50pj550 vs 50pk550

mirekpa

New member
Witam. Zastanawiam się nad wyborem Tv pomiędzy 50pj550 i 50pk550. Niestety ten drugi w mojej okolicy jest słabo dostępny i nie mogę ocenić różnicy pomiędzy nimi w jakości obrazu, głównie chodzi mi o poziom czerni . Różnica w cenie nie jest zbyt duża ale czy warto dopłacać ? Zastanawiam się jeszcze czym różni się seria Pk od Pj i czy lepiej jest kupić niższy model serii Pk np. pk250 niż wyższy model serii Pj , przykładowo pj650. Zaznaczam że nie chodzi mi o ilość dodatków tj, złącz itp. a jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

kris2k

New member
No roznica jest jedna zasadnicza, PK sa full HD a PJ juz nie.
Az dziwne ze Ci sie to w oczy nie rzucilo a to dosc istotny parametr jesli chce sie rozmawiac o jakosci obrazu (przynajmniej dla mnie).
 

mirekpa

New member
No roznica jest jedna zasadnicza, PK sa full HD a PJ juz nie.
Az dziwne ze Ci sie to w oczy nie rzucilo a to dosc istotny parametr jesli chce sie rozmawiac o jakosci obrazu (przynajmniej dla mnie).

Szczerze powiedziawszy to nie porównywałem parametrów bo uważam że nie odzwierciedlają one jakości wyświetlanego obrazu. Oczywiście rozdzielczość to istotny parametr ale w przykładowo przy wyświetlaniu obrazu SD już nie. Dla mnie najważniejszym parametrem jest poziom czerni. Nie mam możliwości porównania serii Pj i Pk więc chciałbym poznać wasze opinie.
 
Do góry