50PK950 - LG nie odpuszcza rynku plazmy

rajmar

New member
''rajmar'' tu jest ok,ale czasem przycina obraz(youtube ps8000),na pc dość często przynajmniej w moim modelu,ale najbardziej jest to widoczne na statycznym obrazie.Na razie nie gram więc nie wiem na ile to przeszkadza.
adrian85 , ale nie do konca mnie chyba zrozumiales , chodzilo mi o to ze w plazmach (przynajmniej tak jest w g20 - nazywa sie chyba ifc) jest jakas opcja , ze wyostrza obraz , ale przez to film wydaje sie jakby teatrem , wyostrzone postaci w stosunku do tła obrazu i tak jakby caly ruch byl spowolniony , przypuszczam ze w lg tez jest ten "udoskonalacz"obrazu. Tyle tylko ze wyglada to dziwnie nie jak film fabularny tylko teatr i g20 da sie to wylaczyc . moje pytanie czy w lg tez mozna wylaczyc to wyostrzenie ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Właśnie o tym ci piszę,że tego efektu nie zauważam,ale upewnię się jeszcze na kilku filmach blu-ray - dvd i dam ci znać,bo faktycznie w g10 to miałem i momentami wyglądało to komicznie.Na razie bardziej zainteresowałem się tematem kalibracji i to uszło mojej uwadze.
 

rajmar

New member
Właśnie o tym ci piszę,że tego efektu nie zauważam,ale upewnię się jeszcze na kilku filmach blu-ray - dvd i dam ci znać,bo faktycznie w g10 to miałem i momentami wyglądało to komicznie.Na razie bardziej zainteresowałem się tematem kalibracji i to uszło mojej uwadze.
aha no to super , bo pisales cos o przycinaniu obrazu i to na grach, wiec mnie to zmylilo, a moze masz wlasnie wylaczana ta funkcje , ale tak czy inaczej jak nie ma tego "efekciku" to super , dzieki za opd.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Zobacz ten filmik na youtubie i forum philips 8604,a tego efektu ''teatralności'' ja nie widzę, zresztą już dawno bym go zauważył na n-ce.Jak się dopatrzę to napiszę.Udanego zakupu!
 

pedros300

New member
Witam , stoję przed wyborem plazmy i swoje poszukiwania zawęziłem do dwóch modeli:
LG 50PK950 (5300zł w sieci sklepów, gdzie mają raty 30x0%:smile:)
PANASONIC 50v20(5900zł w sklepach internetowych)

Czy w ogóle można porównywać te dwa modele?
Byłem zdecydowany na LG , ale jak w sklepie zobaczyłem pięknie wypalone ślady po ciągle ukazujących sie ramkach z dema LG, to zwątpiłem.
Czy trwałe wypalenia mogą wystąpić w warunkach domowych?
Z kolei Panasonic przy pierwszym kontakcie wzrokowym powala niespotykaną w plazmach czernią i bielą i ma matową matrycę.Bez chwili zastanowienia wybrałbym właśnie Panasa, ale w wątku o tym modelu naczytałem się o niepokojących defektach:brak płynności ruchu, zielone smugi za szybko poruszającymi się obiektami .
Czy nie patrząc na cenę wybór jest oczywisty-Panasonic, czy coś jednak przemawia za LG?
Pozdrawiam.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeśli się nie dopatrzysz wad w 50v20 to w tej cenie będzie lepszym wyborem,ale najpierw poczytaj bo wybór może być wcale nie taki jednoznaczny,bo jak wiesz nie każdy jest miłośnikiem panasonica(niektórzy wolą samsungi lub lg ,to jest temat ''rzeka'' i każdy chwali swój).Poczytać nie zaszkodzi a wiele się można dowiedzieć.
 

Prezes59

New member
Witam , stoję przed wyborem plazmy i swoje poszukiwania zawęziłem do dwóch modeli:
LG 50PK950 (5300zł w sieci sklepów, gdzie mają raty 30x0%:smile:)
PANASONIC 50v20(5900zł w sklepach internetowych)

Czy w ogóle można porównywać te dwa modele?
Byłem zdecydowany na LG , ale jak w sklepie zobaczyłem pięknie wypalone ślady po ciągle ukazujących sie ramkach z dema LG, to zwątpiłem.
Czy trwałe wypalenia mogą wystąpić w warunkach domowych?
Z kolei Panasonic przy pierwszym kontakcie wzrokowym powala niespotykaną w plazmach czernią i bielą i ma matową matrycę.Bez chwili zastanowienia wybrałbym właśnie Panasa, ale w wątku o tym modelu naczytałem się o niepokojących defektach:brak płynności ruchu, zielone smugi za szybko poruszającymi się obiektami .
Czy nie patrząc na cenę wybór jest oczywisty-Panasonic, czy coś jednak przemawia za LG?
Pozdrawiam.
pedros300 ja tez kiedyś miałem ten dylemat i te same porównania.Dzisiaj po 4 miesiącach grania nie zamieniłbym mojego LG50PK950 na zaden inny w tej klasie cenowej.Dla mnie ideał i naprawde trudno zrobić powidoki a jak są to kilka minut i łatwo je mozna zlikwidować(w TV są 3 systemy do likwidacji tej przypadłosci)
 

don111

Banned
Witam , stoję przed wyborem plazmy i swoje poszukiwania zawęziłem do dwóch modeli:
LG 50PK950 (5300zł w sieci sklepów, gdzie mają raty 30x0%:smile:)
PANASONIC 50v20(5900zł w sklepach internetowych)

