50" VA z wygaszaniem?

mpDante

Member
Bez reklam
Kupiłem 50PUS6704 do sypialni, żeby pooglądać coś w nocy, ale... ten badziew nie ma możliwości ściemnienia podświetlenia, więc zachowuje się jak IPS, praktycznie nie ma czerni. Nie wiem, może trafiłem na jakaś wadliwą sztukę, ale za tą kasę ten TV to porażka, chyba, że ktoś chce oglądać w dzień.


Poratujcie czymś, gdzie można ściemnić podświetlenie... a najlepiej coś, co ma chociaż namiastkę wygaszania strefowego. Jak to wygląda w TCL 50EP680?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Tryb podświetlenia matrycy w tym Philipsie nie ma znaczenia, podświetlenie można tylko zwiększyć :( Ustawiam podświetlenie na "0" i nic się nie zmienia, a skala jest od 0 do 100 i tak od ok.50 już zaczyna wzrastać podświetlenie. W starym Samsungu mogę podświetlenie niemal całkowicie wygasić...

W sumie ten Philips oferuje przyzwoity obraz, gdyby nie ta wpadka z podświetleniem, bo jak już wspomniałem, przez to można zapomnieć o czerni. Do tego jest badziewnie złożony, z lewej strony między ramką i ekranem widać prześwitujące podświetlenie.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Chodzi o to, że w ustawieniach "podświetlenie" masz suwak od 100 do 0, to powiedzmy od 40 w dół nic się nie dzieje, a powyżej rozjaśnia matrycę... w każdym trybie obrazu jest tak samo, nie da się ściemnić matrycy. Ustawienia kontrastu już działają od 0 do 100... dla mnie nielogiczne jest, że nie można ściemnić podświetlenia, więc albo ten model jest spierdzielony fabrycznie albo taką sztukę dostałem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry