508XD i podłączenie urządzeń , pomocy !!!

mc55

New member
Witam, mam problem z podłączeniem urządzeń do Pioneera PDP-508XD, mianowicie:
pod input 1 podpiąłem fergusona 8900 po HDMI
pod input 4 mam Xbox 360 po HDMI
pod input 3 mam DVD po scart (RGB)
i na tych trzech mam wszysko ok, ale
nie potrafię za żadne skarby uzyskać sygnału podłączając laptopa przez pozostałe trzecie złącze HDMI i tak samo nie umię uzyskać obrazu z konsoli xbox (starej) podłączonej po scart RGB

wiem że na input 5 mogę chyba tylko podpiąć urządznie poprzez złącze z boku TV, a co z pozostałym jednym złączem HDMI i dwoma złączami euro (scart) ?

czy to może być wina ustawień, problem jest też w tym że nie mam instrukcji i może coś robię źle ?

Proszę o pomoć jeśli ktoś ma ten samo model (lub podobny) , dziekuję z góry i pozdrawiam WSZYSTKICH !
 

mc55

New member
Mam, została sama okładka reszta się gdzieś zapodziała.
Szkoda że do tak dobrego Tv nasz przestawiciel Pioneera wydał instrukcję tak słabej jakości.
Ale jak to się ma do mojego pytania ?
Sugerujesz abym oddał telewizor do serwisu ?
 

slawbo

New member
Witam
Zanim oddasz TV do serwisu, sprawdź czy to 3. złącze HDMI przyjmuje sygnał np. z konsoli czy też dekodera. To samo zrób z pozostałymi złączami EURO podłącz np. DVD. Będziesz wiedział czy to wina zorka. Nie zapomnij również sprawdzić kabli połączeniowych.
W ten sposób drogą eliminacji dojdziesz gdzie jest problem i wtedy będziesz mógł zająć się nim.

pozdrawiam
Sławek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie sugeruję oddania.
Myślałem że powinieneś mieć instrukcję skoro masz gwarancję - bo to integralna część całości.

slawbo - popieram w pełni. Sprawdź po kolei.
 

mc55

New member
już sobie poradziłem, poprostu mając włączone ma sanym inpucie HDMI nie da się zmienić sygnału wejściowego jesli jest on np. z komponentu.

a tak na marginesie choć angielski znam zaledwie na poziomie podstawowym , to instrukcja w tymże języku jest bardziej czytrlna i zrozumiała niż polskie wydanie

dziękuję Wszyskim !
 
Do góry