Czy w ogóle można porównywać te dwa modele?
Byłem zdecydowany na LG , ale jak w sklepie zobaczyłem pięknie wypalone ślady po ciągle ukazujących sie ramkach z dema LG, to zwątpiłem.
Czy trwałe wypalenia mogą wystąpić w warunkach domowych?
Z kolei Panasonic przy pierwszym kontakcie wzrokowym powala niespotykaną w plazmach czernią i bielą i ma matową matrycę.Bez chwili zastanowienia wybrałbym właśnie Panasa, ale w wątku o tym modelu naczytałem się o niepokojących defektach:brak płynności ruchu, zielone smugi za szybko poruszającymi się obiektami .
Czy nie patrząc na cenę wybór jest oczywisty-Panasonic, czy coś jednak przemawia za LG?
Pozdrawiam.
można by mieć jakiś dylemat przy G20 vs PK950, w przypadku V20 nie ma się nawet co zastanawiać, który lepszy
na portalach w testach płynności jest odwrotna sytuacja, to Panasonic nie ma z tym problemów, zobacz test pk 950 i porównanie do G20 na flatpanels.dk albo hdtv.co.uk
zielone smugi (green ghosting) są na każdej plaźmie, tyle że w obecnych modelach jest to tak zminimalizowane, że tego nie zobaczysz
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam - mam konkretne pytanie do użytkowników tego tv mianowicie czy jest w menu opcja wyłączenia systemu upłynniania ruchu, bo w kontekscie teatrzyku coś tu ludzie piszą że jest ten efekt lub nie ma a chciałbym żeby napisano czy da się ten system wyłączyć czy nie, w większości tv innych firm się da np. Max, Sredni Wył a jak jest w LG?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jak już pisano nikt tego efektu ''teatralności'' nie widzi,więc pytanie jak to włączyć bo sam jestem ciekaw jak to wygląda.
 

jgx

New member
Bez reklam
Jak już pisano nikt tego efektu ''teatralności'' nie widzi,więc pytanie jak to włączyć bo sam jestem ciekaw jak to wygląda.

zostawmy sprawe teatrzyka - niewazne czy występuje czy nie, skupmy się na konkretnym pytaniu - w kazdym nowoczesnym telewizorze jest system 100 lub 200Hz który powoduje upłynnienie ruchu, w panasach to się nazywa w skrócie IFC (jakoś tam dokładnie nie pamietam), w sony motionflow itd. W lg pewnie też coś takiego jest tylko w specyfikacji nic nie znalazłem - dlatego pytam czy w menu jest jakaś opcja wł/wył jakiegoś takiego systemu?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jest tryb FILM i włącza się sam w zależności od podanego materiału np.w czasie filmu sam się wyłącza bez możliwości włączenia,a np. wiadomości jest włączony,ale bez żadnych ''efektów''.Tak więc obraz jest cały czas płynny i jeśli był z tym jakiś problem to może zmieniono wcześniej soft i nikt o tym nie wie,też o tym czytałem zaraz po ukazaniu się tego modelu na rynku.U mnie brak jakichkolwiek problemów.
 

jgx

New member
Bez reklam
Jest tryb FILM i włącza się sam w zależności od podanego materiału np.w czasie filmu sam się wyłącza bez możliwości włączenia,a np. wiadomości jest włączony,ale bez żadnych ''efektów''.Tak więc obraz jest cały czas płynny i jeśli był z tym jakiś problem to może zmieniono wcześniej soft i nikt o tym nie wie,też o tym czytałem zaraz po ukazaniu się tego modelu na rynku.U mnie brak jakichkolwiek problemów.

nie obraż się ale Ty chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem - prosiłem żeby zostawić zjawisko teatru w spokoju bo mnie to nie interesuje i prosiłem żebyś jako posiadacz tego konkretnego modelu napisał czy jest opcja wł/wył systemu upłynnienia ruch w tym tv, widać cięzko Ci załapać o co chodzi ale wnioskuje z twojej wypowiedzi że takowej opcji nie ma - czyli lipe LG odwala wszędzie mozna to kontrolować a w Lg nie :( szkoda
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Po prostu w najbardziej zrozumiały sposób wyjaśniłem jak wygląda sytuacja z płynnością,a typowego badziewia w stylu IFC nie ma żeby było jasne.Sam widzisz jakie problemy ma z tym panasonic,więc po co ci to usrojstwo?
 

jgx

New member
Bez reklam
Po prostu w najbardziej zrozumiały sposób wyjaśniłem jak wygląda sytuacja z płynnością,a typowego badziewia w stylu IFC nie ma żeby było jasne.Sam widzisz jakie problemy ma z tym panasonic,więc po co ci to usrojstwo?

no tak ale lepiej mieć możliwość samemu decydować kiedy te 100 czy 200Hz załączyć czy nie a z niewiadomych przyczyn w LG tego nie ma a może poprostu tv tej firmy są pozbawione tego systemu?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Lg jeszcze się rozwija,a jak widać na przykładzie tegorocznych modeli idą w bardzo dobrym kierunku i to cieszy.Brak tego systemu może również oznaczać że nie chcieli robić ''wiochy'' jak panasonic(działa nie działa) albo trwają prace nad ich udoskonaleniem bo jak pamiętam w lcd to kiepsko wyglądało.
 

jgx

New member
Bez reklam
Adrian85 napisz z jakiej odległości oglądasz te 50" bo nie moge się zdecydować - w tej chwili mam 52" sony i nie chciał bym zmniejszać ale boje się 60 - to bardzo duzo jak na moje warunki 3,5-4m
 

Adrian85

New member
Bez reklam
60'' to już przesada przy takim metrażu,ja mam pokój 12m(ale jestem telemaniakiem i oglądam z 2.5-3m),więc i tobie wystarczy.Na otarcie łez brakiem IFC pociesz się że kilka testów wykazało przy odpowiednich ustawieniach i wł.''eco'' zużycie prądu średnio na poziomie 140Wat!!!!
 
Do góry