50PK350 - cyfrowe wyjście audio, hub HDMI

Punx77

New member
Witam,

w związku z planowanym zakupem "kina domowego" HT-C450 chciałem się zorientować jak najlepiej podłączyć sprzęto do TV aby cieszyć się dźwiękiem 5.1, posiadam:

1.TV LG50PK350
2.Odtwarzacz HD LG DP1-B
3.Recoder HD - telewizja N

2 i 3 podłączone do 1 poprzez HDMI

planuję zakup:

4. Samsung HT-C450 (lub inne niskobudżetowe kino - zależy mi na wyglądzie głośników :) jak najbardziej kanciaste i jak najmniej odstające od ściany)
5. XBOX 360

I teraz pytania

A) czy jeśli 1 podłącze do 4 poprzez optyczny kabel, to będę mógł się cieszyć dźięwiękiem 5.1 zarówno odtwarzając filmy z playera HD jak i TV po d warunkiem że dźwięk w nich jest wielokanałowy, interesuje mnie czy wyprowadzajać dźwięk z Nki/Playera HD przez HDMI do TV a następnie z TV do "aplitunera" nie zajdzie jakaś niejawna konwersja sygnału 5.1 na stereo ?

B) sytuacja identyczna jak w A z tym że dźwięk 2.0, czy w takim przypadku tylne głośniki zostaną wyciszone czy będą sobie po cichu szumieć ?

C) czy istnieją jakieś sensowne huby HDMI umożliwiające w łatwy sposób przełączanie sygnału tak by do TV mającego 2 wejścia HDMI podłączyć 4 urządzenia po HDMI, przy czym to ja decyduje co aktualnie jest puszczane na dany port HDMI (do jednego portu wpięty jest hub z rozgałęzieniem na 3 urządzenia: kino domowe, xbox, player hd)

?

Pozdrawiam

MK
 

adamlop

New member
Nie wiem czy ten pk350 przesyla DTS dalej (chodzi o player, bo zarowno n-ka jak i xbox360 maja tylko DD).
Natomiast wszystko co jest Dolby Digital i puscisz optykiem z TV pojdzie dalej do kina w niezmienionej formie. Wez pod uwage ze kino musi miec wejscie optyczne(niektore zestawy nie posiadaja).
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

w związku z planowanym zakupem "kina domowego" HT-C450 chciałem się zorientować jak najlepiej podłączyć sprzęto do TV aby cieszyć się dźwiękiem 5.1, posiadam:

1.TV LG50PK350
2.Odtwarzacz HD LG DP1-B
3.Recoder HD - telewizja N

2 i 3 podłączone do 1 poprzez HDMI

planuję zakup:

4. Samsung HT-C450 (lub inne niskobudżetowe kino - zależy mi na wyglądzie głośników :) jak najbardziej kanciaste i jak najmniej odstające od ściany)
To kino nijak nie pasuje do Twoich potrzeb, bo ma tylko jedno wejście optyczne.

5. XBOX 360

I teraz pytania

A) czy jeśli 1 podłącze do 4 poprzez optyczny kabel, to będę mógł się cieszyć dźięwiękiem 5.1 zarówno odtwarzając filmy z playera HD jak i TV po d warunkiem że dźwięk w nich jest wielokanałowy, interesuje mnie czy wyprowadzajać dźwięk z Nki/Playera HD przez HDMI do TV a następnie z TV do "aplitunera" nie zajdzie jakaś niejawna konwersja sygnału 5.1 na stereo ?
Dźwięk z wejść HDMI telewizora jest na jego wyjściu optycznym konwertowany do stereo.

B) sytuacja identyczna jak w A z tym że dźwięk 2.0, czy w takim przypadku tylne głośniki zostaną wyciszone czy będą sobie po cichu szumieć ?
Pewnie kino ma jakiś tryb, przy którym z sygnału stereo coś tam będzie sobie grało.

C) czy istnieją jakieś sensowne huby HDMI umożliwiające w łatwy sposób przełączanie sygnału tak by do TV mającego 2 wejścia HDMI podłączyć 4 urządzenia po HDMI, przy czym to ja decyduje co aktualnie jest puszczane na dany port HDMI (do jednego portu wpięty jest hub z rozgałęzieniem na 3 urządzenia: kino domowe, xbox, player hd)
Oczywiście - takie urządzenia, to switche HDMI. Tyle, że one wcale nie rozwiązują problemu z dźwiękiem w takiej konfiguracji, jak u Ciebie. Do tego potrzebujesz wielowejściowego amplitunera kina domowego.
 

