50gt30 vs 50st50

Pitexx

New member
Witam.
Czy naprawdę jest duża różnica w jakości obrazu pomiędzy gt30 a st50 i warto dopłacić te 700 zł do modelu 50st50?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Myślę ze nie, są nawet opinie ze ST50 tylko na papierze wygląda lepiej a porównując oba TV obok siebie, GT30 wygrywa.
 

copperman

New member
Ciekawe ,skąd takie opinie.Jeżeli chcesz słuchać warkotu czterech wiatraków plus bzyczenie ,chcesz mieć obraz zabarwiony zielonymi plamami no to wybór jest Gt30. St50 stanowi przełom w plazmach ,nie ma wiatraków/mowa o 50''/nie bzyczy jakość obrazu leprza ,lub porównywalna z VT30,jasność obrazu sporo więkrza.Nawet w gt50 i vt50 nie można podkręcić kontrastu jak w st50.Mam ten tv i jestem zachwycony.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Nie bronię VTeka, ale fajnie się czyta opinie osób, które telewizorów na oczy nie widziały, a już na pewno go nie mają. Czytają neta, czytają a potem pieją - ten jest na pewno lepszy bla bla bla brakuje mi jeszcze tylko żeby przeczytać że st50 miażdży VT50. Bez jaj.
 

copperman

New member
Uderz w stół....St50 nie miażdzy vt50 ale bez sensu jest wydanie ponad 2k za nie istniejącą różnice dla przeciętnego obywatela.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Skoro ktoś pyta to można odpowiedzieć na tyle na ile informacje znalezione w internecie wydaje sie wiarygodne (znalazłem wypowiedz na AVS użytkownika który porównywał GT z ST) lub na podstawie własnych doświadczeń.

Można w ten sposób nakierować kogoś na odpowiedni tor, gdyby każdy miał pisać tylko opierając się o swoje doświadczenia to 90% użytkowników by nie miało o czym pisać, poza tym równie dobrze można napisać ze zdanie kazdej innej osoby jest nieistotne bo to co podoba się tobie nie koniecznie podoba się innej wiec dla kogoś GT może faktycznie być lepsze od ST.

Najlepszym wyjściem dla zadającego pytanie byłoby porównanie obydwu TV "Live" ale zapewne nie może tego zrobić, a skoro nie dostrzeże różnic które wychodzą w testach i "specyfikacjach" to dlaczego ma dopłacać.
 

KINIO2

New member
Witam.
Czy naprawdę jest duża różnica w jakości obrazu pomiędzy gt30 a st50 i warto dopłacić te 700 zł do modelu 50st50?

Po oględzinach obydwu telewizorów mogę śmiało stwierdzić że niewart jest dopłaty.
Ja tam niewidzie skoku technologi a wręcz cofanie się w rozwoju.
Nowy model w odczuciu wygląda jak tania podróbka chińskiego telefonu.
I im bardziej się przyglądam to tym bardziej mam niesmak to tego telewizora.
Wspomnę tylko że nosze się z zamiarem kupna czegoś.
Ale jeszcze czekam na olśnienie cenowe lub techniczne ;)
 
Ostatnia edycja:

pejotwroc

New member
No więc napisze co ja zobaczyłem na samym początku. Przy wyłączonym tv w jasnym pomieszczeniu ekran ST50 o wiele ciemniejszy i mniej odbija światło. Po przyłożeniu ucha do telewizora mamy prawie absolutną ciszę ( w GT30 szumo bzyki słyszalne z metra). Więcej basu z wbudowanych głośników. Można ustawić bardziej jasną biel. Inaczej mówiąc świeci troszkę jasnej Niedużo ale zauważalnie. Co dla plazmy jest bardzo dużą zaletą jak się nie ma cały czas ciemnego pokoju.Oraz jest naprawdę ładny. GT30 tylko przeciętnej urody. Działało YouTube HD. Nareszcie :) To oraz testy w necie oceniające ST50 bardzo wysoko przekonały mnie do St mimo że musiałem dać 1000 zł więcej. I nie żałuję żadnej złotówki wydane na niego.
A przez wiele miesięcy w planach był GT30
 

Pitexx

New member
Dziękuję Wam bardzo za rady. Mam jeszcze mały mętlik w głowie, ale wybór padnie raczej na 50st50.
Pozdrawiam.
 

xeo151

New member
Bez reklam
ST50 jest lepszy jeśli chodzi o większość aspektów, poza cena/możliwości, na której GT30 jest jeszcze obecnie bezkonkurencyjny.
 

djsaint

New member
Odnośnie bzyczenia, szumu czy pracy wiatraków w GT30 - niezależnie jak to nazwać- ja w moim 50GT30 tego nie słyszę. W VT20 również po pół roku pracy tego nie słychać.
 

szybkiepytan

New member
Na innych forach, zagranicznych, porównuje się ST50 z VT30, więc teoretycznie jest on lepszy lub przynajmniej tak samo dobry jak VT30. Sam poluje na ST50 więc chętnie poczytam opinie innych osób.
 
Ostatnia edycja:

Zyberiusz

New member
Też mam 50st50 kupiłem trochę w sumie w ciemno bo na żywo jak oglądałem w sklepie jakoś mnie nie zachwycił, ale mimo wszystko postanowiłem go kupić. Obraz jakoś już na zwykłych ustawieniach bez porównania lepszy niż w sklepie (jak oni ustawiają w sklepach te tv to nie wiem). Bardzo miło mnie zaskoczyła jakość divx na tym tv gdzie porównując jakieś tam modele nie wyglądało to zbyt ciekawie.W dodatku jeszcze nie było problemów z czytaniem plików przez usb. Z tego co się orientuję zeszłoroczna seria miała problemy choćby z mkv. Minus no mój egzeplarz akurat bzyczy dosyć głośno ale po zadzwonieniu do serwisu panasa stwierdzili, że likwidują tą usterkę bez problemu- zobaczy się co i jak.
 

jonatanek

New member
... St50 stanowi przełom w plazmach ,nie ma wiatraków/mowa o 50''/nie bzyczy jakość obrazu leprza ,lub porównywalna z VT30,...

Czy mam z tego wnioskować, że 42''ST50 ma wiatraki?? I jeszcze jedno pytanie zamierzam kupić ST50, ale właśnie 42". Zauważyłem, że w ofertach jest TX-P42ST50E, czy ta literka E na końcu coś oznacza ?? Czy te 42" to to samo co TX-P50ST50 tylko mniejsza matryca?
 

Zyberiusz

New member
wiatraków nie ma, ale mimo wszystko u mnie bzyczenie jest, jakiegoś modułu jak mi wyjaśniono. Więc lepiej sprawdzić pod tym względem swój egzemplarz
 
Do góry