~50" do 2500 do PS4 i filmów

hpiotrekh

New member
~50" do 2500 do PS4 i filmów. Samsung J6240 czy Sony WD655?

Witajcie, im więcej czytam tym mniej wiem.
Poszukuję TV praktycznie tylko i wyłącznie do PS i filmów + ew naziemna TV.
Swoją uwagę skupiam już właściwie tylko i wyłącznie na dwóch modelach. Samsung, albo Sony.
Na korzyść Samsunga przemawia matryca 100Hz i chyba bardziej rozbuowane funkcje smart.
Na korzyśc Sony chyba mniejszy input lag i może ogólnie lepszej jakości obraz mimo 50Hz?
Boje się trochę, że WD655 to trochę kastrat w porównaniu do starszych serii.
Philips na papierze wygląda najlepiej, ale jest dużo negatywnych opinii, no i jest sporo droższy od Samsunga/Sony. No i jest na IPS. A tv będzie używany w 90% wieczorami.
Panasonic to model często pojawiąjący się w pytaniach o tv do grania, ale właściwie nie biorę go pod uwagę. W sklepie obraz miał opóźniony o dobre kilkanaście sekund w stosunku do innych TV. nie wiem z czego to wynikało. Sprzedawca mówił, że każdy jeden model tak ma + się często zawieszał bez powodu.

Samsung UE50J6240 - 2300zł
Sony KDL-48WD655 - 2200zł

Philips 49PUS6561/12 - 2950zł
Panasonic TX-50DS630E - 2700zł

czy LG 49LH630V za niecałe 2200zł jest w ogóle warte brania pod uwagę? Nie za wiele jest o nim opinii.

Sprzedawca w sklepie zachwalał i polecał tego Sony, ale wolę się jeszcze dopytać na forum, bo już po wizycie w sklepie trafiłem na Samsunga i w sumie wydał mi się wart zainteresowania. W grę nie wchodzą starsze modele w stylu Sony 705c. muszą być dostępne w pewnej żółtej sieci na E.

Samsung J6240 vs Sony WD655?
 
Ostatnia edycja:

hpiotrekh

New member
To będzie mój pierwszy TV. Do tej pory oglądałem i grałem we wszystko na laptopie.
U rodziców jest lg 42lk430 (chyba 100Hz i IPS, nie widzę wielkich problemów z oglądaniem wieczorami) i nie mam do niego jakichś zastrzeżeń, poza brakiem internetu.
Więc wielkich wymagań nie mam.
Myślę, że co najmniej na 3-5 lat.

Brak multimediów mogę załatwić jakimś boxem albo laptopem. (dlatego skłaniam się ku tańszym Sony i Samsungu)
Ale jakieś problemy z obrazem czy ogólnym działaniem będą już nie do przeskoczenia.
Porównując obrazy w sklepie praktycznie nie widzę różnic, bo w sumie i nie wiem na co patrzeć pewnie. Jeszcze dzisiaj pójdę do innego sklepu i zobaczę co tam powiedzą.
 

hpiotrekh

New member
Sony WD655 jest z 2016roku i nie ma problemu z dostępnością.
Panasonic wydaje się spoko, chociaż nie ma nagrywania na usb.
Ale ma 3D i bluetooth.
Tylko że tam gdzie chce kupić jest tylko 50", który kosztuje ponad 2600.
a to jednak prawie 400zl więcej niż samsung i sony.
 
Ostatnia edycja:

hpiotrekh

New member
- LG 50 LF652
- Sony 50W755

modele chyba nie do zdobycia jeśli chodzi o nowe sztuki.


W innym sklepie polecał mi znowu Sony WD759. 49" za ok 2700. ALe wg mnie niewiele się różni od Sony WD655, a ten kosztuje ok 2200.

Żaden sprzedawca mi nie polecał do play station philipsa 6561, panasonica ds630 czy samsunga 6240.
Każdy jak jeden mąż kierowali się na Sony.

Sony WD655 50 Hz kastrat. :wink: Jak chcesz mniejszego Panasonica, to masz 40, który kosztuje 2000 zł z darmowa wysyłką.

Czym się jego kastracja objawia? :D Bo nie widzę specjalnych różnic jeśli chodzi o niego, a o sporo droższego 759. Za Sony z Androidem trzeba dać minumum 3200. Tyle raczej nie wydam, bo kupuję jeszcze konsolę.
40ds630 nie kupię, bo w 'moim' sklepie go nie ma. Ostatecznie mógłbym wydać te 2600, ale nie specjalnie widzę przewagę wartą 400zł. Jedynie 120hz.


