50gt60 i inne w 2022 nadal warto?

muchaone1

New member
WARTO!
:) trochę "podchłytliwe" pytanie ale moja opinia jest taka:
tv nie ma lekko-pracuje od już ponad 10 lat przez 10-15h na dobę prawie codziennie!
dużo kanałów info z "paskiem" ale i innych-wypaleń brak! (tego się bałem) dlatego przez tydzień po zakupie "docierałem" na szumie czarno białym chyba przez tydzień 24h ;)
serwis NIGDY nie był konieczny! przypominam tv ma już ponad 10 lat(na szczescie to model bez wentylatorów)
w przeciwieństwie do serii ST60 ma lepszy procesor "HEXA" więx i zdolności smart tv lepsze objawiło się to aktualizacją która dodała netflix i youtube też dalej śmiga szybko jak złoto! zero przycinek
nie zamienię tej ostatniej serii plazmy na nic innego-ma dożywocie!

P.S.
4K którym tak straszono dalej jest w powijakach a jak oglądałem content 4K z netflix na topowym sony u kumpla to może różnice widać z odległości 0,5metra a nie "kanapowej"- sam był zawiedziony.
ponadto 4K poqoli staje się przeżytkiem-w niemczech wszyscy jarają się serialem DAS BOOT nagranym w 8K! czyli z 4K będzie jak kiedyś z tv "hd ready" ci co kupili to umoczyli ;)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
WARTO!
:) trochę "podchłytliwe" pytanie ale moja opinia jest taka:
tv nie ma lekko-pracuje od już ponad 10 lat przez 10-15h na dobę prawie codziennie!
dużo kanałów info z "paskiem" ale i innych-wypaleń brak! (tego się bałem) dlatego przez tydzień po zakupie "docierałem" na szumie czarno białym chyba przez tydzień 24h ;)
serwis NIGDY nie był konieczny! przypominam tv ma już ponad 10 lat(na szczescie to model bez wentylatorów)
w przeciwieństwie do serii ST60 ma lepszy procesor "HEXA" więx i zdolności smart tv lepsze objawiło się to aktualizacją która dodała netflix i youtube też dalej śmiga szybko jak złoto! zero przycinek
nie zamienię tej ostatniej serii plazmy na nic innego-ma dożywocie!

P.S.
4K którym tak straszono dalej jest w powijakach a jak oglądałem content 4K z netflix na topowym sony u kumpla to może różnice widać z odległości 0,5metra a nie "kanapowej"- sam był zawiedziony.
ponadto 4K poqoli staje się przeżytkiem-w niemczech wszyscy jarają się serialem DAS BOOT nagranym w 8K! czyli z 4K będzie jak kiedyś z tv "hd ready" ci co kupili to umoczyli ;)
To pozazdrościć tak trwałego egzemplarza.
A mógłbyś wrzucić zdjęcie Twojej plazmy z wyświetlaną natywną planszą w powiedzmy białym kolorze?Sam mam jeszcze 55ST60 i jestem ciekawy jak to wyglada u innych użytkowników PDP Panasonica.
A jeśli chodzi o różnicę w oglądaniu między 4K a Full HD , to powyżej ok.3 metrów od telewizora oko ludzkie przestaje dostrzegać różnice.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz Ludzi straszą wypalaniem Oled TV tak jak kiedyś straszyli plazmą.
Wiele osób nie dało się nabrać i jak widać cieszyli się wieloletnią super jakością obrazu. Ja bym wybrał jako następcę Oled TV.
 

c43

Member
Pewnie że warto, ja też mam 10 letnią plazme 42 cale tylko inny model Panasonica TX-P42VT30, pięć lat temu padł moduł, chłopak z Otwocka przyjechał i wymienił na miejscu w domu kosztowało mnie to 500zł ale telewizor dalej działa. Jak patrze w sklepach na OLEDy obraz wydaje mi się strasznie nienaturalny, plazma ma bardziej naturalny obraz, także na razie nie widzę potrzeby zmiany, Plazma jest najlepsza!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Plazmy to były i są zresztą świetne telewizory. Używałem je przez lata i też byłem bardzo zadowolony. Jednak tak jak napisał Kiki technologia idzie do przodu...też myślałem, że nic innego nie kupię, dopóki nie miałem prezentacji w domu nowego modelu LCD Sony i Oleda LG.

Podkreślam w domu po ustawieniach pod siebie a nie w sklepie.
 

wysio

Member
Bez reklam
P.S.
4K którym tak straszono dalej jest w powijakach a jak oglądałem content 4K z netflix na topowym sony u kumpla to może różnice widać z odległości 0,5metra a nie "kanapowej"- sam był zawiedziony.
ponadto 4K poqoli staje się przeżytkiem-w niemczech wszyscy jarają się serialem DAS BOOT nagranym w 8K! czyli z 4K będzie jak kiedyś z tv "hd ready" ci co kupili to umoczyli ;)
Już tak się nie pocieszaj, bo zupełnie nie masz racji. 4k daje bardzo dużo, ale materiał źródłowy musi być też dobry, a tu Netflix nie jest wzorcem. Niestety, ale dziś już nawet najlepsza plazma nie da takiego efektu WOW, jak może dać nawet budżetowy OLED - piszę to, jako były fan plazmy.
A tak przy okazji, bo w rodzinie mają jeszcze w jednym z pomieszczeń chyba właśnie ST60 i jest problem z youtube, gdyż strasznie tnie. Jakość tylko 360p, wczytuje jak Commodore - masakra. Ustawienia fabryczne były przywracane, sprawdzaliśmy na innym necie mimo pełnego sygnału - nic to nie dało. Może jest jakaś możliwość zrobienia hard resetu, który by pomógł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem taki , że Panasonic nie robił update do starych telewizorów, czyli do plazm również.
Tu pomoże zakup boxa za 199 zł i będzie plazma jeszcze prze kilka lat dobrze działać.
Tylko to zużycie prądu...
Teraz LCD czy oled pozwolą sporo zaoszczędzić.
 
Do góry