>50 cali, do salonu, maks 7000 PLN

przemo77

New member
Witajcie

Szukam telewizora do salonu. Technlogia wykonania jest mi obojetna. Moze troche szczegolow:

1. Odległość od ekranu: ok. 3,5 - 4 m
2. Usytuowanie TV – ekranem na wschod. Pokoj raczej jasny.
3. Jak duży jest pokój: ok. 20 m2
4. Preferowana technologia: LED lub plazma - obojetnie
5. Jaki masz obecnie telewizor: 4 letnia plazma Panasonica 37 cali, model 37PV80
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: kablowka + troszke HD na pewno rusze na nowym tv + divX
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudniem i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: światło lekko przygaszone - półmrok
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
12. Preferowana marka: bez znaczenie
13. Czego nie lubisz w telewizorach: migotania, kiepskiej jakosci obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder tv kablowej, ampli od kina domowego, w przyszlosci moze PS3 jeszcze.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% kablowka TV (glownie programy SD, ale HD takze troszke), 15% USB, 15% jakies iple, youtube itp...
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: pod kątem
17. Czy ważne jest wifi : bardzo wazne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? raczej tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : zdecydowanie tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : nie
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: jezeli bedzie mial USB to nie musi miec tego
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB (pendrive lub HDD), min. 3x HDMI. Chce wyprowadzic dzwiek z TV na ampli od kina domowego, zeby miec dobry dzwiek w ogladanych filmach czy programach TV
26. Jaki masz sygnał: cyfrowa telewizja kablowa
27. Ile programów HD: kilka
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 6h
28. Ma stać czy wisieć: raczej wisiec
29. Rozdzielczość: Full Hd
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na wzorowym, zywym i ostrym jak zyleta obrazie z kablowki
32. Ile osób ogląda: 1 osoba
33. Jaka klasa cenowa: do ok. 6000 - 7000 zł
34. Rozmiar: Czym wiekszy tym lepszy, najlepiej powyzej 50 cali

Doradzcie cos. Chcialbym tez aby TV mial juz wbudowany modem WiFi zebym mogl go podlaczyc do domowej sieci. Dobrze by bylo zeby producent oferowal dostep do w miare bogatej darmowej oferty filmow. Nie wiem czy to prawda ale sprzedawca w sklepie Sony chwalil sie ze Sony podobno ma taka oferte najbogatsza ze wszystkich producentow.

Pomozecie ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten sprzedawca lekko przesadził.

Do Twoich potrzeb w klasie cenowej powinieneś sprawdzić:
Sharp 52LE 830
Panasonic 50VT 30
Toshiba 55 wl 863
Samsung 55 d 6500
 

przemo77

New member
Na tego Sharpa od poczatku szczerze mowiac bylem zdecydowany, ale wyczytalem ze trzeba w nim skalibrowac obraz bo bez tego ma go fatalnego. Czy to jest ciezke ? Wiem ze w necie sa proponowane ustawienia. Wystarczy poswiecic z 30 minut i poustawiac go wedlug proponowanych ustawien czy jest to wyzsza szkola jazdy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupisz skalibrowany i po kłopocie.
Ale powiem że testowałem w ostatnim okresie różne telewizory i płynność obrazu w Sharpie po prostu powala. Dodatkowo super skalowanie , kolorystyka właśnie i dobre katy boczne. Ale najważniejsze te super ostrość.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Tak jak Ci kiki napisał, bierz Sharpa albo Panasonica. Ja miałem brać Sharpa, ale były w zestawie tylko jedne okulary i brak na sklepie więc wziąłem 50VT30E.
 
Do góry