50-55 cali do salonu

pener77

New member
Witam, nosze sie z zamiarem zmiany swojego telewizora na wiekszy, aktualnie posiadam Toshibe WL863 w wielkosci 46 cali jednak z dnia na dzień telewizor maleje w oczach :) i dlatego chciałbym wymienić go na coś większego, liczy się dla mnie tylko jakość obrazu, nic więcej :)

Jestem zainteresowany kilkoma modelami jednak niewiele o nich wiem.

Toshiba L7365 - nic o nim nie moge znalezc
Sharp L752 - nic o nim nie moge znalezc
Sony W805
Sony W905 - jednak ten jednak troszke za drogi
Panasonic ET60E


no i oczywiście w wielkości 55 cali Toshiba WL863.

Liczy się dla mnie płynność, wyrazisty i ostry obraz, dobre odwzorowanie kolorów (poradziłem sobie w miare w Toshibie z kolorem czerwonym) i dobra skala szarości (nie lubie smoły w ciemnych scenach gdzie wszystko sie zlewa w czarny). Oglądam sporo wieczorami i w nocy, posiadam nc+ i czasem cos z BR tez puszcze, oczywiście sport tez oglądam, głównie piłka nożna.
Chciałbym aby nowy telewizor nie zawiódł mnie jeśli chodzi o jakość obrazu bo ta jest dla mnie najważniejsza. Na telewizor chciałbym wydać raczej nie wiecej jak 6000zł ale czym mniej tym lepiej byle warunek jakości obrazu został spełniony.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

pener77

New member
Byc moze to kwestia tego egzemplarza


Nowa Toshiba ma fatalne podświetlenie, dawno tak słabego nie było.


Toshiba L7365 – nowa twarz Toshiby? [test] | Obywatel HD


Z tych co podałeś :
Panasonic ET60 zbiera rewelacyjne oceny
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html

Świetnie skaluje obraz też Sharp 50LE752, ma bardzo czysty i krystaliczny obraz.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...jecia-nowych-serii-sharpa-le-650-i-le750.html
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na tak prześwietlonym zdjęciu i tak wyszło to bardzo dobrze - odstępstwa od gammy są delikatne. Takie coś daje niemal idealnie czarne tło, a Kiki ostatnio widzę że celowo zniechęca ludzi do toshiby :p Najwidoczniej się nie dogadali i nie handluje tym teraz.
Z tym że WL863 jest o klasę wyżej niż nowa seria Toshiby -z flagowym FHD właśnie L7.
Spójrz jednak może na następce Twojego modelu
WL968 - też 200hz matryca, także bardzo dobre skalowanie, no i z pewnością lepszy design :) O ile jeszcze znajdziesz.
Z nowszych, na Twoim miejscu spojrzał bym przy tym budżecie na
Panasonic 55ST60
Sharp 60LE840
 

pener77

New member
Na tak prześwietlonym zdjęciu i tak wyszło to bardzo dobrze - odstępstwa od gammy są delikatne. Takie coś daje niemal idealnie czarne tło, a Kiki ostatnio widzę że celowo zniechęca ludzi do toshiby :p Najwidoczniej się nie dogadali i nie handluje tym teraz.
Z tym że WL863 jest o klasę wyżej niż nowa seria Toshiby -z flagowym FHD właśnie L7.
Spójrz jednak może na następce Twojego modelu
WL968 - też 200hz matryca, także bardzo dobre skalowanie, no i z pewnością lepszy design :) O ile jeszcze znajdziesz.
Z nowszych, na Twoim miejscu spojrzał bym przy tym budżecie na
Panasonic 55ST60
Sharp 60LE840


W koncu rzetelna odpowiedź, wiem ze teraz wszyscy producenci koncentrują sie na funkcjach dodatkowych, np, smart i zaniedbują obraz, a co powiedziałabys Karpaj o nowych modelach Sony?? jak sie mają do niedostępnego juz HX850??
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W9 ma rozjechane kolory, i bez kalibracji z kalorymetrem nie będziesz zadowolony.
W8 ma fajną naturalną paletę barw, dobre kąty i płynność, jedyne co - podobnie jak przy Toshibie L7 - w zależności od egzemplarza czasem trochę cloudingu. Jednak to półka niżej niż HX850 - mniej więcej poziom HX750. Matryca jest 100hz, a nie 200.
Czy się koncentrują, to akurat bym nie powiedział, gdyż nadal są tv, gdzie to jakość obrazu jest zdecydowanie na pierwszym miejscu, a dopiero dalej bajery. Najlepszym przykładem jest panaś st60 - naprawdę kawał dobrego telewizora, jak dla mnie - zupełnie bez wad (no chyba że dla kogoś plazma jest wadą), w przyzwoitych pieniądzach, bo nie ma kamerki do skajpaja, super ultra pilota w zestawie, czy dual tunera - więc da się :>
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

To obraz z testu na ObywatelHd - czep się innych.
Też się uwziął na Toshibę . To przecież widać co jest chyba że ktoś ma problemy z oczami.
Opowiadasz głupoty więc trzymaj się następnym razem tematu.


