50PK950 vs 50PK760

Cableguy

New member
Ze specyfikacji wynika, że jedyna różnica pomiędzy tymi modelami
to filtr TruBlack w 50PK950.
A różnica w cenie jest około 1200 PLN za filtr, który ma wg innego wątku
na forum postać folii naklejonej z zewnątrz na szybę?!?
Czy są jakieś inne różnice pomiędzy tymi panelami?
 

Lasica

New member
Ze specyfikacji wynika, że jedyna różnica pomiędzy tymi modelami
to filtr TruBlack w 50PK950.
A różnica w cenie jest około 1200 PLN za filtr, który ma wg innego wątku
na forum postać folii naklejonej z zewnątrz na szybę?!?
Czy są jakieś inne różnice pomiędzy tymi panelami?

Wg porównywarki na stronie LG Pk950 ma wyższy kontrast dynamiczny 5.000.000:1, PK760 zaś 3.000.000:1.
 

Prezes59

New member
Ze specyfikacji wynika, że jedyna różnica pomiędzy tymi modelami
to filtr TruBlack w 50PK950.
A różnica w cenie jest około 1200 PLN za filtr, który ma wg innego wątku
na forum postać folii naklejonej z zewnątrz na szybę?!?
Czy są jakieś inne różnice pomiędzy tymi panelami?
Ja mam 50Pk950 za 4900 ale myślę ,ze za ten filtr i dongla wi-fi i 2 piloty nie warto dac 1000 zł.A telewizor jest super!
 

lesny10

New member
Ze specyfikacji tych modeli wynika, że odtwarzają z usb formaty divx hd. Czy ktoś może coś więcej napisać na ten temat? Jakie konkretnie odtwarzane są formaty i czy jest obsługa napisów z polskimi znakami? Dodatkowo ciekawi mnie czy jest możliwość podłączenia dysku twardego przez usb.
 

Prezes59

New member
Ze specyfikacji tych modeli wynika, że odtwarzają z usb formaty divx hd. Czy ktoś może coś więcej napisać na ten temat? Jakie konkretnie odtwarzane są formaty i czy jest obsługa napisów z polskimi znakami? Dodatkowo ciekawi mnie czy jest możliwość podłączenia dysku twardego przez usb.[/QUOTE
Trudno to wszystko opisac i nie jestem az tak dobrym ekspertem.Jest instrukcja obsługi 242 strony.powiem tylko ,że obsługuje16 formatów filmów,16 formatów wideo , 8 formatów audio i 7 formatów napisów zewnętrznych .Pamiec USB do 32GB i dyski zewn.usb do 1 TB bez problemu.Właśnie obejrzałem 1 cz.Gwiezdnych Wojen w DiVx HD ale z dubingiem a nie napisami.Po prostu super!!!!
 

lesny10

New member
Czy mógłbyś napisać jeszcze jak wygląda sprawa refleksów ekranu? W nocy na pewno nie ma problemu, a jak w dzień? Nie odbija się wszystko jak w lustrze? Można bez problemu oglądać telewizję w dzień bez potrzeby montowania rolet lub czy innych zasłon?
 

Prezes59

New member
Czy mógłbyś napisać jeszcze jak wygląda sprawa refleksów ekranu? W nocy na pewno nie ma problemu, a jak w dzień? Nie odbija się wszystko jak w lustrze? Można bez problemu oglądać telewizję w dzień bez potrzeby montowania rolet lub czy innych zasłon?
To chyba problem wiekszości obecnych TV (prawie wszystkie mają szybę).Ja mam TV w rogu pokoju i nie ma problemu.Teraz oglądam ,za oknem słonce ale jasność ekranu jest tak duza ,ze mi to nie przeszkadza.
 

pedros300

New member
Czy w końcu jest różnica w jakości obrazu między tymi dwoma modelami , czy różnią się tylko peryferiami.
Czy 760 ma jednak filtr trublack i jak piszą na zachodnich forach pk950 przez właśnie ten filtr ma ciemniejszy obraz.
Biję się z decyzją o zakupie 950 w Euro Agd na raty 0% za 4840zł, czy zakupić za gotówkę w Pixmanii 760 za 3180zł +przesyłka(strasznie droga, chyba 350zł).
 

damiantomek2

New member
Czy w końcu jest różnica w jakości obrazu między tymi dwoma modelami , czy różnią się tylko peryferiami.
Czy 760 ma jednak filtr trublack i jak piszą na zachodnich forach pk950 przez właśnie ten filtr ma ciemniejszy obraz.
Biję się z decyzją o zakupie 950 w Euro Agd na raty 0% za 4840zł, czy zakupić za gotówkę w Pixmanii 760 za 3180zł +przesyłka(strasznie droga, chyba 350zł).

PK760 w/g danych LG na pewno nie ma filtra trublack. PK950 ma również większy kontrast jeśli
to ma dla kogoś znaczenie. Są to dane z ich firmowego katalogu na 2010.
 

arturohdtv

New member
Na 50PK760 obraz jest super szczególnie HD więc jak chcesz zaoszczędzić to zdecyduj się na niego.Gdzieś czytałem porównanie 50PK950 z jakimś panasonikiem i pomimo że panasonik miał lepsze parametry mierzone to autor tego porównania stwierdził obiektywnie że obraz z Lg był porównywalny to mnie zastanowiło i kupiłem 50PK760 i nie żałuję, pozdrawiam.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jednak jesli kogoś stać wydać tysiąc wiecej to warto dla filtra i paru bajerów więcej. Odbicia na pk760 jednak są dość duże.
 

redlum

New member
Bez reklam
Czy w końcu jest różnica w jakości obrazu między tymi dwoma modelami , czy różnią się tylko peryferiami.
Czy 760 ma jednak filtr trublack i jak piszą na zachodnich forach pk950 przez właśnie ten filtr ma ciemniejszy obraz.
Biję się z decyzją o zakupie 950 w Euro Agd na raty 0% za 4840zł, czy zakupić za gotówkę w Pixmanii 760 za 3180zł +przesyłka(strasznie droga, chyba 350zł).

piximania to francuski sklep - temu przesyłka taka droga. W razie reklamacji - nie zdziw się, że będziesz musiał wysłać im TV do Francji na własny koszt.
 

plast

New member
PK950 ma ten filtr, ale PK760 tez "cos" ma, bo odbicia na nim sa zdecydowanie mniejsze niz na PK550/350/250. Zatem jesli nie zal ci kasy lub nie musisz jej liczyc to bierz 950, ale ja bym wolal za ta sama kase kupic 760+PS3 ;).

PS.
O radzeniu sobie z divxami i nie tylko poczytasz w topiku "ocena pk760" czy jakos tak, kilka postow dosyc szczegolowo opisujacych sprawe tam popelnilem.
 
Do góry