50'' HDReady + MPEG-4, tuner sat, wejście USB i co jeszcze?

witekc

New member
50'' + MPEG-4, tuner sat, wejście USB i co jeszcze?

Chcę kupić plazmę 50''. Będzie oglądana z ok. 5 metrów w dość jasnym pokoju (ale są zasłony i mogę przyciemnić), głównie do kablówki, czasem DVD i DivX; może z czasem zamienię kablówkę na satelitę. Raczej nie będzie sportu, głównie wiadomości, filmy, discovery, trochę kreskówek; kompa też nie będę podłączał ani żadnych konsol. Budżet - do 5 tys. zł.
Zorientowałem się, że najlepsza (w ramach budżetu) chyba dla mnie będzie plazma 50 cali HDReady, ale mam masę (chyba prostych) pytań:
  • czy istotny jest dekoder MPEG-4? - niby i tak mam zamiar korzystać z kablówki albo z satelity, to po co mi to? a może jednak się przyda? no ale jakie kanały będą za darmo latały w powietrzu za te kilka lat? discovery też będzie, tvn turbo? a antena? to potrzebuje jakiejś zewnętrznej anteny? poza tym, czytam, że można sobie takie coś dokupić do każdego tv - ale wówczas będzie dodatkowy pilot?
  • czy istotny jest tuner sateliterny - czy jak jest wbudowany, to nie muszę go brać od operatora? ale on i tak jest za friko labo za grosze, więc po co przepłacać i mieć go w tv? poza tym taki uniwersalny tuner sat zawsze będzie pewnie gorszy od dedykowanego. no ale nie trzeba dodatkowego pilota...
  • które modele mają wejścia SD i USB - mam wrażenie, że chciałbym czasem odpalić fotki czy film bezpośrednio z karty SD albo pendriva - choć mogę to ostatnie w sumie zrobić z mojej nagrtwarki DVD Samsunga
  • czy warto inwestować w sprzęt jednej firmy? mam nagrywarkę Samsunga, będę chciał w przyszłości dokupić amplituner z zestawem głośników (chętnie bezprzewodowych) - warto teraz celować w Samsunga (który wg opinii wcale taki zły nie jest)?
  • czy jakaś plazma ma wbudowany dysk twardy umożliwiający nagrywanie filmów?
  • czy PIP (ale płynny, chyba potrzebne 2 tunery?) to standard czy tylko niektóre TV go oferują?
  • w tym rozmiarze nie ma za dużo HDReady, więcej jest (o ile się nie mylę) FullHD - czy biorąc pod uwagę rodzaj materiału jaki będę oglądał (we wstępie opisany) FullHD da gorsze efekty czy takie same, a może lepsze?
  • niektóre plazmy mają przewodowy i bezprzewodowy dostęp do sieci - ale tam jest chyba tylko prognoza pogody i youtube - jaki jest sens tego? a może jak tv ma hdd, to mogę sobie z pracy zaprogramować nagrywanie akurat lecącego programu jak zapomnę w domu tego zrobić? do czego ten internet może służyć?
  • na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy zakupie telewizora?

Będę wdzięczny za oświecenie mnie.
 
Ostatnia edycja:

witekc

New member
Dzięki, ale ja nie wiem czy ja to wszystko chcę. W tym problem. Nie wiem po prostu czy warto, jak napisałem w spisie wątpliwości wyżej. Fajnie by było, gdyby ktoś mnie przekonał, że warto albo że nie warto.
A do kluby wpłaciłem kilka zeta i test przeczytałem. I chyba wychodzi na to, że jednak chcę HDReady, bo zależy mi na dobrym skalowaniu SD. Ale jeśli FullHD miałby dobre skalowanie to nie mam nic przeciwko. Jakieś sugestie co do 50'' z dobrym skalowaniem i czernią? Do 5 tysi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry