50PK760 DTS->wyjście optyczne

zx.atari

New member
Jak w temacie. Zwykły dźwięk mi wychodzi na audio out. DTS z filmu .mkv z takim audio na wyjściu nie ma.
Wiem że można popcornem łatwo przekodować na AC3, ale to już nie to samo...
Mam amplituner z dekodowaniem DTS i było by miło skorzystać :)

PS. Jak sprawdzić wersję firmware w w/w TV?

Pozdrawiam Forumowiczów
Wiele się naczytałem przed zakupem :-D
 

jarzombek

New member
Pomysłu nie ma i nie będzie. TV przekazuje na optyka tylko sygnał dwukanałowy. Wiem co mówię bo posiadam ten telewizor. Chcąc uzyskać audio 5.1 lub 7.1 należy zaopatrzyć się w odpowiedni odtwarzacz. Na mój gust takim najlepszym odtwarzaczem jest komputer podłączony do amplitunera. Posiadam Onkyo 608. Dla mnie to jest właśnie sposób na delektowanie się dźwiękiem przestrzennym.
 

czaq1

New member
Pomysłu nie ma i nie będzie. TV przekazuje na optyka tylko sygnał dwukanałowy. Wiem co mówię bo posiadam ten telewizor. Chcąc uzyskać audio 5.1 lub 7.1 należy zaopatrzyć się w odpowiedni odtwarzacz. Na mój gust takim najlepszym odtwarzaczem jest komputer podłączony do amplitunera. Posiadam Onkyo 608. Dla mnie to jest właśnie sposób na delektowanie się dźwiękiem przestrzennym.

Nie do końca się z tym zgadzam. Mam PK760 i 608-kę i udało mi się po optyku "wydusić" dźwięk przestrzenny 5.1. Nie pamiętam dokładnie jakie mam ustawienia ale trzeba pobawić się ustawieniem w menu->audio->cyfr. wyj. audio i ustawienie Auto lub PCM (u mnie chyba na Auto śmiga) i z plików AVI czy MKV z HDD ładnie podaje dźwięk przestrzenny na ampli.
Co do wersji firmware - sprawdzenie jest bardzo proste. Wchodzisz w Menu i wybierasz opcję "Pomoc techniczna dla klientów" jednym z kolorowych przycisków pilota - chyba zielonym. Następnie opcja "Inform. o Produkcie/Usłudze" i masz wszystkie dane: nr seryjny TV, wersje oprogramowania itp.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wchodzisz w Menu i wybierasz opcję "Pomoc techniczna dla klientów" jednym z kolorowych przycisków pilota - chyba zielonym. Następnie opcja "Inform. o Produkcie/Usłudze" i masz wszystkie dane: nr seryjny TV, wersje oprogramowania itp.
Czerwonym....
 
Do góry