50" w okolicach 4kpln - problem z decyzja

miaucoon

New member
witam serdecznie po raz pierwszy

postudiowalem forum, zrewidowalem swoja wiedze, i w zwiazku z tym zmienilem zdanie i zamiast 42" lcd full hd postanowilem kupic 50" plazme hd ready

tv bedzie ogladane z odleglosci okolo 4 m., aktualnie kablowka, ale w planach zmiana na n, od czasu do czasu dvd, czasem pewnie cos z kompa

z tego co doczytalem jesli chodzi o plazmy, to na pierwszym miejscu jest pioneer, ale po pietach depcze mu panasonic za to ma nizsze ceny i dlatego wybor padl wlasnie na ta marke

po przestudiowaniu cen w internecie wybralem takie modele

th-50pv8p
th-50pv70, th-50pv70p, th-50pv70pa
th-50pv71

jest jeszcze th-50pv700, jednak jego cena to juz prawie 5kpln

maja zblizone ceny i parametry, roznia sie szczegolami i wlasnie dlatego zwracam sie do was liczac na fachowe sugestie

dzieki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie kupuj poprzedniej serii 7. Nie była zbyt udana. Proponuję jeszcze Samsunga A451. Na pewno nie jest gorszy od PV8.

ArtS :)
 

Foxxx24

New member
miaucoon

Z tych modeli,które wymieniłeś ja osobiście radziłbym kupic 50PV8P bo co prawda jest to podstawowy model serii,ale udanej w przeciwieństwie do 7ek i moim zdaniem ma bardzo ładne kolorki zwłaszcza,że można go kupic poniżej 4kpln:)

Ale jeżeli byłbyś skłonny nieco zejśc z rozmiaru matrycy na 46" to bardzo dobrym wyborem byłby 46PY80P bo co prawda kosztuje trochę poniżej 5kpln,ale jest dużo lepiej wyposażony i ma już matrycę FULL-HD,3 złącza HDMI oraz 3 razy większy kontrast co uwierz mi daje efekt bardzo widoczny przy wyświetlaniu kolorów bo sam porównywałem.

Ja zdecydowałem się na model 42PY800:)
Pozdrawiam.
 

miaucoon

New member
ArtS007 napisał:
Nie kupuj poprzedniej serii 7. Nie była zbyt udana. Proponuję jeszcze Samsunga A451. Na pewno nie jest gorszy od PV8.

z tej serii znalazlem dwa
ps50a451 i ps50a451p
jak one sie maja do siebie i do tego panasonica pv8?

Foxxx24 napisał:
Ale jeżeli byłbyś skłonny nieco zejśc z rozmiaru matrycy na 46" to bardzo dobrym wyborem byłby 46PY80P
gdyby -4" nie wiazaly sie z + ponad 1kpln, to nie bylo by problemu, wolalbym jednak tak bardzo od tych 4kpln nie odbiegac

Foxxx24 napisał:
ma już matrycę FULL-HD,
no to z tego co sie doczytalem to nie jest az tak wazny argument :)
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
miaucoon napisał:
no to z tego co sie doczytalem to nie jest az tak wazny argument :)
Ja osobiście widziałem różnicę między FULL-HD i HD-Ready wcale nie na demo i bardziej podobał mi się obraz na tym pierwszym ( większa szczegółowośc i ostrośc obrazu ) oczywiście przy wyższym kontraście:)
Ale żeby byc sprawiedliwym przyznaje,że modele HD Ready Panasonica z serii 8 odbierają naprawdę bardzo ładnie:)

Co do przekraczania kwoty to ja również na początku myślałem podobnie jak Ty,ale po rozważeniu stosunku ceny do wyposażenia modelu zweryfikowałem swój pogląd dokładając do ceny jaką zakładałem na początku ponad 1500 zł ze względu na to co sam widziałem oraz na większą uniwersalnośc:)
A przecież ten ponad 1kpln w Twoim przypadku nie wiązałby się tylko z lepszą matrycą:)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Literka p na końcu oznaczenia A451 jest, bądź jej nie ma w zależności od tego, czy sklep internetowy ją dopisze, czy nie. Inaczej mówiąc, z tą literką, czy bez, to ten sam telewizor. Moim zdaniem jest konkurentem PV80.

Z czterech metrów nie zobaczysz rozdzielczości Full HD. Powiem więcej, nie zobaczysz nawet pełnej HD Ready.

ArtS :)
 
Do góry