50' do 3000 zł. Bez zbędnych "bajerów"

szuwar333

New member
Witam, stoję przed decyzją kupna TV do nowego mieszkania.
Oto wypełniona "ankieta":
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3.5-4.5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - średnio, ale są rolety zewnętrzne i można całkowicie światło odciąć
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak (w domu rodzinnym miałem LG 42LW5400)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, możlwiość odtwarzani filmów z USB, obsługa konsoli
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna DVB-T lub jakaś internetowa TV
10.Jakie urządzenia ? PS3/PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h (w weekendy więcej)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, gry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, ale na komputerze:p, nie wiem jak SmartTV się sprawdza, obawiam się że pilot jest zbyt dużym ograniczeniem
15.Czy zamierzasz grać w gry -jeśli tak to ile % dziennie? 40-50%
16.Preferencje co do marki ? - brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? świecące diody krawędziowe, słaba czerń, wolna reakcja w menu i przy przełączaniu kanałów
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3tys.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - 3D może być ale nie musi

Sam nie wiem czy będę używał SmartTV, więc nie jest to konieczność. Wydaje mi się że to zbyteczny bajer. Zastanawiam się bardziej nad odświeżaniem. Z doswiadczenia w monitorach LCD wydaje mi się że 100hz powinno aż nadto wystarczyć, bo nasze oczy nie rejestrują powyżej 60-75hz, ale nie wiem jak to w praktyce wygląda i czy warto dopłacać. Kinomaniakiem nie jestem;)
Moje typy to:
Samsung UE50F5000 - niska cena 2599zł
Toshiba 50L4333DG - niska cena 2550zł i do tego SmartTV
Philips 50PFL4208K - cena 2999zł
Toshiba 50L7335DG - cena 2990zł
 

szuwar333

New member
Czy model Toshiba 50L7335DG to ten sam co Toshiba 50L7335?
Jak z płynnością w menu w tym modelu i odtwarzaniem filmów z USB? To znaczy czy nie ma problemów z napisami SRT lub TXT, czy odtwarza filmy z dźwiękiem DTS? Na TV będę oglądał głównie filmy z dysku, a obecnie mój laptop ma zepsute łącze VGA i nie ma HDMI:p więc ma dla mnie znaczenie aby działało to dosyć dobrze.

Jak wygląda używanie SmartTV? Nie używałem tego nigdy i mam uprzedzenia do surfuwoanie po internecie w urządzeniu bez pełnej klawiatury:p
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak to jest ten sam model. Polskie znaki z usb po srt. dts nie dekoduje, ale po przekazuje go dalej optykiem.
klawiature mozesz podpiac i myszke, ale smart nie jest z pewnoscia mocna strona toshiby. Aplikacji sporo, niektore nawet ciekawe.
 

Bandziorno

New member
kiki, a jak się ma do tych wymienionych przez Ciebie thomson 50fu6663 albo 50fw5563?! dużo dobrego poczytałem o thomsonach.
mam bardzo podobne wymagania co założyciel wątku, choć 3d bym nie pogardził.
dzięki za odpowiedź
 

szuwar333

New member
Nie kupiłem jeszcze TV, stwierdziłem że najpierw wyposażę salon w kanapę a później kupię TV:p.
No i dzisiaj kanapa przyjechała, więc chce TV kupić jak najszybciej.
Moje kryteria cenowe/wielkościowe się trochę zmieniły.
Wielkość - od 50' do 60'
Odległość od TV - 4-5 m
Cena 3000 za 50', jeśli TV byłby większy jestem w stanie dopłacić około 500zł.
Reszta założeń bez zmian.

Jakie TV znalazłem (wraz cenami):
Philips 55PFL4508K -> za 3399 zł
Philips 55PFL4908T -> około 3370 zł
Samsung UE55F6100 -> za 3399 zł
Thomson 58FU3563C -> za 3351 zł
LG ELECTRONICS 60PN6506 -> za 2888zł - 3100zł , tu sie obawiam dużego zużycia prądu i wypalania. Producent podaje niby 150W, ale na jakimś forum czytałem że plazma LG 50' brała średnio 200-250 W, co daje prawie 3 razy tyle co LED. Poza tym nie ma smarta itp.
Samsung UE55F6320 -> za 3799zł , trochę przekracza mój budżet ale mogę wziąć na 6 rat 0%. Jednak jeśli nie różni się zbytnio od tańszych modeli to wolałbym coś tańszego.
Toshiba 50L7335DG -> za 2899zł w 6 ratach po 0%
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy tej odległości 55" to wręcz minimum.
Nie dasz rady dopłacić trochę? Na wyprzedażach jest teraz
Panasonic 55ET60
Sharp 60LE752 / 60LE652
Toshiba 58L7365

Wszystkie poniżej 4500, a Panasonic nawet bliżej 4000zł.

