50" najlepsza jakosc/cena

Gh0st

New member
Witam,

Stoje przed wyborem tv do salonu, bo stary CRT niestety powoli konczy swoj zywot, w zwiazku z tym serdecznie prosze o pomoc w wyborze najrozsadniejszego modelu.
Nie chce szalec, zalezy mi na jak najlepszej jakosci przy zachowaniu rozsadnej ceny.
Zrodlem sygnalu w wiekszosci bedzie Cyfrowy Polsat, rowniez cyfrowy terestrial, poza tym chcialbym podpiac tv poprzez switcha do domowej sieci, zeby ciagnac filmy (hd w mkv) z serwerka NAS.

Odległość od ekranu - 3-4m
Jaki masz obecnie telewizor - CRT (31 cali)
Jakie programy najczęściej oglądasz? - Cyfrowy Polsat SD
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? - wieczorem
Preferowana wielkość telewizora? 50"
Preferowana marka? Brak
Jakie urządzenia będą podłączone? Cyfrowy Polsat SD, serwer NAS
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% tv / 10% filmy w hd (mkv z dzwiekiem DTS) z NAS-a
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? Na wprost
Telewizor ma mieć wifi? Nie
Ma czytać przez USB filmy? Tak
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Tuner SCART, w przylosci HDMI, switch po ethernecie aby umozliwic dostep do NAS-a
Jaki masz sygnał? SD
Ile programów HD? Brak
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? 6h
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Ma stać czy wisieć? Stać.
Przedział cenowy: do 3000 zl, ale jesli rozadnie bedzie doplacic z uwagi na lepszy stosunek jakosc/cena przedzial moze byc zwiekszony
Z gory dziekuje i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Gh0st

New member
Jedynie plazma Panasonica 50s20 i to musisz się pośpieszyć bo wjeżdżają już 50U30 ale są droższe.

Dzieki za odpowiedz, ale z tego co wyczytalem ani jeden model ani drugi nie spelnia mojego podstawowego zalozenia, czyli nie posiada gniazda ethernetowego RJ-45...

Przyznam, ze z uwaga przygladalem sie LG 50PK760, ale ten tv takze ma wade - nie odtwarza dzwieku DTS, co uwazam za spora wade.
Bylbym wdzieczny za kolejne komentarze :)
 

maq.lukas

New member
Witam

Podłączam się pod temat z podobnym pytaniem.

Planuje zakup telewizora do nowego mieszkania, obecnie mam crt 14 c a filmy oglądam na laptopie bo ma aż 15,4. Salon ma ok 20m2, zdecydowałem sie na 50cali hd ready.
Telewizję oglądam sporadycznie -dlatego planuje zakup jakiegoś pakietu podstawowego. zdecydowanie częściej filmy z laptopa -średnia jakość.
Kino domowe z dvd ze skalowaniem do hd w przyszłości.

Wstępnie zwróciłem uwagę na
samsung ps50430
panasonic tx-50c3- mało opinii na jego temat
lg 50 j350

Proszę o wskazówki na co powinienem zwrócić uwagę wybierając ekran pod moje wymagania.



Odległość od ekranu - 3-4m
Jaki masz obecnie telewizor - CRT (14 cali) hehe ale dotychczas oglądałem na lcd sony 46c fhd, lg 32c hdrd
Jakie programy najczęściej oglądasz? - Najczęściej filmy z kompa i Telewizja na kartę
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? - wieczorem
Preferowana wielkość telewizora? 50"
Preferowana marka? Brak
Jakie urządzenia będą podłączone? laptop,telewizja na karte,
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30% tv / 70% filmy z laptopa
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? Na wprost
Telewizor ma mieć wifi? Nie
Ma czytać przez USB filmy? Tak, lub sd(panasonic)
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Tuner SCART, w przylosci HDMI, W laptopie nie mam hdmi wiec zostaje złącze pc lub pendrive, karta SD
Jaki masz sygnał? SD
Ile programów HD? Brak
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? 3-5
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Ma stać czy wisieć? wisieć
Przedział cenowy: chciałbym kupić do 2500 zl,
 

Gh0st

New member
internet możesz podłączyć zawsze przez inne multimedia.
Router wi-fi stoi na szczytowej kondygnacji domku, zas salon z tv jest na praterze.
Zasieg w salonie jest tylko na dostatecznym poziomie, co przy streamingu filmow w hd bedzie powodowac rwanie.
Dlatego zdecydowanie chce podpiac sie do domowej sieci kablem.

Każdy ma jakieś wady i braki w wyposażeniu...
Moze jestem marudny, ale nie usmiecha mi sie wydawac na tv 3-4tys zl i musiec przerabiac dzwiek w filmach na AC3 za kazdym razem kiedy mam ochote cos obejrzec...
Skonczy sie to tym, ze obejrze film na komputerze, a w takim wypadku moge kupic tanszy tv z mniejszym wyposazeniem.

Zadna godna polecenia plazmowa 50" nie posiada gniazda ethernetowego i nie radzi sobie z dzwiekiem DTS?
 
Ostatnia edycja:

Gh0st

New member
Niestety,ale tylko dolby digital.DTS-u nawet droższe telewizory nie łykają.Albo przeróbka dźwięku albo amplituner.

Albo sie myle, albo czytalem na tym forum, ze LG nawet po SPDIF-ie nie puszcza DTS-u, co mnie zdziwilo, wiec nawet amplituner by nie pomogl.
Bo rozumiem, ze sam tv nie dekoduje dzwieku w tym formacie, ale powinien puszczac go na cyfrowe wyjscie audio, ewentualnie HDMI?
 

Gh0st

New member
to po co Ci obsluga jego przez TV?
sygnal ze zrodla (czy to komp czy player czy blue-ray) puszczasz osobnym kabelkiem na ampli...

ps no chyba ze ogladasz bezposrednio z TV (pen, siec) - zapomnialem o tym rozwiazaniu...

No wlasnie caly bajer ma polegac na tym, ze mkv bedzie ciagniety po sieci z NAS-a.

ps50C680 DTS z wewnętrznego playera przekazuje SPDiF ( odtwarzanie przez USB) pewnie reszta samsungów serii 6 i powyżej również, LG serii 6 nie przekazuje
I to niestety dyskwalifikuje dla mnie tego LG-ka :(

Wiec chyba wychodzi na to, ze faktycznie na placu boju zostaje Samsung i Panasonic TX-P50G20E, ktory jest juz dosc drogi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry