50-55" ok 5.000z

bestisz

Member
Nie wiem totalnie w co celować. Obecnie posiadam Sharpa LC-46XL2E - troszkę już staruszek ale jestem zadowolony. Plan jest taki żeby 46XL2E powędrował do sypialni w miejsce Sharpa 32" któregoż chcę dać do pokoju dziecka.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5,5m x 5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? generalnie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój od północy, słońce tylko 2-3h po 18:00 latem
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-XL2E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Ekran? Może jakieś Smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy
10 .Jakie urządzenia? Dekoder satelitarny po HDMI, Xbox ONE
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3 - 5 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem, teraz mam matową ale glossy nie przeszkadza
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TV z satelity NC+/Polsat, jakieś filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 45min dziennie (dziecko na konsoli)
16. Preferencje co do marki? nie mam
17. Preferencje co do wielkości? 50" w górę (najlepiej 55")
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? podbite kolory jak w starych modelach Samsunga (ale do firmy nie mam uprzedzeń bo wiem że robią dobre TV)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? planuję do 5tys. (ale to tylko plany wiem że czasami 500zł w prawo czy w lewo robi sporą różnicę)
21. Czy telewizor ma mieć 3D? nie lubię 3D, nawet te w kinach mnie męczą i chodzę na seanse 2D
 

bestisz

Member
Sharp 60UQ10
Toshiba 55L7453
Sony 55W829
Sharp odpada - ten właśnie model widziałem i mówię mu stanowcze nie.
Test Toshiby czytałem na forum i to mnie kusi - poza tym ojciec używa 40" Toshiby model drugi "od góry" sprzed 3 lat i obraz jest dla mnie rewelacyjny.
Sony nie miałem okazji oglądać na żywo. Nie za wiele również o nim czytałem.
Natomiast nie przytoczyłeś tutaj Philipsa 55PFS8108. Cena za niego jaką udało mi się w jednym miejscu wynegocjować to lekko ponad 5500zł. W testach na forum wypadł rewelacyjnie. Natomiast trochę mnie przeraża fala negatywnych opinii w sieci dotyczących niestabilnego oprogramowania. Że coś się wiesza, jakieś połowiczne podświetlania matryc. Dołożył bym do niego ale nie chcę się potem męczyć z jakimiś wycieczkami po serwisach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry