50pus8807 clouding

Domq

New member
Czy posiadacze pus8807 z matrycą VA mogliby mi powiedzieć, czy występuje u nich clouding i niedoświetlone rogi ? U mnie jest biała plama na środku ekranu i w prawym rogu. Przy jasnych scenach nie jest to dokuczliwe, ale przy ciemnych (jak w filmie Batman) ukazują się dość często. Czy warto jest odesłać ten egzemplarz i próbować szczęścia z nowym, czy ciężko będzie znaleźć coś lepszego? Dodam, że testowałem TCL 55C735 i tam nie było najmniejszego śladu cloudingu




 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niedoświetlone rogi są raczej normą ,znaleźć całkowicie czysty ekran też graniczy z cudem ale u Ciebie rzeczywiście za dużo tego Jeżeli możesz reklamuj bo tego żadna kalibracja nie usunie
 

Domq

New member
Mam jeszcze 3 dni aby zgłosić zwrot, potem jeszcze 14 na odesłanie. Post założyłem, by się upewnić, że można znaleźć lepszy egzemplarz, bo słyszałem/czytałem, że clouding to powszechna rzecz - nie wiem tylko jak powszechna. Matryca to na 100% VA. Czerń ogólnie jest ok i bleedingu nie ma. Tylko te plamy :confused:
 

Katar10

Member
Jak chcesz i możesz, wymień na Oleda zapomnisz o tych wszystkich problemach led , ja mam dwa Ledy dla dzieci do xbox , i Oleda 805 w salonie fakt że już 3 lata ale nadal obraz perfekcyjny jak w pierwszym dniu .
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Oled jest rzeczywiście dobry na ten cały cluding i banding ale telewizor sam w sobie ma jedną wadę chodzi o dźwięk .Telewizor jest bardzo płaski więc nie da się zastosować konwencjonalnych głośników ,jeżeli się używa sounbaru lub KD nie ma problemu .ale przy samym telewizorze jest pewien kłopot - bardzo dobrze widać i bardzo słabo słychać
 

rustin

Member
@Domq A zobacz jak przetrzesz np mikrofibrą te plamy czy w innym miejscu, jakbyś kurz ścierał, nie jakoś mocno to czy się te plamy przemieszczą, będzie widać ślad inny. Najlepiej włącz YT i jakiś filmiki black sreen test

Jakiego miałeś TCLa? Jak testowałeś to nic takiego nie było to czemu oddałeś?
 
znaleźć całkowicie czysty ekran też graniczy z cudem ale u Ciebie rzeczywiście za dużo tego Jeżeli możesz reklamuj bo tego żadna kalibracja nie usunie
 
Ostatnia edycja:

salouensmie

New member
Jeśli testowałeś inny telewizor, jak TCL 55C735, który nie miał tego problemu, to może być wskazanie, że problem dotyczy konkretnego egzemplarza lub serii modelu, a nie całej linii produktów. Warto jednak pamiętać, że efekt "clouding" może się różnić między różnymi egzemplarzami tego samego modelu.

Odesłanie telewizora i próba szczęścia z nowym egzemplarzem może być opcją, zwłaszcza jeśli efekt jest szczególnie dokuczliwy podczas oglądania treści. Przed podjęciem decyzji o zwrocie, skonsultuj się z dostawcą lub producentem, aby dowiedzieć się, czy jest to możliwe i czy ewentualny nowy telewizor mógłby mieć lepszą jakość obrazu.

Pamiętaj również, że jakość obrazu może być subiektywna, a to, co jedna osoba uważa za akceptowalne, inna może odbierać inaczej. Jeśli jednak efekt "clouding" jest wyraźny i przeszkadza w Elektroinstallationen , to może warto spróbować znaleźć lepszy egzemplarz lub ewentualnie rozważyć modele z innymi rodzajami matryc, które mogą mieć mniejsze tendencje do tego efektu.
 

salouensmie

New member
Jeśli testowałeś inny telewizor, jak TCL 55C735, który nie miał tego problemu, to może być wskazanie, że problem dotyczy konkretnego egzemplarza lub serii modelu, a nie całej linii produktów. Warto jednak pamiętać, że efekt "clouding" może się różnić między różnymi egzemplarzami tego samego modelu.

Odesłanie telewizora i próba szczęścia z nowym egzemplarzem może być opcją, zwłaszcza jeśli efekt jest szczególnie dokuczliwy podczas oglądania treści. Przed podjęciem decyzji o zwrocie, skonsultuj się z dostawcą lub producentem, aby dowiedzieć się, czy jest to możliwe i czy ewentualny nowy telewizor mógłby mieć lepszą jakość obrazu.

Pamiętaj również, że jakość obrazu może być subiektywna, a to, co jedna osoba uważa za akceptowalne, inna może odbierać inaczej. Jeśli jednak efekt "clouding" jest wyraźny i przeszkadza w Elektroinstallationen , to może warto spróbować znaleźć lepszy egzemplarz lub ewentualnie rozważyć modele z innymi rodzajami matryc, które mogą mieć mniejsze tendencje do tego efektu.

Cytat Odpowiedź
 
Do góry