50PUS6262/12 - edycja ustawien obrazu podczas odtwarzania aplikacji

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jestem uzytkownikiem tego modelu od 2 tygodni. Generalnie jestem narazie bardzo zadowolony. Mam pare pytan do uzytkownikow tego tv na ktore odpowiedzi nie moge sie doczekac od producenta.



Podczas odtwarzania materialow hdr na YT lub Netflix - brak komunikatu "sygnal HDR". Dodatkowo brak mozliwosci edycji trybow hdr (osobisty, jaskrawy, naturalny itd) jak rowniez brak mozliwosci edytowania ustawien obrazu w materiałach bez hdr. Tylko gotowce. Ogolnie brak mozliwosci ustawien trybow obrazu podczas odtwarzania aplikacji. Jedynie mozna edytowac tryby obrazu na poziomie ogladania TV cyfrowej. Dodam ze u mnie Tv cyfrowa Multimedia - karta CAM / moduł ci+. Internet bezprzewodowo. Jakies rady, pomysł czemu tak jest?



I mile widzialne wasze optymalne ustawienia obrazu dla porównania. Tryb, kontrast, itd itd.


Z góry dzięki.
Pozdr.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Po 4 miesiacach dostepna jest aktualizacja 50PUS6262.

Komunikaty:

TPM177E_012.003.070.101 (Date published:2018-10-01)
•ResolveYoutube video volume changed issue
•Resolve HDMI PC input time lag issue.
•Resolve USB 2.0 HDD not recognized issue.
•Resolve Astra 19.2 DVB-S channel listupdate issue.
Resolve DVB-T“France3”channel issue.
Resolve TV auto wake up or not able to wake up from standby
due to wifi module firmware blocked issue.
Channel logo database v36 update.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Juz zainstalowana. Obraz nadal bardzo OK. Nic na minus. Szok ze ten najbardziej budzetowy UHD Ambi sprawia sporo frajdy. Oby nie zapeszyc.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Jest dostepna nowa aktualizacja ale za duzo nie wnosi.
Komunikaty:
TPM177E_012.003.070.121
(Date published: 2018-11-01)
-Resolve UI issue in v101 software.
-Channel logo database v38 update.

A tak na marginesie. Wiekszosc chyba zapomniala o serii 6262, ktora jest najbardziej budzetowa a jakos najmniej jest krytycznych uwag. A w dzisiejszych modelach ciagle cos nie tak. W mojej wersji 50PUS6262 jest piekna czern, kontrast i zero bandingu. YT wspiera HDR, chodzi plynnie, lepiej niz w PUS8102. A kosztowal mnie tylko 1,770 pln. Zdjecia w zalaczeniu.
 
Ostatnia edycja:

Miggy

New member
Cześć


Dołączę się do postu :)



W sofcie wyższym niż .151 występuje overscan obrazu na każdym porcie HDMI. Przy oglądaniu tv to nie przeszkadza ale w grach na ps4 część np. napisów czy ikon wchodzi za ramkę lcd i są poprostu ucięte.Opcje zmiany obrazu na oryginalny czy panorama nic nie zmieniają. Może ktoś potwierdzić ?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Cześć


Dołączę się do postu :)



W sofcie wyższym niż .151 występuje overscan obrazu na każdym porcie HDMI. Przy oglądaniu tv to nie przeszkadza ale w grach na ps4 część np. napisów czy ikon wchodzi za ramkę lcd i są poprostu ucięte.Opcje zmiany obrazu na oryginalny czy panorama nic nie zmieniają. Może ktoś potwierdzić ?


Niestety sie nie wypowiem bo uzywam tylko karty CAM (gniazdo CI+) i nie mam zadnego podlaczonego urzadzenia. A masz najnowsza wersje ...121...z listopada?
 

