50-60 cali

wieslaf

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3-3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? do rozważenia 2 opcje: TV w rogu pokoju na stoliku lub wiszący na ścianie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? j.w.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? w opcji wiszenia na ścianie - małe okno z roletami półprzepuszczalnymi na wprost TV od wschodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie posiadam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepszą jakość obrazu, możliwość odtwarzania wszystkich formatów filmowych, pilot z możliwością sparowania z dekoderem cyfrowego polsatu, DLNA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? sygnał cyfrowy z Cyfrowego Polsatu
10.Jakie urządzenia ? router przez WiFi. W przyszłości Xbox z kinectem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok.4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie ma większego znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? naukowe (typu Discovery), tasiemce (żona) oraz filmy z nośników/po DLNA w jakości Blue Ray
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? może, ale niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jak dorobię się Xboxa to tak (głównie Kinect)
16.Preferencje co do marki ? Słyszałem, że kiedyś dobre były Sharpy:)
17.Preferencje co do wielkości ? 50-60"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, kiepska płynność obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do ok. 5000 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie ma żadnego znaczenia. Najlepiej jakby w ogóle nie było

Po kilkutygodniowym czytaniu postów na forum mam swoich kandydatów:
1. Panasonic 50st60 (martwią mnie problemy ze statycznymi obrazami)
2. Philips 55PFL6008 (obawiam się o smużenie i o działanie Ambilight w opcji z wiszącym TV na ścianie)
3. Sharp LC60LE652e (sporo osób pisze o różnych wadach, np. clouding)

W kwestii smarta dopuszczam możliwość dokupienia odtwarzacza Samsung BD-F6500, który jest polecany przez SDmana w wielu wątkach.

Generalnie zależy mi głównie na jakości obrazu - odwzorowanie kolorów, płynność, brak smużenia cloudingu itp. itd. Dopuszczam możliwość profesjonalnej kalibracji.
 

bogbrush

New member
Cześć, wydaje mi się że przy tej odległości co podałeś 50 cali może być mało. Od miesiąca oglądam 50 cali z 2.3m i jest ok, choć bardziej ok było by 55 cali:) Gdzieś na forum jest pokazane wyliczenie odległości do wielkości ekranu.

Pozdrawiam,
bogbrush
 

wieslaf

New member
Czyli z tych trzech najlepiej Sharp + Blu Samsunga ? Widziałem tego Sharpa w sklepie i nawet mi pasował, ale wiadomo jak to w sklepie. Czy ten TV nada się do wieczornych seansów (głównie chodzi o clouding) ?
 
Do góry