50-55 cali ostatni element układanki domowego kina.

Pingu

New member
[FONT=&quot]Witam,

Już sam nie wiem co wybrać, miał być Samsung 55ES6800 lecz jak ostatnio testowałem ES8000 to mnie poraził na duży minus.

Preferowałem LCD gdyż mam jasny dom, ale jakość mnie zawiodła, myślę nad plazmą Panasonic TX-P50/55ST50E, lecz wyglądem nie dorasta do pięt Samsungowi. Kompletnie nie zależy mi na tym, co odtwarza lub nie bo moja Yamaha odtwarza wszystko, jedynie nie radzi sobie z youtube HD.
Stworzyłem piękny dźwięk w domu, brakuje tylko pięknego obrazu, oczywiście rzutnik był by idealny, lecz nie mam pozwolenia od swojego imperatora.[/FONT]
[FONT=&quot]1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 31 m2 3,5m x 9 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,6 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem, lecz liczy się tylko na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? nigdy bezpośrednio w okno, ale w pomieszczeniu jest pełno okien do ziemi, łącznie ok. 8 m
7.Jaki masz obecnie telewizor? nowe mieszkanie bez TV, jako TV służy 26 calowy monitor LCD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? youtube i dostęp do aplikacji TVN czy TVP i możliwość regulacji wszystkiego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? HDMI 1080i/p
10.Jakie urządzenia ? HDMI z Yamahy rx-v767, do niego sygnał z Bluray Yamaha S-1067 i satelity „n”
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3 – 4 h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą ze względu na kolory, matową ze względu na odbicia.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, dokumenty przyrodnicze, piłka nożna
14.Czy zamierzasz serfować po Internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zamierzam w przyszłości, ważny czynnik, mimo iż mało chce grać, ale jak już to porządnie.
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne działanie, smużenie, niedoskonałości wykonania/ jakości, clouding.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? cały dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5999 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne, chyba, że znajdzie ktoś pasywne Full HD.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Dziękuję za pomoc[/FONT]

 

Pingu

New member
Dzięki za podpowiedź, warto rozważenia. Na razie wygrywa VT50, a ten Philips wchodzi do gry, choć za optymistyczna ta recenzja, gdyż wychodzi na niej, że ma czerń jak Plazmy.
 
Do góry