50LF652v - kilka pytań nowego użytkownika

GChmurka

Member
Witam.
Przeczytałem kilka wątków gdzie był zawarty temat webos 2.0, ale nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi odnośnie wbudowanego odtwarzacza filmów w tych tv. Reszta funkcji SMART poza youtube jest dla mnie całkowicie zbędna. :)

1. Czy player potrafi wybrać z MKV alternatywne źródło dźwięku jeśli wgrane w film jest kilka ścieżek. Zauważyłem, że odtwarza domyślną (1) ścieżkę. Może da się to jakoś zmienić tylko nie doszedłem do rozwiązania.

2. Czy przy filmach MKV działają napisy z zewnętrznego pliku (np. srt), jak je włączyć bo nie mogłem.

Testowałem te 2 opcje na jednym filmie, poddałem się z lektorem uznając że player puszcza tylko 1 ścieżkę audio, napisy poprawnie w srt i kilku innych formatach, też nie mogłem ich włączyć. Może problemem było to że film był 3d.

Oraz kilka pytań na przyszłość (tego jeszcze nie testowałem).

3. Czy w plikach MKV działają wmuxowane napisy i czy można wybrać ścieżkę jeśli jest więcej wersji językowych?

4. jak inne formaty, czy działają zewnętrzne napisy z plików?



Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Jeśli rzeczywiście są takie problemy z tym playerem to, wkurzę się i poza dużym ekranem telewizor nie będzie pełnił żadnych "smart" funkcji a sygnał podam mu z RBpi3/Kodi które kupie za grosze.
 

kostek111

New member
Witam
Sprawdziłem i jak mam dodatkowe ścieżki dźwiękowe wmuxowane w MKV to zmieniam je naciskając strzałkę znajdującą się po prawej stronie w menu odtwarzacza. Wyskakują dwie ikony jedna (słuchawki) zmiana ścieżki dźwięku i druga to napisy gdzie możesz wskazać źrudło wewnętrzne (wtopione)i , lub zewnętrzne (inny plik).Do tego możesz też zmienić kolor , wielkość , kodowanie już wklejonych napisów , co jest ciekawym i niespotykanym rozwiązaniem. Dla mnie jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy z jakim miałem do czynienia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

GChmurka

Member
Dzięki za odpowiedz, wczoraj poświęciłem jeszcze chwilę czasu i rzeczywiście znalazłem te opcje.

Co do napisów to widzę, że wmuxowane nie działają przy każdym mkv.
Mam ze 2 filmy które mają napisy w sobie ale nie chce ich pokazać (szara ikonka) z textem.

Wniosek - dopłacić 200zł i przykleić na plecki RPi3 z jakimś starym dyskiem od laptopa, będzie robiło za NAS, klient torrenta i bezproblemowego playera filmów, w przyszłości jak telewizor po remoncie trafi na docelowe miejsce nawet ambilighta obsłuży :)
 
Do góry