50 cali | +/- 2500 zł | 50h6400 vs 50lf652

berczis

New member
Witajcie, przewertowałem już całe mnóstwo tematów z podobnymi pytaniami, ale im dłużej je czytam i im dalej zagłębiam się w temat, tym mam większy mętlik w głowie cóż począć... Szukam TV, postawiłem na 50 cali. Moimi głównymi faworytami są 50h6400 i 50lf652v. Pokój ok 15 metrów, odległość od kanapy do tv ~3,5m. Oglądany będzie na wprost, max kąt to jakieś 20 stopni.
Wedle tego, co wyczytałem w tym układzie pokoju obraz lepiej wypadnie w Samsungu, tu jednak mimo bdb opinii martwi mnie to, że model ten ma prawie 2 lata i nie wiem jak dalej będzie ze wsparciem. Modele 2015 dostaną tizen, co z modelem H? Nie chcę, żeby telewizor chwilę po zakupie został "zapomniany", chcę żeby posłużył parę lat ze sprawnym smartem. Kolejną sprawą są informacje o plamach i kurzu pod matrycą... Jak bardzo "popularny" jest to temat? Przydarza się nadal?
LG ma nowe WEB 2.0, nowość, wygodniejsze 3D, ale obraz gorszy, a przynajmniej czernie. Jednak tu szansa, że wsparcie w oprogramowaniu będzie dłużej kontynuowane... Minusem jest wyższa cena zakupu + kolejne ~100 zł na Magic Remote.
TV służyć ma przede wszystkim do oglądania telewizji (vectra), czasem filmy z lapka i gry, a w zasadzie jedna gra - Fifa.
Zakupu chcę dokonać jeszcze w tym tygodniu, dlatego proszę... Nakierujcie mnie na TEN model.
Z góry dzięki!
 

dj.doc

New member
Witam.
Na początek musisz sam sobie odpowiedzieć na parę pytań:
- czy zależy ci na dobrym obrazie czy na systemie
- czy znając problem, możliwości pojawienia się zabrudzeń chcerz zaryzykować. 50" nikt - jeśli pamietam dobrze - nie zglosił, więc może być ok, ale gwarancji nikt ci nie da. Tu jest temat: Klik .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Wedle tego, co wyczytałem w tym układzie pokoju obraz lepiej wypadnie w Samsungu, tu jednak mimo bdb opinii martwi mnie to, że model ten ma prawie 2 lata i nie wiem jak dalej będzie ze wsparciem. Modele 2015 dostaną tizen, co z modelem H? Nie chcę, żeby telewizor chwilę po zakupie został "zapomniany", chcę żeby posłużył parę lat ze sprawnym smartem. Kolejną sprawą są informacje o plamach i kurzu pod matrycą... Jak bardzo "popularny" jest to temat? Przydarza się
Samsung nie będzie już wspierał TV nieopartych o system Tizen, czyli nie będzie aktualizacji softu ale tak zapytam z ciekawości. Po co ci to? Czy bez aktualizacji softu, nie posłuży ci on przez kolejnych kilka lat? Aktualizacja sotfu służy główie do załatania dziur i poprawy stabilności systemu, a ten w H6400 działa bez zarzutu w porównaniu do takiego Androida. Aplikacji jest bardzo dużo i te podstawowe typu TVN player, TVP, Ipla, You Tube, Netflix, itp.. są dostępne w Smarthubie. Po co ci więcej skoro i tak co najmniej 70% z nich w ogóle nie będziesz używał? O plamach na ekranie i kurzu wiem tylko z tej strony. Znajomy ma ten model od 1,5 roku i nie zauważył takich cudów na swojej matrycy. Do tego masz 3D, dwie pary okularów i dwa piloty.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Łatwo nie będzie.

Ale jeśli jeszcze dostaniesz Samsunga - to tak bym wybrał.
Chodzi o czerń i głębię obrazu.

A poczekanie na nowe modele jest najlepszym pomysłem.
 

berczis

New member
Gdybym tylko mógł poczekać... Niestety, sytuacja wygląda tak, że tv w weekend najpóźniej muszę kupić tv. W Bydgoszczy mam ten problem, że nie ma obecnie sklepu, w którym mógłbym obejrzeć na raz dwa telewizory, żeby je porównać.
Nie wiem na czym bardziej mi zależy, najlepiej żeby miał i dobry system i dobrą jakość obrazu :mrgreen:
 

dj.doc

New member
Nie wiem na czym bardziej mi zależy, najlepiej żeby miał i dobry system i dobrą jakość obrazu :mrgreen:
Ja wiem.
Na systemie! Pozostałe parametry są na dalszym planie.
Dlaczego tak piszę? Pozwól, że zabawię się w wróżbitę :-D
Na początku podałeś dwie propozycje Samsunga 50H6400 i LG 50F652. Liczyłeś na to ,że większość poprze LG (z nowym systemem ). Jednak piszący w tym temacie polecali Samsunga i to cię zaskoczyło :shock: . Jak to :-? ? Polecają tv z starym systemem :fool:.
Szybko więc znalazłeś jeszcze jedna furtkę J6200. Tv porównywalny parametrami z polecanym H6400 i na dodatek z nowym systemem :eek:k:.
I tak sobie myślę, że ty już wiesz co kupisz.
Mam nadzieje, że nie pogniewasz się za ten mój post.
Dodam tylko na marginesie, że dla mnie oprócz dobrego obrazu liczy się jeszcze wygląd. I choć o gustach się nie dyskutuje to J6200 jest ładniejszy.
Pozdrawiam
 

berczis

New member
Fakt, może masz trochę racji :D jednak moje pytanie o j6200 urodziło się z tego, że do którego sklepu stacjonarnego w Bydgoszczy nie zadzwoniłem to wszędzie i Samsunga i LG mieli tylko po ekspozycji, za to jeden ze sprzedawców wspomniał, że w razie co w podobnej cenie mają też j6200, z tym że 2 cale mniejszy.
 

dj.doc

New member
To zmienia postać rzeczy. Ja bym z ekspozycji nie kupił TV. Skoro nie masz innej możliwości i musisz mieć TV do soboty to kup tego Samsunga J6200. Myślę, że będziesz zadowolony.
Szkoda tylko, że nie masz kasy na większy ekran.
Pozdrawiam
 

berczis

New member
W jednym z większych sklepów internetowych obniżyli cenę na H6400, wczoraj zamówiony, dziś jadę odebrać. Dzięki za pomoc!
 
Do góry