50" będzie zbyt mała już po paru dniach, a co tu dopiero mówić o dłuższym użytkowaniu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to w/w modele weź w 50", masz wtedy ceny ~3000zł. Ale myślę że będziesz żałować że nie wziąłeś większego :>
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz naprawdę duże wymagania.
Te modele co podałeś nie gwarantują tego co napisałeś.

I albo zmniejszasz wymagania albo ( to lepsze) dozbieraj kasy - bo zakup na lata .
 

szuwar333

New member
Raczej nie mam dużych wymagań;),
Rozmiar najlepiej 55 cali, znośne zużycie energii, smartTV, odtwarzanie filmów z pendrive/dysku zewnętrznego.
Cena około 3500.
Co sądzicie o Samsungu 6320 lub LG 55LA620S? Warte są swojej ceny?
Czy SmartTV w tych modelach nie jest porażką?
 

szuwar333

New member
Byłem wczoraj z kliku sklepach, oglądałem 6400 i 6320, ogólnie sprzedawcy jak mówiłem o tych modelach to pokazywali dla porównania TV za ponad 5k, ehh.

Porównałem nowszego brata F6400 (chyba 55H6400) z Sony 55W805, gdy nie miałem obok dla porównania samsunga, to wszystko wyglądało OK ale przy porównaniu Samsung wypadł blado. Tzn. czerń to był granat, kolory jakby wyblaknięte, niektóre elementy słabo widoczne.
Zastanawiam się czy faktycznie ten Samsung ma taki średni obraz, czy to kwestia kalibracji, możliwe że specjalnie lepiej ustawiony był droższy model?( w obu przypadkach sprzedawca ustawił jakiś tryb automatyczny).

W inny sklepie sprzedawca stwierdził że dla 55 cali 200Hz to za mało i będą się oczy męczyły, w sumie to nie wiem co ma wielkość ekranu do odświeżania.

Może faktycznie lepiej wziąć Plazmę za niecałe 3k i kupić kino domowe z Smartem? Tylko czy 60 cali nie będzie za duże przy oglądaniu z 4-4.5 metra?
 

itm2001

New member
Szanowni,
Prośba do Was o pomoc w doborze LCD dla syna na 18-tkę :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? nie świeci bezpośrednio, pokój raczej ciemny od północy
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie ma, do tej pory monitor 23"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? nic specjalnego nie potrzebuje
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+.
10.Jakie urządzenia ? Konsola PS3 i w przyszłości PS4 oraz kino domowe typu Samsung 6500 lub coś podobnego
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 1-2h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i pewnie głównie gry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie koniecznie, być może kino domowe będzie tu przydatne, TV nie musi mieć tego
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale głównie weekendy
16.Preferencje co do marki ? Sharp, Philips
17.Preferencje co do wielkości ? 46-50 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - taki plastelinowy efekt, ale przy HD już tego chyba nie ma
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max 2500-2700PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Pewnie syn będzie chciał mieć 3D (filmy z BD, może gry o ile są - nie wiem)

Teraz o tym co gdzieś mi chodzi po głowie ale nie wiem czy to dobry wybór (ceny z EuroAGD):
1. Sharp 50LE650 za 2290 (muszę dokupić pewnie z jedną parę okularów)
2. Philips 47PFL5008 za 2499 PLN - głównie ze względu na ambilight (korci mnie to, ciekawe co na to syn powie) i okulary w komplecie - ale 3 cale mniej i nie wiem czy ta matryca do gier dobra

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
ITM2001
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb z uwagi na wielkość Thomson za 3250 zł
Dokupisz dongla z Androidem i będzie rewelacja.
 

szuwar333

New member
Poczekałem trochę, poczytałem i chyba jednak dołożę do tych około 4k, aby kupić lepszy TV.
Zastanawiam się nad:
Panasonic TX-L55ET60E
Samsung UE55F6500
LG 55LA660S
Który z nich będzie miał najlepszy obraz i funkcjonalność jeśli chodzi o SmartTV?

Ostatnio na allegro pojawiło się sporo LG z sklepów z innych krajów , tzw. nadwyżki. Co sądzicie o zakupie takiego TV? Warto ryzykować?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to będzie trochę inna bajka.
Do tych potrzeb Panasonic 55ET60
Jeśli go jeszcze gdzieś kupisz?

Nie przekombinuj....
 
Do góry