Miggy

New member
Próbowałem każdą nową wersje softu od 151 wzwyż i zawsze było to samo. Zostałem na 151. Gdzies na jakimś forum ktoś też o tym pisał ale nie mogę znaleźć. Pisałem do supporty Philipsa ale oni wiadomo jak to z pomocą :)



Przywracanie ustawień od zera też nie działa.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć


Dołączę się do postu :)



W sofcie wyższym niż .151 występuje overscan obrazu na każdym porcie HDMI. Przy oglądaniu tv to nie przeszkadza ale w grach na ps4 część np. napisów czy ikon wchodzi za ramkę lcd i są poprostu ucięte.Opcje zmiany obrazu na oryginalny czy panorama nic nie zmieniają. Może ktoś potwierdzić ?

Cześć,
Tak też występuje na trybie obrazu "Gra"? Ja w ustawieniach zaawansowanych obrazu wybierzesz " komputer" (może być trochę inna nazwa) to też overscan występuje?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
wlasnie testuje x-boxa FIFA 18 i Forza Horizon 4 / HDR na tym modelu. Obraz bajka. Nie widze zadnych odstepstw typu overscan. Wszystko na swoim miejscu. Mam najnowsza wersje...121.. Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Miggy

New member
TV masz ustawiony w tryb GRA? Jak tak to dziwne bo za każdym razem jak wgrywałem soft wyższy niż 151 to miałem overscan i literki ginęły za ramką. Nie dało się zmienić nic w opcjach proporcji ekranu.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
TV masz ustawiony w tryb GRA? Jak tak to dziwne bo za każdym razem jak wgrywałem soft wyższy niż 151 to miałem overscan i literki ginęły za ramką. Nie dało się zmienić nic w opcjach proporcji ekranu.


troche nie rozumiem co masz na mysli "tryb gra". Po prostu podlaczylem kabel do gniazda HDMI3/MHL, ustawiam zrodlo w menu na HDMI3/MHL i wszystko smiga.
 

Miggy

New member
troche nie rozumiem co masz na mysli "tryb gra". Po prostu podlaczylem kabel do gniazda HDMI3/MHL, ustawiam zrodlo w menu na HDMI3/MHL i wszystko smiga.




TV ma różne tryby ustawień ekranu np: FILM,STANDARD,NATURALNY itp. W tym także tryb GRA . W trybie GRA gram na PS4 i update powyżej 151 powoduje overscan i nie można tego zmienić bo opcje typu panorama i oryginalny w menu proporcji niczego nie zmieniają.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
TV ma różne tryby ustawień ekranu np: FILM,STANDARD,NATURALNY itp. W tym także tryb GRA . W trybie GRA gram na PS4 i update powyżej 151 powoduje overscan i nie można tego zmienić bo opcje typu panorama i oryginalny w menu proporcji niczego nie zmieniają.


A o tym mowisz. Tzw tryb gra to tylko kolejny gotowiec ustawien obrazu (kolory, kontrast itp). Probowales inne typu film, osobisty itd itd? a jaki format obrazu masz ustawiony? Powinien byc "oryginalny".
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
A o tym mowisz. Tzw tryb gra to tylko kolejny gotowiec ustawien obrazu (kolory, kontrast itp). Probowales inne typu film, osobisty itd itd? a jaki format obrazu masz ustawiony? Powinien byc "oryginalny".


sorki, nie doczytalem o formacie obrazu. To nie wiem jak pomoc. W trybie HDR Gra poza poprawkami kontrastu, poswietlenia ustawilem na format "Oryginalny"
Tyle ze ja mam XBO. A moze w ustawieniach PS4 trzeba poszukac przyczyny?
 

Miggy

New member
sorki, nie doczytalem o formacie obrazu. To nie wiem jak pomoc. W trybie HDR Gra poza poprawkami kontrastu, poswietlenia ustawilem na format "Oryginalny"
Tyle ze ja mam XBO. A moze w ustawieniach PS4 trzeba poszukac przyczyny?




Tryb GRA jest o tyle fajny że wyłącza wszystkie polepszacze/upłynniacze itp. obrazu. Sprawdzę na innych być może masz rację.
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Tryb GRA jest o tyle fajny że wyłącza wszystkie polepszacze/upłynniacze itp. obrazu. Sprawdzę na innych być może masz rację.


Miggi, w kazdym trybie obrazu mozesz wylaczyc recznie tzw ulepszacze/polepszacze. Z reszta za duzo tego w tym modelu nie ma. Daj znac. Pozdr.
 
Do góry