50PK950 vs 50PK760

Cableguy

New member
Jednak jesli kogoś stać wydać tysiąc wiecej to warto dla filtra i paru bajerów więcej. Odbicia na pk760 jednak są dość duże.


Odbicia światła zewnętrznego są dokładnie takie same - jak w każdym telewizorze, który ma szybę.
950 ma lepszą czerń (i przez to kontrast) a czy warto za to dopłacać ponad 1000 PLN to już kwestia stanu portfela :)
 

tmk_

New member
to jak jest w koncu z tymi dwoma modelami?? nie ukrywam ze sie ostatecznie pogubilem :/
1) czy teoretyczna roznica w kontrascie na korzysc 950 faktycznie jest zauwazalna?
2) jak w koncu jest z tym calym filtrem? jedni mowia ze filtr istnieje w dwoch modelach, inni ze tylko w pk950
3) jedni mowia ze oba modele z zewnatrz wygladaja identycznie, inni ze nie do konca.
Bez urazy ale mamy totalny smietnik informacyjny.

Moze takie ostateczne podsumowanie... czy az tak duza roznica w cenie warta jest zachodu?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
to jak jest w koncu z tymi dwoma modelami?? nie ukrywam ze sie ostatecznie pogubilem :/
1) czy teoretyczna roznica w kontrascie na korzysc 950 faktycznie jest zauwazalna?
2) jak w koncu jest z tym calym filtrem? jedni mowia ze filtr istnieje w dwoch modelach, inni ze tylko w pk950
3) jedni mowia ze oba modele z zewnatrz wygladaja identycznie, inni ze nie do konca.
Bez urazy ale mamy totalny smietnik informacyjny.

Moze takie ostateczne podsumowanie... czy az tak duza roznica w cenie warta jest zachodu?
Któż to wie :niewiem: Sam byś musiał ocenić,tylko gdzie spotkasz w tym zestawieniu???
 

bigxlx

New member
1) czy teoretyczna roznica w kontrascie na korzysc 950 faktycznie jest zauwazalna?
Jest zauwazalna i to nawet dla slepego - 950 to smola

2) jak w koncu jest z tym calym filtrem? jedni mowia ze filtr istnieje w dwoch modelach, inni ze tylko w pk950
950 ma filtr TruBlack, tansze model maja filtry prostsze, ale nie TruBlack - to widac na gole oko

3) jedni mowia ze oba modele z zewnatrz wygladaja identycznie, inni ze nie do konca.
Bez urazy ale mamy totalny smietnik informacyjny.
z zewnatrz sa zupelnie inne, 950 ma na dodatek obudowe z niebieskawa poswiata "rewela" o zupelnie innym ksztalcie + oczywiscie filtr TruBlack, ktory zaciera linie przejscia panel/ramka tak wiec TV jest w pelni jednolita tafla w pelni tego slowa znaczeniu

4) czy az tak duza roznica w cenie warta jest zachodu
pare stowek dla jednego to druga plazma, a dla innego grosik, sam wybieraj - ale mysle ze warto
 

tmk_

New member
dzieki wielkie!
to chyba pozostalo czekac na obnizke poswiateczna lub pokusic się o wysylke z UK

na amazonie model pk990 (odpowiednik 950tki) jest po Ł890.00 a przy spelnieniu pewnych warunkow wysylka gratis

z gwarancją chyba tez nie powinno byc u nas problemu
 

plast

New member
3) jedni mowia ze oba modele z zewnatrz wygladaja identycznie, inni ze nie do konca.
Bez urazy ale mamy totalny smietnik informacyjny.
z zewnatrz sa zupelnie inne, 950 ma na dodatek obudowe z niebieskawa poswiata "rewela" o zupelnie innym ksztalcie + oczywiscie filtr TruBlack, ktory zaciera linie przejscia panel/ramka tak wiec TV jest w pelni jednolita tafla w pelni tego slowa znaczeniu

Z zewnatrz sa identyczne, za wyjatkiem moze jednego portu.

Do pozostalych punktow tez mozna sie doczepic, ale po co, swieta ida ;).

Ja byl wolal kupic PK760 + PS3 niz PK950, bo roznica w jakosci obrazu jest minimalna, a wifi nie potrzebuje, no ale... ;).
 

arturohdtv

New member
No nie do końca takie same jest różnica w: wymiarach(parę milimetrów),950 posada filtr przez to ma większy kontrast i lepiej jest wyposażony: drugi pilot,dongle wifi.Posiadam 760-tkę jestem bardzo zadowolony!Obraz jest naprawdę super(ps3,BD,sat hd)
 

bigxlx

New member
Z zewnatrz sa identyczne, za wyjatkiem moze jednego portu.

Do pozostalych punktow tez mozna sie doczepic, ale po co, swieta ida ;).

Ja byl wolal kupic PK760 + PS3 niz PK950, bo roznica w jakosci obrazu jest minimalna, a wifi nie potrzebuje, no ale... ;).