Fakt, Philips kusi ambilightem, 4k, androidem i 120hz.
Ale ma chyba słabą czerń. I ktoś narzekał, że się mimo wszystko sportu nie da oglądać.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale ten Sony jest 50 Hz. Kiedyś tylko najtańsze telewizory miały takie matryce.
Wszystkie dobre miały 100Hz.
A w klasie cenowej masz niezmiennie dwa modele 4K i 100 Hz
- TCL 50S78806 za 2599 zł
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
Do PS4 Pro - Philips ma wszystko i Input Lag i HDR.
A po update gra extra:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1349002-post13.html
 

hpiotrekh

New member
Sprobuję wziąć tego philipsa na raty przez internet. Jeśli się nie uda, to odpada, bo stacjonarnie kosztuje 3200, a to już zdecydowanie za dużo i plan B to pójście po kosztach i wzięcie Sony za 2200+ ps4 za 1500

Kolejny dostępny tv z andkiem to sony xd7005 za 3300, a nie będę płacił 1000zł więcej za androida. Bo jeśli chodzi o sam obraz to myślę, że z każdego z wymienionych będę zadowolony
 

hpiotrekh

New member
Jeśli mi odpadnie philips 6561 to właściwie nie mam wyboru i zostaje mi Sony 50hz, albo ew Samsung 50"6240

Skoro w tej chwili radzę sobie z oglądaniem wszystkiego na laptopie, to przesiadka na tv będzie i tak dużym skokiem.

Nie jestem maniakiem, nie wyłapię każdego potknięcia TV. Zwłaszcza, że i tak większość to będą źródła z internetu, yt. A tam jakość i tak jest żałosna jak na swoje standardy. Nie ważne czy to FHD czy 4k
 

hpiotrekh

New member
Sony KDL-40W705C tych telewizorów już nie ma.
W euro jak są to tylko powystawowe. W galerii Mokotów np jest, ale nie ma podstawy(48").
Praktycznie większość polecanych TV tutaj to stare serie, atrakcyjne cenowo, ale tylko dlatego, że to powystawówki i nie można kupić nowej sztuki.
Dlatego m.in. mój temat. Chciałem się dowiedzieć o czymś co aktualnie jest na półkach, a nie co było rok temu.

W sklepie i tak nie sprawdzę czerni. Jeśli faktycznie będzie tragicznie to oddam.
Ale jeśli android z kodi i weeb tv dadzą radę to zniwelować to będę i tak zadowolony.
Trochę mi to przypomina kłotnie o to czy lepszy jest żywiec czy tyskie. każdy niby widzi różnice, a w gruncie rzeczy to to samo. ;)
 
Ostatnia edycja:

hpiotrekh

New member
Na morelach masz nowe szt.

Nikt tu się nie kłóci, wejdź sobie w historie postów kiki przez ostatni rok, oraz wejdź sobie na elektrodę, jest tam podobny forumowicz LOCOLOCO, który w identyczny sposób się wypowiada. :smile:


W grę 'niestety' wchodzi tylko euro/ole
Ale ja wiem, że kiki vel LOCOLOCO promuje philipsa, bo nie ważne czy ktoś chce tv do sypialni, salonu, grania czy oglądania w nocy to proponuje ten sam model 6561 albo jakiegoś TCL'a :D

Mnie nie przekonało do philipsa ani 4k, ani 'hdr', ani 100hz.
Są to oczywiscie zalety, ale gdyby nie android to bym go raczej nie brał pod uwagę, a skłaniał się ku jakiemuś zwykłemu tv, który sprawdziłby się w graniu.
I tak się stanie jeśli wniosek zostanie odrzucony ;)
 

hpiotrekh

New member
Zdecydowałem się dać szansę Philipsowi.
Jednak możliwości androida mnie skusiły, bo nie mam wykupionej żadnej telewizji, tak więc im więcej materiałów z sieci tym lepiej.
Jutro go będę miał, więc za jakiś czas dam znać jak się sprawuje. :)
 

hpiotrekh

New member
Świetna równomierna czerni Philipsa 6561...


Oczywiście tak niebieski nie jest w rzeczywistości. Ale z czarnym też to ma niewiele wspólnego.

Tak czy inaczej poważnie zastanawiam się nad zwrotem i zakupem czegokolwiek innego, bo w ciemnym pokoju oglądając ciemne sceny wygląda to bardzo słabo.
 

Attachments

  • 2017-02-04 00.25.03.jpg
    2017-02-04 00.25.03.jpg
    15,2 KB · Wyś: 237
Ostatnia edycja:
Do góry