W klasie cenowej do 6000 zł skorzystałbym z prezentacji w domu:
Sharp 60LE840
Panasonic 55ST60
Philips 55PFL 6008
 

pener77

New member
Raczej plazma odpada, chyba zdecyduje sie na starą dobrą Toshibe WL863 bo bo jestem zadowolony z tego modelu, zwłaszcza ze skali szarości i resolution+.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź podświetlenie przed zakupem żebyś się nie denerwował - bo Twój model to inna epoka. To był rewelacyjny model na tamte czasy.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
To zrób sam zdjęcie. A nie przepraszam, nie widziałeś tego telewizora na oczy :)
A co do WL863 - znajdziesz ją gdzieś jeszcze? Bo od dawna już nie widziałem tej serii. Dużo więcej YL863 zostało.
 

Rudeford

New member
Podepnę się pod temat bo dużo tu o podświetleniu i chmurkach na niebie. Jaki obecnie telewizor/telewizory led w rozmiarze 55” ma naj równomiernie podświetloną matrycę i dobrą czerń przy małym oświetleniu, tak do 6000zł? Podpowiem, że sprzęt z matrycami IPS odpada.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
@Rudeford ciężko coś niby. Bo niewiele jest obecnie matryc innych niż LG w tej cenie.
Dość dobre podświetlenie jest w Samsungu F6500, bo na F7000 nie starczy.
Podobnie u Philipsa - model 8008 jest także ponad budżet. Philips 55PFL4508 nie zachwyca.
Toshiba 58L7365 ma podświetlenie podobne jak w Samsungu F6500.
Sharp jest dopiero w 60" (le752), i tu podświetlenie idealne także nie jest.
W zeszłorocznych może dostaniesz jeszcze
Philips 55PFL7007 - bardzo równe podświetlenie.
Sharp 60LE840 - tu podświetlenie także bardzo dobre.

Ale weź poprawkę na to że zawsze zależy to od egzemplarza. Czasem trafi się czarna owca w słabym modelu, i biała owca w słabym :p
 

pener77

New member
wl863 to naprawde dobry model:)
szkoda ze ciezko teraz znalexć telewizor który oferowqałby podobną jakość obrazu w dobrej cenie
 

Pap

New member
Hej też się podepnę bo temat najbardziej mi zbliżony. Kupuję 50" Widziałem na żywo obraz z Toshiby L4 (w salonie hifi więc raczej dobrze mieli skonfigurowane wszystko) i bardzo mi przypadł do gustu, cenowo również i ma to czego potrzebuje najbardziej: połączenie wifi i polskie apki (dla żonki:p)

zastanawiam się jednak nad kupnem L7, mam wrażenie że obraz lepszy (może to tylko moje odczucie). i teraz dylemat:
L7 50" mogę mieć za 3300
L4 50" mogę mieć za 2900
czy warto dopłacać te 400pln do matrycy 200hz i troszkę lepszego obrazu czy to przerost formy nad treścią?

Inna zaleta L7 prócz obrazu to 3d. Nie jestem wielkim fanem 3d, w kinie wybieram 2d jak mam możliwość, chociaż "aktywne" 3d w moim odczuciu jest dużo lepsze niż polaryzacja z kin. 3d oglądałem u znajomego na samsungu jakimś topowym 8000 z zeszłego roku i było ok dla mnie. Mówiąc to wszystko, zastanawiam się czy nie dopłacam za dużo do L7, a jednocześnie czy 3d w tej toshibie jest ok (ktoś miał jakieś przygody?) Wiadomo, że jak będzie to coś tam pewnie się obejrzy parę razy w 3d, jakieś kreskówki dla dzieciaków albo jakiś film zrobiony tylko pod 3d.
Mimo wszystko proszę o jakieś rady:p

Jeszcze czego będę używał na tv:
-bluray jest
-jakiś laptop wpięty non stop
-konsola
-samej tv z kabla czy anteny nie będzie (telewizor jest mi do filmów tylko potrzebny) jednak żonka potrzebuje swojej dawki tvn player, iplexa, iply, tvp vod (akurat toshiba ma to wszystko)

Ewentualnie czy w tym przedziale cenowym możecie polecić coś innego? (tylko błagam bez podnoszenia ceny o kolejną "stówkę" ta 3300 za L7 to już jest i tak mocno podniesiony limit) plazma odpada też
 

DeKeR

New member
Rowniez chcial bym sie podlaczyc do tematu. Interesuje mnie zakup 55f6770 w cenie 5200 myslalem jeszcze o 55la690 w cenie ok 4899. Ktory bedzie lepiej sie sprawowal? Szukam czegos z dobrym smartem. Odleglosc od tv to ok 3,5m. Tv bedzie na scianie.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry