50" lub więcej => 5-6tyś ?

armator

New member
Witam, philips 5507k12 dziala jak najbardziej teraz przyszedl czas na nastepny tv, tyle ze bardziej multimedialny, co nie zamula tak internet jak w philipsie :)

1. Odległość od ekranu: Docelowo od 2 do 4m
3. Jak duży jest pokój: ok. 25m2
4. Preferowana technologia: LED i Plazma(?)
5. Jaki masz obecnie telewizor: Kineskopowy LG 29"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Seriale, Sport, Motoryzacja, Muzyczne, Przyroda
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Przeważnie popołudniu, rano w weekendy
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Przy słabym lub normalnym świetle
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Bez znaczenia
12. Preferowana marka: Samsung, Philips?, Sony?
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Brzydkiego wyglądu, rozmazywania, słabej jakości obrazu, drgnia obrazu, słabej czerni, wolnego SmartTV
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Karta CI+, Kino domowe(stare, podlaczone, coaxialem lub opticalem)w przyszlosci jakis soundbar chyba, Xbox
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80%TV, 20% pendrive/dysk przenośny
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: NA wprost oraz z 45* z boku
17. Czy ważne jest wifi : Ważne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak, tvn player!!
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : Dobrze by bylo, ale nie koniecznie.
22. Ma mieć 3D: Nie musi, ale może mieć.
23. Ma mieć slot na karty SD: Może mieć.
24. Ma mieć tuner DVB-S: Tak poproszę.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB, HDMI, component, Euro?
26. Jaki masz sygnał: SD i HD
27. Ile programów HD: ~15 - filmowe i sportowe najczęściej oglądane są
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: Średnio 3-5h dziennie
28. Ma stać czy wisieć: Stać a w przyszłości wisieć.
29. Rozdzielczość: FULL HD
30. DVB-T: Tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu,multimedialność!, możliwość oglądania filmów z pamięci,
32. Ile osób ogląda: 2 + ...goście :)
33. Jaka klasa cenowa: Do 6 000 ale jesli mniej tym lepiej, chyba że warto dopłacić 400 to może coś się wyskubie.
34. Rozmiar: 50" i w góre... :)

Pozdrawiam...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Panasonic 55ET60
Toshiba 58L7365
Sony 55W805
Samsung 55F6640

Nowe Philipsy trochę przyspieszyły ze smartem, więc ew. jeszcze
Philips 55PFL6008
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Karpaj mógłbyś powiedzieć coś więcej o tej Toshibie 58L7365.

W internecie parę testów już jest, masz choćby na polskim serwisie z obywatel w nazwie.
Z moich obserwacji - telewizor ma dobre kąty, jest bardzo równomiernie podświetlony - chmurki były tylko przy dolnych krawędziach na 1-2cm, ale to często kwestia egzemplarza.
Bandingu nie zaobserwowałem, teatru także nie. Upłynniacz nie jest wybitny, ale daje radę - smug zbyt wiele nie ma.
Odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre jak zwykle na trybach hoolywood, model można także poddać autokalibracji, a że kalibrator można wypożyczyć, gdyż trochę osób się na niego zdecydowało, nie powinno kosztować więcej niż 100-150zł. Sam mam ZL1 wykalibrowaną właśnie wypożyczonym kalibratorem :).
Jedynym poważnym minusem jaki znalazłem, była obudowa - jakaś klątwa w tym roku, ale większość tv Toshiby ma jakieś nie do końca spasowane części.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Model
Toshiba TPA-1
Pojawiają się czasem na allegro oferty wypożyczenia.
Ogólnie trzeba by poszukać, pamiętam że jakiś użytkownik tego forum pisał informacje o tym iż będzie wypożyczać, gdyż go kupił.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten telewizor właśnie na tej stronie ma podświetlenie fatalne - jak sprzed 10 lat - same chmury !!!.


http://obywatelhd.pl/index.php/2013/07/18/toshiba-l7365-nowa-twarz-toshiby-test/
Tragedia !!
Od kilu lat nie widziałem takiej lipy !!!