Chyba masz klopot z oczami, albo ktos ci wciskal kit i pokazywakl nie ten model.
WESOLYCH SWIAT!!!
 

plast

New member
Kocham posty ludzi, ktorzy nie widzieli ani PK760 ani PK950, a wypowiadaja sie chociazby o ich wygladzie, nie mowiac o czyms wiecej :).
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie można pisać że są idenytyczne ponieważ mają dwie istotne różnice, pierwsza to wygląd szyby, w pk950 jest efektowniejsza ponieważ ma filtr i widać to akurat lepiej przy wyłączonym telewizorze. Poza tym z tyłu a zwłaszcza z boku jest wiele różnic.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ale macie problemy...:D Ci,co widzą różnice między tymi modelami dopłacą(jeśli uznają że warto)jak nie to wybiorą Pk760.W czym problem?:)I tak w ciemno nikt nie kupuje...no chyba że tak,to wtedy faktycznie jest problem :D
 
Ostatnia edycja:

czarnja

New member
Witam

To mój pierwszy post - chcę pomóc niezdecydowanym, do których zaliczałem się przez jakieś 2 tygodnie :)

Jeszcze niedawno stalem przed wyborem plazmy ok 4-5 tys 50 cali. Spedzilem chyba z 2 tygodnie na lekturze opinii na forach i wizytach w marketach. Telewizor musial być "ładny" - żona strasznie marudziła na taką wielkość, że za duży do naszego pokoju - rodzice mają kilkuletniego panasa 50 cali i wygląda strasznie masywnie - stąd ten wymóg.

Na placu boju w drodze eliminacji zostal w koncu tylko jeden model - LG PK 760. Różnica w cenie pomiędzy 760 a 950 moim zdaniem jest nieadekwatna do możliwości wyższego modelu, 550 bardziej odbijają i nie mają obudowy borderless stąd decyzja -biorę 760. Inne marki odpadły z różnych względów: wygląd, obraz, bzyczenie, problemy z czernią - nie podaję jakie telewizory bo nie chce nikomu mącić w głowie :)

Do rzeczy. Problemem był brak możliwości obejrzenia tego modelu live - obecnie w Polsce jest chyba 1 sztuka w Poznaniu. Kupiłem można powiedzieć w ciemno - z tym ze sprzedawca przywióżł go osobiście, mogłem go obejrzeć i wtedy podjąć dcyzję czy biorę.

Nie wahałem się ani chwili...

Bałem się powidoków i odbić - mam raczej jasny pokój.
Odbicia - przy wylączonym tel jest to gustowne, śliczne dodatkowe lustro w pokoju:)
Po włączeniu - odbić nie widzę zarówno w nocy - włączona lampka i żyrandol jak i w dzień - no chyba, że ich na upartego poszukam. Naprawdę nie przeszkadzają !
Powidoki - nie stwierdziłem. No może minimalne jakiś maniak by znalazł ale która plazma ich nie ma?
Obraz- jeszcze na sd, hd w drodze - po prostu cudo :) DVD - no comment ;)
Filmy z USB - jak na razie bez problemów, włącznie z napisami.
Borderless - to jest to :)

Reasumując, jeżeli ktoś ma obawy czy brać lg 50 pk 760 -... BRAĆ !!!

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
A ile dałeś? Gware masz realizowaną d2d w PL ?
Rzuć fotki swojego okazu, wiele osób marudzi że nie ma gdzie go obejrzeć dokladnie i mają rację :)
 

bigxlx

New member
Nie można pisać że są idenytyczne ponieważ mają dwie istotne różnice, pierwsza to wygląd szyby, w pk950 jest efektowniejsza ponieważ ma filtr i widać to akurat lepiej przy wyłączonym telewizorze. Poza tym z tyłu a zwłaszcza z boku jest wiele różnic.

A jakie masz roznice z tylu i z boku???

Ludzie nie piszcie glupot jak nie wiecie, poniewaz siejecie jedynie zbyteczny zament.
 

czarnja

New member
Dałem 3900 z dowozem do domu. Taniej jest w pixmanii ale dla mnie ten sklep odpada. Postaram się zrobić pare fotek jutro zeby pokazac go w dzien (sobota - wolne od pracy :) , zrobie tez pare wieczorem.
 

czarnja

New member
a gwarancja d2d jest teraz podobno standardem w LG - dzwonisz na podany nr i grzecznie czekasz na serwismenów. Nawet pudełka nie potrzebujesz zostawiać...
 

czarnja

New member
Załączam zdjecia wykonane w dzień i w nocy przy lampce i zyrandolu
 

Attachments

  • pokój.jpg
    pokój.jpg
    46,4 KB · Wyś: 725
  • tel.jpg
    tel.jpg
    38,8 KB · Wyś: 824
  • tel2.jpg
    tel2.jpg
    46,3 KB · Wyś: 732
  • tel bok.jpg
    tel bok.jpg
    85,9 KB · Wyś: 134
  • tel caly.jpg
    tel caly.jpg
    44,1 KB · Wyś: 724
  • tel gio.jpg
    tel gio.jpg
    55 KB · Wyś: 751
  • tel gora.jpg
    tel gora.jpg
    49,4 KB · Wyś: 150
  • tel lg.jpg
    tel lg.jpg
    52,8 KB · Wyś: 851
  • tel owoc.jpg
    tel owoc.jpg
    46,4 KB · Wyś: 735
  • tel rat.jpg
    tel rat.jpg
    61 KB · Wyś: 728
  • tel rog.jpg
    tel rog.jpg
    37,7 KB · Wyś: 731
  • tyl.jpg
    tyl.jpg
    74,8 KB · Wyś: 756

cactusek

New member
Bez reklam
Ok dzięki za fotki.
Jak ci się ogląda w dzień? widać że masz duże okno i masz trochę odbić.
Na czarnym tle pewnie to trochę przeszkadza ale widać że jest lepiej niż na pk350 i pk550.
 
Do góry