Punx77

New member
No właśnie z tą konwersją 5.1 do 2.0 poprzez złącze HDMI nie jestem do konca przekonany. Na forach wyczytalem ze gdy dekoder N jest podlaczony do TV tylko przezHDMI a w TV nadawant jest dzwiek 5.1 to wowczas telewizor nie odtwarza wogole dzwieku, u mnie gdy wlacze w dekoderze opcje DD to nadal w glosnikach TV mam dzwiek, niestety nie dziala wtedy sterowanie glosnoscia dekodera (ani ciszej ani glosniej). ozliwe ze przez zlacze HDMI przesylany jest dzwiek wielokanalowy bez konwersji na dwa kanaly ?

Dodam, że TV posiada dekoder DD.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
No właśnie z tą konwersją 5.1 do 2.0 poprzez złącze HDMI nie jestem do konca przekonany. Na forach wyczytalem ze gdy dekoder N jest podlaczony do TV tylko przezHDMI a w TV nadawant jest dzwiek 5.1 to wowczas telewizor nie odtwarza wogole dzwieku, u mnie gdy wlacze w dekoderze opcje DD to nadal w glosnikach TV mam dzwiek, niestety nie dziala wtedy sterowanie glosnoscia dekodera (ani ciszej ani glosniej). ozliwe ze przez zlacze HDMI przesylany jest dzwiek wielokanalowy bez konwersji na dwa kanaly ?

Dodam, że TV posiada dekoder DD.

A co to ma do tematu?

Od jakiegoś czasu nboxy sprawdzają jakie formaty dźwięku obsługuje podłączony telewizor i na wyjściu HDMI wypuszczają tylko to, co telewizor jest w stanie zdekodować. Jeśli do telewizora idzie DD2.0 (bo zazwyczaj taki format dekodują telewizory obsługujące DD), to dźwięku pilotem od dekodera nie ściszysz (za wyjątkiem mutowania), ani nie zgłośnisz, bo oznaczałoby to dekodowanie DD przez nbox i ponowne kodowania DD z innym poziomem dźwięku. DD5.1 wychodzi w takim wypadku tylko na łączu optycznym.
 

Punx77

New member
A to ciekawe z tym przyggłaśnianiem i ściszaniem, nigdy tego nie kojarzyłem z dekodowaniem dźwięku. Mój player HD umożliwia odtwarzanie filmów DTS 5.1 i pozwala na ściszanie i podgłaśnianie z poziomu playera oprócz tego oczywiście mogę to samo robić na TV.

Najtańszy ampli jaki znalazłem z 2 wejściami optycznymi kosztuje już 800pln, liczyłem że zamkne się w budżecie ok 450pln na player i nie wiem jeszcze ile na 4m kabel optyczny od TV do amplitunera, ale jeśli mój pomysł wyprowadzenia optyka z TV do amplitunera nie wypali bo rzeczywiście po HDMI do TV będzie wędrował tylko dźwięk stereo to sprawy się komplikują.

Niestety albo i stety z racji specyfiki/urządzenia mojego salonu interesują mnie jedynie małe (jak najmniej odstające od ściany) satelitki z możliwością zawieszenia (bez stojaków) i tylko takie zestawy budżetowych kin domowych biorę pod uwagę.

A tak z ciekawości ile takie kino domowe może pobierać prądu z gniazdka przy powiedzmy 15% mocy maksymalnej ? Bo jak rozumiem przy połączeniu audio z Nki przez łącze optyczne skazany jestem na to że amplituner wyłaczam wtedy gdy wyłaczam TV (pobierający średnio 190W) bo czy Nbox jest wtrybie czuwania czy nie to i tak pobiera prawie 30W.

Producenci rzadko podają pobór prądu w przypadku kin domowych np. nie udało mi się wygooglać jaki jest pobór dla LG HB405SU (posiada dwa wejścia optyczne).
 
Ostatnia edycja:

Punx77

New member
Odpowiedź od LG:

"Dziękujemy za zwrócenie się do Działu Obsługi Klienta.

Informujemy, iż telewizor 50PK350 poprzez złącze optyczne przekaże taki sygnał dźwiękowy jaki otrzyma z tunera telewizyjnego, czy jaki zostanie przesłany do telewizora z innych źródeł sygnału, na przykład przez złącze np HDMI. Złącze optyczne wysyła dźwiek z aktualnie wybranego źródła sygnału w telewizorze.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Pana dyspozycji.
"
 
Do góry