DO Twoich potrzeb - równie podświetlenie w klasie cenowej to :
Panasonic 55ST60
Sharp 60 LE 840
Philips 55PFL 7008



Jakość nieporównywalnie lepsza i takiej lipy nikt nie odwala nawet najtańsze modele

Funaja.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ostatnio takie bzdury piszesz, że aż szkoda na to patrzeć.
Jeśli tak naświetlone zdjęcie, gdzie widoczna gamma różnicy podświetlenia jest widoczna dopiero pod prześwietleniem apatarem, i to tylko w dwóch rogach, oznacza bardzo dobrą jakość podświetlenia.
Większość Panasoniców i Sharpów mają zdecydowanie więcej chmurek po prześwietleniu matrycy w nocy, a Ty wyjeżdzasz z podświetleniem "sprzed 10lat".
Rozumiem że nie handlujesz obecnie toshibą, i starasz się tutaj promować tylko sprzęt który masz na stanie, stąd ciągle pojawiają się 3 marki, natomiast takie obrażanie firm jak Sony, Toshiba czy LG odbije Ci się czkawką, kiedy nagle będzie możliwość współpracy.
018_toshiba40tl838_093.jpg

Przy tym modelu na prześwietleniu widać więcej chmurek, a Twoje słowa
"I czerń prezentuje się naprawdę dobrze."
Przed takim prześwietleniem czerń wygląda
022_toshiba40tl838_072.jpg
.
Poza tym mając swój sklep, z ograniczonym asortymentem, jak Ty chcesz w ogóle porównywać modele, skoro nie posiadasz tego tv?

Więc zanim zaczniesz "rzucać" lipami, to daj może jakieś własne porównanie skalibrowanych tv.

Zresztą jak ktoś chce, to i tak oceni sam tv, i jestem pewny że zawiedziony nie będzie żadną z moich propozycji, bo znam te tv wystarczająco dobrze.
 

mare37

Banned
Karpaj nie irytuj sie. To foto wygląda naprawde fatalnie. Ja w swoim 50es6710 nawet jak rozjasnie na full to nie mam takich chmur. Osobiście takiego tv bym nie kupił. On wygląda jak mój pierwszy 40a656, którego oddałem.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
mare foto jest specjalnie naświetlone, po to żeby było widać nierówności filtrem niebieskim. Przy standardowym oświetleniu plamy są niemal niewidoczne.
Kiki sam podobnie naświetlał foto, co wyżej pokazałem, gdzie sam pisał że czerń jest bardzo dobra, pomimo iż chmurki po naświetleniu wyglądały gorzej.
Nawet u siebie na full led robiąc takie prześwietlenie, wykrył bym pewnie delikatne problemy z podświetleniem - z tym że to że aparat coś widzi, nie znaczy że ludzkie oko też.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,z tego typu zdjęciami matrycy trzeba zachować zdrowy rozsądek.Przy długim,dłuższym czasie naświetlania to i z wody można zrobić mleko.
 

armator

New member
DO Twoich potrzeb - równie podświetlenie w klasie cenowej to :
Panasonic 55ST60
Sharp 60 LE 840
Philips 55PFL 7008

Bardzo przepraszam za nie obecnosc w moim poscie, wrocilem dzisiaj z wakacji :)

Kiki : czy te propozycje to dla mnie ?? bo ja to bardziej myslalem o sony'm w8 i samsungu (bo mocno multimedialny) Hmmm... no ten philips 5507 co mamy to mocno przycina internet w nim i potrafi czasem sie zwiesic :/ wiec chce uniknac czegos takiego.
Zapewne cos poprawili w nowszych modelach... puki co przed wyjazdem ogladalem tylko w euro rtv w8 ale tylko z materialem prezentowanym przez nich :/ mam czas z wyborem jakos z miesiac sobie daje wiec trzeba sie zaglebic bardziej co wybrac.
 

armator

New member
To sprawdź dobrze tą ofertę, co do jakości

Powiem tak, jak zona zobaczyla philipsa 55pfl7108 (kolor bialy) to sie baaardzo spodobal, szukam i ciezki do dostania egzemplarz a jak jest to w cenie jak za hi endowy tv :/ (pomylka jakas)
mam 55flt5507 ale tam smart tv bardzo ubogi :/ mimo aktualizacji, wolno strasznie chodzi i tego sie obawiam w 7108 :(

Duzo krece filmow w formacie AVCHD (m2ts) takze tv musi to czytac!!
dodali juz aktualizacje DTS'a do philipsa?? bo na tym tez mi zalezy...

Panasonic ET60 przemawia do mnie matryca IPS no i po przeczytaniu testu calkiem pozytywnie... Tylko jakos osobiscie menu do mnie nie przemawia :/

Caly czas wierci mi dziure w brzuchu sony W805 (bo wspolgra z moim aparatem zywsze kolory fotografi bo aparat tez sony, posiada tez NFC) i samsung 6770 ze wzgledu na rozbudowany SMART TV i to ze mieli chyba wszystko z pendrive...wiem ze wystepuje tutaj clouding no ale mozna sie postarac jakos to zminimalizowac.

Cholender, musze na cos w koncu postawic bo zona traci cierpliwosc, ze tylko czytam i czytam i stoje w sklepach rtv jak idiota i ogladam jak nie wiadomo co a dla niej to przeciez tylko tv... :neutral:

Pomóżcie prosze.......
 
Do góry