50 Hz BUG / Fluctuating Brightness . jak to w koncu z tym jest ? (opinie posiadaczy)

hwdp43

New member
zamierzam sobie jakis telewizorek na swieta kupic. jeszcze do niedawna moim faworytem był 42G30 , ostatnio nawet 42gt30 . praktycznie na kazdym forum , w prawie kazdym temacie polecaja plazmy panasonica . ale im wiecej czytam o problemach zawartych w tytule tym bardziej zaczynam sie zastanawiac, dlaczego ?? wiekszosc recenzji i opinii posiadaczy jest bardzo pozytywnych , ale jednak wielu sie na to skarży . jak widze niektore filmiki na YT to nie wiem co o tym myslec . jakby mi mial tak obraz caly czas migac to masakra :E nie wiem jak niektorzy moga tego nie zauważac . co prawda to tylko filmiki , na zywo pewnie wyglada to inaczej , sam w sumie nie mialem takiej okazji zeby to osądzić . dlatego zalozylem temat . wiadomo , nie ma rzeczy idealnych , ale z dwojga zlego chyba wole nierówne podswietlenie led ..... do tego 50hz bug i granie na konsoli . co mi z malego input laga , jak przy szybkich ruchach obraz smuży , a widzialem nawet filmiki gdzie bylo widac jakies zielone plamy . jak z tym jest w koncu ?? dlaczego wszyscy tak sie zachwycaja/polecaja plazmy skoro takie problemy sa ? czy moze ich nie ma , i ludzie tak na sile sobie marudza ? i jak wyglada sprawa z nowymi firmware ? niektórzy pisza ze poprawia te bledy , niektorzy ze nie .

PS. nie odsyłajcie mnie do opcji "szukaj" ....
 

cactusek

New member
Bez reklam
Plazmy mają sporo wad ale generalnie mniej one wszystkie razem przeszkadzają niż pare dramatycznych wad technologii LCD które dla mnie ją po prostu wykluczają w telewizorach. Nie pisze tu o odbiornikach powyzej 6tyś bo może te są lepsze ale mnie na takie nie stać.
Co do G30 i GT30 to nie martw sie 50Hz, najgorszą wadą tego tv jest głośna praca, no i może słabiej radzi sobie z ruchem w stosunku np do Samsungów. G30 to taki zbiór kilku bardzo dobrych parametrów (kolory,czerń, filtr) i kilku słabych (ruch, multimedia i hałas). Musisz zdecydować co dla ciebie jest ważniejsze. Jesli ogladasz głównie sport to może warto pomyśleć na Samem 51D6900, jesli masz jasny pokoj to chyba lepiej Panasa.
 

don111

Banned
Cactusek dlaczego uważasz że Samsung ma lepszy ruch ? czy chodzi Ci tylko o ten sygnał 50hz ? w sumie nigdy tego nie sprawdzałem, ale czy Samsung posiada jakiś układ kompensacji ruchu do włączenia, coś jak IFC w Panasonic ?

@hwdp43
to co widzisz to tylko filmiki, potęgujące wrażenie 10x... na żywo tego nie widać, jest to efekt na granicy widoczności, gdyby tak było to nikt by takiego telewizora nigdy nie kupił
plazma ma niski input lag i nie smuży, czasem delikatnie widać podwójny kontur, ale to pikuś przy LCD który ma niski input lag + smużenie albo wysoki input lag bez smużenia (ale grać się nie da) + teatrzyk na filmach (100hz+)
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Don o lepszym ruchu na Samsungach piszą wszedzie, na zachodnich forach głównie porównywany jest ST30 do D6900 ale ST30 to praktycznie G30 jesli chodzi o obraz. Wiele osób nawet na tym forum narzeka ma sport na G30 i rozmywający sie szybki ruch kamery a zauważasz że nikt nie widzi tego problemu na D6900.
 

GORB

New member
Od ok miesiąca jestem posiadaczem 50G30. Żadnego smużenia, ani problemów z sygnalem 50 Hz nie zauważyłem. Problemy z ruchem, rozmywanie twarzy, itp. to ma LCD Philpsa, który wisi u mnie w kuchni.

Realne wady to:
1. Trzeba uważać na powidoki/wypalenia.
2. Telwizor buczy.

Moim zdaniem problemy z płynnością ruchu, czy 50 Hz są mocno zależne od podawanego sygnału. Tak więc jak chcesz mieć 100% pewności, ze dokonujesz najlepszego wyboru do swoich warunków, to pozostaje Ci Kiki i prezentacja w domu. Koszt nie jest taki straszny w porównaniu do ceny telewizora i spokoju sumienia, że dokonało się najlepszego wyboru.
 

don111

Banned
Don o lepszym ruchu na Samsungach piszą wszedzie, na zachodnich forach głównie porównywany jest ST30 do D6900 ale ST30 to praktycznie G30 jesli chodzi o obraz. Wiele osób nawet na tym forum narzeka ma sport na G30 i rozmywający sie szybki ruch kamery a zauważasz że nikt nie widzi tego problemu na D6900.
tyle że rozmywający się ruch na piłce nożnej to standard, po prostu kamera nie nadąża z przetwarzaniem obrazu... na LED jak mam włączony upłynniacz jest lepiej z płynnością niż na plaźmie ale mimo wszystko efekt rozmycia (np murawy) występuje przy przesuwie szybkim kamery, tyle że mam pewność że to nie wina tv tylko właśnie kamery
 

hwdp43

New member
no bzz bzz jest , ale tylko jak sie nachyle nad tv. przy normalnym ogladaniu tego nie slychac . nawet i wieczorem/w nocy . ale za to wentylatorki to juz lekko sie da slyszec (w nocy). jak narazie wrazenia dobre , ale co ja moge powiedziec , mam go paręnaście godzin dopiero :razz:

PS. mam soft 1313 , oplaca sie aktualizowac ??
 
Do góry