50-55" FHD czu UHD ? do 3000 tys.

cancel

New member
Witam,


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3-3,5m/B]
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku z dala od ściana gdzie ma wisieć TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? SAMSUNG ue39f5500aw ( śmieszeni wygląda na tej dużej ścianie i przy 3 metrach :)
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+, Laptop po hdmi, odtwarzacz BLU-RAY, dźwięk będzie przesyłany kablem optycznym do sprzętu audio (więc 3 HDMI musi mieć)
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Do 2-6h
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, sport, seriale
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? całkiem możliwe że taka opcja się mi przyda, Youtube pewnie będzie przydatne,
13. Czy zamierzasz grać w gry? być może w przyszłości pojawi się ps4 ale to minimum za 6 miesięcy
14. Preferencje co do marki? Brak
15. Preferencje co do wielkości? minimum 50-55, a może coś więcej? (ze względu na odległość)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~3000
18. Jak często wymieniasz telewizory w domu? to mój pierwszy TV w nowym domu tamten jest ze starego małego mieszkania
19. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie
20. 3D raczej mi nie jest potrzebne.

Telewizor głównie ma służyć do oglądania filmów i seriali, ale również sportu.

FHD czy UHD ? nie wiem czy to 4k będzie widoczne z tych 3 metrów.
 

Malix7

Member
Za tą kasę 4k nie kupisz normalnego, ja bym brał Samsung 60j6240 w media do jutra jest chyba za 2,9k z groszem nic lepszego w tej cenie i tej wielkości nie kupisz.
 

ntro

New member
Również stoję przed takim wyborem, do 3000zł jest np. philips 49pus6561 z ambi, 4k i android (kodi na TV to super sprawa) jednak boję się słabej jakości matrycy - w 2 sklepach zauważyłem clouding, co mnie bardzo irytuje

tańsze są fhd polecane często na forum, typu SAMSUNG UE50J6240AW, w przecenie MM jest za ok 2100zł
oraz podobny SONY KDL-49WD755

miałem tv fhd sony KDL***50W805C jednak oddałem go ze względu na mały clouding (poświata na środku), obraz również nie był jakiś super przy oglądaniu materiałów w internecie typu youtube czy kodi
 

jarek9306

New member
Również stoję przed takim wyborem, do 3000zł jest np. philips 49pus6561 z ambi, 4k i android (kodi na TV to super sprawa) jednak boję się słabej jakości matrycy - w 2 sklepach zauważyłem clouding, co mnie bardzo irytuje

tańsze są fhd polecane często na forum, typu SAMSUNG UE50J6240AW, w przecenie MM jest za ok 2100zł
oraz podobny SONY KDL-49WD755

miałem tv fhd sony KDL***50W805C jednak oddałem go ze względu na mały clouding (poświata na środku), obraz również nie był jakiś super przy oglądaniu materiałów w internecie typu youtube czy kodi



no jak sony 50w805c nie robił wrażenia to nic raczej nie zrobi bo w tej cenie to chyba najlepszy tv jaki można dostać... no ale jeśli miał clounding no to lipka... ale żaden z wyżej wymienionych raczej nie ma co startować do 50w805c
 
Do góry