50 calowa plazma HD

fotopa

New member
Witam serdecznie.

Zdecydowałem się na zakup plazmy 50 calowej w Full HD z niskiej półki.

Wybór padnie na którąs z z:
PS50B550
PS50B530
PS50B551.

I tutaj moja prosba do kolegów. Czym one sie roznia? Bo czytajac ich opis nie widze roznic:)

Cena ich na ceneo jest podobno, dlatego chcialbym dokonac najlepszego wyboru:)

Jezeli cos by to pomoglo, to ogladam duzo sportu, i pod tym kątem chcialbym wybrac telewizor.
Z gory dzieki:) pozdro
 

fotopa

New member
wracając do prosby z tematu - proszę o pomoc w wyborze ktoregos z tych samsungow, bo jak tak szczerze mowiac nie widze miedzy nimi roznicy:) dzieki i z gory sorry za spam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

edyp

New member
do fotopa

Z tego co wiem to modele PS50B550 i PS50B551 mają USB i 550 ma dodatkowo czerwone paski na dole i górze, a PS50B530 nie ma ani USB ani czerwonych pasków
Jeśli cena podobna to lepiej wziąść coś z USB czyli PS50B550/551 kwestia gustu, czy chcesz coś z czerwonym motywem czy nie
 

veilen

New member
Z tego co wiem to modele PS50B550 i PS50B551 mają USB i 550 ma dodatkowo czerwone paski na dole i górze, a PS50B530 nie ma ani USB ani czerwonych pasków
Jeśli cena podobna to lepiej wziąść coś z USB czyli PS50B550/551 kwestia gustu, czy chcesz coś z czerwonym motywem czy nie

Zdecydowanie 550 lub 551.
Po małej modyfikacji będziesz mógł odtwarzać filmy z USB jak w 650
 

fotopa

New member
a 550/551 podoła przy wyswietlaniu sportu? jakosc obrazu nie bedzie najgorsza?:)

posiadacze tych modeli moze wypowiedzieliby sie, czy sa zadowoleni z zakupu.

a co do posta kikiego - ogladam praktycznie sama telewizja cyfrowa, sport. Odleglosc od tv 3-4 metry.
 
Ostatnia edycja:

borysj5

Member
550/551 różnią sie tylko kolorem obudowy, 551 jest czarny.
Jest B. zadowolony mam 2 LCD panasa i b650 oba wymiekaja przy tej plazmie. USB to rarytas. TV mam poustawiany na pół gwizdka ( oszczednoisc energi i t takie tam) i sport wygląda bardzo dobrze. Za tą cene jakość jest bezkonkurencyjna
 

fotopa

New member
a jak wyglada sprawa z usb? służy ono jedynie do zmiany softu, czy jest "pełnowartosciowe", czyli mozna ogladac zdjecia z pena itd.?
 

HILUX

New member
na ps50b550 / 551 można oglądać filmy / zdjęcia

filmy wyglądają wg mnie bardzo dobrze ... nawet te gówniane divX.
nie ma cudów ale nie spodziewałem się tak dobrego obrazu ...
musiałem tylko ustawić trochę w Tv ... kontrast .. itp.
 

paul400

Member
No właśnie , wróciłem po trzech godzinach ze sklepu z niczym , bo byłem zdecydowany na PS 50B650 i chciałem tylko na koniec jeszcze coś pooglądać z USB . No i na nieszczęście stał koło niego PS 50B550 . I tu mam dylemat , bo abstrahując od wszystkiego obraz na 550-tce dużo lepiej mi się podobał. Myślałem że to wina ustawień , więc zawołałem sprzedawcę i kazałem mu to sprawdzić i tu szok 650 - ka leciała już i tak na podkręconych ustawieniach . Oba telewizory podpięte na componencie , Discovery HD , Eurosport HD , Animal Planet HD no i potem BluRay z jakimiś reklamówkami.
W każdym jednym momencie obraz na 550 bardziej mi się podobał , na 650 stojącej obok był jakiś taki przymulony. Fajnie było widać na Eurosporcie jak biegali na nartach po śniegu , na 550-ce w dzień a na 650-ce jak by był wieczór.
I co mam teraz zrobić , bardzo mi zależało na LAN-ie i USB odtwarzającym Divx i pliki mkv .
Trochę poczytałem i podobno można coś zrobić by 550 jednak czytało te pliki .
Do tych co mają ten TV , czy to dobrze funkcjonuje ?
Co o tym sądzicie .

pozdro
 

adam-ant

New member
W sklepach przy mocnym oświetleniu właśnie B650 i B850 będą wyglądać słabiej dla "przeciętnego oglądacza", bo pierwsza w oczy rzuca się jasność (m.in. dlatego LCD lepiej się sprzedaje) ale w warunkach domowych sytuacja ulega zmianie o 180 stopni. To właśnie ten przyciemniony z pozoru ekran powoduje, że jakość B650 i B850 jest tak wysoka, a czerń zbliżyła się do Kuro bardziej niż w jakimkolwiek Panasonic'u.

Z kolei niższe serie Samsunga miewają problemy z płynnością (z serią 5 nie miałem okazji zbyt długo obcować, ale seria 4 pod tym względem to już momentami przegięcie) i myślę, że po jakimś czasie mógłbyś to zacząć odczuwać podczas oglądania sportu (który, jak wiadomo, bardzo się lubi z płynnym obrazem ;) )

Jeśli finansowo nie będzie to problem, to może warto pomyśleć o prezentacji w domu?
 

paul400

Member
no ale właśnie w tym sklepie było stosunkowo ciemno i stąd moje obawy , zresztą w temacie o 650 wypowiadają się użytkownicy tych telewizorów i oni sami stwierdzają , że trochę słabo swieci
 
Do góry