50' Plazma

Matthew90

New member
Hej, dostalem zlecenie znalesc dobra, plazme 50'.

Ów zleceniodawca, moja mama nieprzekonana niegdys do LG, podala mi jedena z plazm LG jako przyklad, mysle ze sugerowala sie wygladem i cena (£800) bo pojecia o elektronice to moja mama nie ma.


Jedyne co do tej pory wpadlo mi w oko to
Panasonic TH50PZ81 koszt to £1350 czyli jakies 5000pln, mysle ze to max jaki bedzie w stanie zaplacic moja mama i tu cytuje za 'dobra plazme 50'



Tak wiec zwracam sie do was, znawcow o fachowa porade.

Czyli, top 5 plazm 50' do 5000/5500 zl
 
Ostatnia edycja:

miaucoon

New member
jesli zadales sobie troche trudu i poczytales forum to powinienes wiedziec, ze na topie jest pionek a potem panasonic, a po drugie, to wybor plazmy, oczywiscie jesli ktos nie ma kasy bez liku, zalezy od tego co i z czego bedzie sie chcialo na niej ogladac, oraz z jakiej odleglosci, jesli tylko kablowka, to plazmy panasonic hd ready wystarcza, jesli tv cyfrowa blueray i tym podobne w rozdzialce full hd i to z odleglosci okolo 3 metrow, to wtedy i tv powinno miec full hd, jesli odlegosc sie zwieksza do np 5 metrow, to moze byc hd ready bo oko i tak roznicy nie zobaczy

to tak z grubsza, teraz musisz rozwazyc poszczegolne kwestie i poszukac panasonica spelniajacego wymagania, bo w tej kwocie z pionkiem to za duzo nie poszalejesz
 

Matthew90

New member
Tak, widzialem ceny pioneerow :]
Wiec nie wybralem tak zle z tym panasoniciem.

Mieszkam w UK, wiec DVB TV to tutaj standard.
Narazie mamy cyfrowy polsat (echostar) ale mysle ze po zmianie telewizora zmienimy go na N'ke.
Blu-Ray mozliwe ze dopiero za rok, jak ceny spadna.
 

Matthew90

New member
Telewizja bedzie ogladana z 3-5 metrow.

Ale zastanawia mnie to czy da sie ogladac 50' z odleglosci mniejszej niz 3 metry.

W swoim pokoju mam LCD samsunga 37' (A556) 1080p, i musze z odleglosci 3 metrow ogladac aby sobie wzroku nie popsuc.
(a nie mowie tu o ogladaniu kablowki czy cyfrowki naziemniej w SD ale o najnowszych grach na X'a)



Czy zasugeruje mi ktos jakies modele?

Model must have/must be
-100Hz
-dobra czern
-mpeg 4

Z panasonicow wypatrzylem
PANASONIC TH50PZ80, cena przystepna ale obawiam sie ze nie jest to model 100Hz, i ten pobor pradu (690W). Nie wiem tez czym sie rozni od PZ85, bo o tym modelu nic nie moge znalesc.

Oczywiscie chcialo by sie PZ850, ale to juz przekracza nasz budzet :] Myslalem jeszcze o LG PG7000, ale tez za drogi.

Tak ze ciagle nic konkretnego.
 
Ostatnia edycja:

Matthew90

New member
Dzieki za to info.
Jest tu pewna niescislosc bo mowisz o modelu TH-50PZ81E, porownanie jest z TH-50PZ81B
Twoj blad czy te TV sa takie same?
Widze ze ten PZ81 to konkret wszystkie bajerki ma, 24p itp.
Ale jako ze nie jestem obeznany w tej technologi to czy bede mogl na nim odbierac cyfrowke naziemna w jakosci SD?

Tak wiec faworytem wydaje sie PZ81, ale przez chwile, gdy dalisce mi do zrozumumiena ze 1080 lini i tak nie zobacze z 5 metwow przyszedl mi do glowy pomysl kupna Pionera z 2007 roku, podobno obraz starszych pionerow bije na glowe nowe Panasonici.
Jakie macie zdanie na ten temat?
 

Matthew90

New member
Matthew90 napisał:
Dzieki za to info.
Jest tu pewna niescislosc bo mowisz o modelu TH-50PZ81E, porownanie jest z TH-50PZ81B
Twoj blad czy te TV sa takie same?
Widze ze ten PZ81 to konkret wszystkie bajerki ma, 24p itp.
Ale jako ze nie jestem obeznany w tej technologi to czy bede mogl na nim odbierac cyfrowke naziemna w jakosci SD?

Tak wiec faworytem wydaje sie PZ81, ale przez chwile, gdy dalisce mi do zrozumumiena ze 1080 lini i tak nie zobacze z 5 metwow przyszedl mi do glowy pomysl kupna Pionera z 2007 roku, podobno obraz starszych pionerow bije na glowe nowe Panasonici.
Jakie macie zdanie na ten temat?

Czy z tunerem HD bede moge odbierac nazieman cyfrowke (w moim wypadku freeview) czy bede musial dokupic jakis tuner jeszcze (topbox)
 

macinus

New member
Matthew90 napisał:
Tak wiec faworytem wydaje sie PZ81, ale przez chwile, gdy dalisce mi do zrozumumiena ze 1080 lini i tak nie zobacze z 5 metwow przyszedl mi do glowy pomysl kupna Pionera z 2007 roku, podobno obraz starszych pionerow bije na glowe nowe Panasonici.
Jakie macie zdanie na ten temat?

Właśnie. Czy pioneer 50"-5080xa plazma będzie ok z max 3m (przez jakiś czas kablówka analog)? Może wziąć do prezentacji (jeżeli są dostępne) panasa 46pz81 lub 85?
 

Foxxx24

New member
Ja osobiście wybrałbym Panasonica bo mimo mniej rozbudowanego ustawiania parametrów od Samsunga daje już na początku lepszy obraz na każdym sygnale,a gdy ktoś jeszcze chciałby sięgnąc po kalibrację to praktycznie nie ma konkurencji poza Pioneerem.


Pozdrawiam
 
Do góry