50G30 nie włącza się

jfkjfk

New member
Witam

Po kilkugodzinnej przerwie próbuję włączyć tv i nawet po wyłączaniu z boku tv i próbie załączenia nie zapala się czerwona lampka. Czy dzownić po serwis? Czy po jakimś czasie spróbować go włączyć (wyjąłem wtyczkę od prądu dodatkowo)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze zrobiłeś .
Teraz możesz już odpalić, jeśli nie pójdzie - zgłoś do serwisu.
 

jfkjfk

New member
A orientujesz się czy to może jakiś kondensator i da się naprawić na miejscu czy raczej matryca?

Czy wiesz po jakim czasie przyjeżdża serwis po zgłoszeniu?
 

jfkjfk

New member
kiki możesz mieć rację co do układu zasilania. Zapomniałem dodać, że jak świeciła się czerwona lampka próbując włączyć TV lampka zielona świeciła tak jakby chciał się włączyć, ale nie mógł i czerwona lampka się pokazała Po jakimś czasie spróbowałem ponownie i to samo. I tak jak wcześniej pisałem z boku TV wcisnąłem przycisk zasilania i już nawet czerwona się nie świeciła
 

prze_cinek

New member
kiki możesz mieć rację co do układu zasilania. Zapomniałem dodać, że jak świeciła się czerwona lampka próbując włączyć TV lampka zielona świeciła tak jakby chciał się włączyć, ale nie mógł i czerwona lampka się pokazała Po jakimś czasie spróbowałem ponownie i to samo. I tak jak wcześniej pisałem z boku TV wcisnąłem przycisk zasilania i już nawet czerwona się nie świeciła

Samo nie włączanie się żadnych lampek to na 50 % układ zasilania, jeżeli serwisant będzie go miał ze sobą, to Ci go wymieni na miejscu, bo to nie wymaga większej filozofii, zaskakuje jednak te wcześniejsze "zielone" mruganie, czy robiłeś jakąś aktualizacje softu ? Czy przez przypadek nie odłączyłeś telewizora w trakcie jej wykonywania ?
 

jfkjfk

New member
Samo nie włączanie się żadnych lampek to na 50 % układ zasilania, jeżeli serwisant będzie go miał ze sobą, to Ci go wymieni na miejscu, bo to nie wymaga większej filozofii, zaskakuje jednak te wcześniejsze "zielone" mruganie, czy robiłeś jakąś aktualizacje softu ? Czy przez przypadek nie odłączyłeś telewizora w trakcie jej wykonywania ?


Dzień wcześniej aktualizowałem tv ale go nie wyłączałem. Tylko zerwał raz połączenie, ale po chwili wszedłem znowu w opcję aktualizacji i już poszło wszystko normalnie. Później normalnie oglądałem tv i dzień później (wczoraj) do południa. Po kilku godzinach chcę włączyć i nic.
 

ptx

New member
ja zgłosiłem awarie w poniedziałek (padł moduł zasilania), serwis przyjechał w piątek i usunął usterkę (wynikało to z oczekiwania na zamówioną cześć przez serwis)
 
Do góry