50-55 cali do 4000

olooo

New member
witam

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? kawalerka ma 28 m2, takze nieduzy ;]
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~ 2.5 m,
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej , mam rolety ktore mocno zaciemniaja
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 50-55 cali, niski input lag, czarna ramke
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+
10.Jakie urządzenia ? laptop, ps4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne,
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, mecze pilki noznej i kosza
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej z podlaczonego laptopa, moze czasami z wbudowanej przegladarki
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak, nba, fifa,
16.Preferencje co do marki ? nie przepadam za marka samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 50 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem ;]
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? okolo 4k
21.Czy telewizor ma mieć 3D - moze miec jako bajer, ogolnie nie zalerzy mi bardzo, wiec obojetne..


po spedzeniu 2 tyg czytajac o tv mam wielki metlik w glowie, na poczatku wybralem sonego 829 ale powiem tak, bardzo zalezy mi na tym zeby tv wisial blisko sciany, wiadomo jak to z sonym i tu moje pierwsze pytanie do osob ktore maja powieszonego sonego

ile cm odstaje od sciany ? planuje kupic wieszak z regulacja na boki i w gore, taki ktory sie wyciaga do przodu, wiadomo o co biega,,
jak to wyglada w praktyce, wiem ze temat walkowany ale chodzi mi o porownanie, ile cm bedzie odstawal sony od sciany po zastosowaniu tych dystansow ktore sa w komplecie? jak np powiesze super slimowego philipsa 55PFS7509/12 to bedzie duza roznica na scianie w porownaniu z sonym ? szkoda ze przez wieszanie tv prawdopodobnie zrezygnuje z dobrego modelu,,,
zalozmy ze nie wezme sonego to mam typy
Toshiba 55L7453DG
PHILIPS 55PFS7509/12

toshiba wiadomo, nizszy lag, o philipsie czytalem ze tez niski 33ms ale w jednym tescie ktos podawal 43,,, bede gral duzo w gry, po internecie, myslicie ze odczuje laga na philipsie ?
3 strefowy ambilight kuusi ;] mam duza czarna sciane, moze robic robote ;]
wiec najblizej jestem philipsa, czy to dobry wybor ? czy jednak patrzec na tośke ? a moze jedenk ten sony ? czy i 50 i 55 cali odstawac bedzie tyle samo od sciany ? ponoc one sie roznia ?
ciekawi mnie wlasnie porownanie, ile cm wyzej wymienione tv bedą odstawac od sciany ?

licze na pomoc..

ogolnie jeszcze jedna sprawa, zmiezylem odleglosc, to okolo 2,5 m od tv,,, boje sie ze 55 bedzie za duzy i bede wodzil wzrokiem,,,, jakbym bral sony to pewnie bym wzial 50 cali, ale pozostal;e modele maja 47, a to juz jakos mało,, stojac w sklepie wydaje mi sie ze 55 jest okej ale ludzie mowia ze bede zalowal,, jak to wyglada w praktyce?, nie bedzie tak ze obejrze film i oczy beda bolec ? 5 razy bylem wklepie i nie moge sie zdecydowac na rozmiar ; /

bardzo prosze o rady dzieki
 

kaziu106

Member
Moim zdaniem...ale zaznaczam, że to jest moje zdanie 55 cali to trochę za dużo z 2.5m. Ja mam Samsunga 55h6400 i oglądam z odległości 3.2m. i jak dla mnie jest to na styk. Jak kupowałem tv. to w ostatecznym bezpośrednim porównaniu stanęły 50w829 i Samsung 55h6400 i ostatecznie wybór padł na Samsunga. W tym modelu 6400 są rozmiary 48 i 50 cali ale ponoć te 50 calowe są na innych matrycach i jednak wersje 48 i 55 calowe są trochę lepsze niż wersja 50 calowa tego modelu. Poza tym Samsung zdecydowanie bliżej wisi przy ścianie ;-)
 

olooo

New member
dzieki ;]

mam nadzieje ze topik sie rozwinie i jeszcze pare osob sie wypowie z własnego doswiadczenia..
 

olooo

New member
nikt nic ?

zawsze mozna odpowiedziec chociaz połowicznie,, najbardziej zalezy mi na doradzeniu co do wielkosci tv, pewnie znajda sie osoby ktore rowniez maja odleglosc od tv okolo 2.5m i moge conieco powiedziec,,, czy 55 sie nada czy zdecydowanie mniejszy itd..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam tak jak piszą na większości portali na świecie, że nie ma za dużych ekranów- jest tylko obawa o słaby sygnał.
W Twoim przypadku możesz swobodnie sięgać po 55" i wcale nie będzie za duży.
Idealny do tych potrzeb to Philips 55PFS8209 za dopłatą.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...powiedzial-ze-tylko-anioly-nosza-aureole.html
Bez dopłaty :
Toshiba 55 L7453
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
Panasonic 55 as740
Philips 55PFS7109
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-obsluga-philips-wychodzi-przed-szereg.html

Jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

olooo

New member
dzieki za odp, genralnie tak jak pisałem wazny jest input lag wiec z tego co kojarze to philips z androidem to tragedia,,, chyba sie zdecyduje na tego PHILIPS 55PFS7509/12 bo to chyba klasa wyzej niz ten co zaproponowałes

ktos ma jeszcze jakies sugestie ?
podejrzewam ze znalazla by sie niejedna osoba ktora posiada sonego powieszonego i moglaby opisac jak on wyglada na scianie, moe jakims fotem wspomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale PFS8209 ma znacznie niższy Input Lag więc możesz grać bez obaw.
Jest w specjalnej ofercie z kalibracją profesjonalną gratis.
 

olooo

New member
8209 ma bodajrze 59 ms ? wydaje mi sie ze gdzies widziałem post w ktorym tak pisałes,,, 7509 ma 33ms a na innym forum widziałem ze 43 ? wolałbym sie trzymac tego ze 33ms
ogolnie lag jest tu bardzo wazny, gram w takie gry na ps4 ze to prawie najwazniejsza sprawa w tv.
I tylko dlatego ciagle sie zastanawiam, Zeby philips 7509 mial laga na poziomie toshiby albo sony to brałbym w ciemno, bo kusi mnie ambiligt...
Zebym wiedzial ze powiesze Sony na sciane i bedzie wygladal rownie ładnie co Philips to brałbym Sony (chodzi o odstep od sciany po powieszeniu, chyba ze ktos by mnie wyprowadzil z bledu i pokazal jak to wyglada na ruchomym uchwycie, bo wiele osob twierdzilo ze jest problem i Sony wyglada beznbadziejnie po powieszeniu, bo jest 15 cm od sciany po zastosowaniu adapterow i dystansow,,,)
Zeby Toshiba miała ambilight to wogle byłby wypas :D

Moze napisze ktos konkretnie czy grajac na Philipsie z input lagiem powiedzmy 33-43 ms odczuje dyskonfort grajac w nba fife czy battlefilda itp ? czy to wytarczajaco mało zeby odczuc

mam metlik w głowie ; /
 

olooo

New member
topiki tak szybko umieraja .... ; /

czlowiek sie rozpisze, zada 10 pytan na temat wsumie najbardziej popularnych tv i nikt nic nie napisze z autopsji...
soniacza pewnie co drugi ma i pewnie co drugi z codrugich ma go powieszonego i moglby napisac, ba ! nawet fote strzelic jak sie prezentuje szpara za nim na scianie na ruchomym uchwycie, ale coz, kazdy zabiegany, czasu brak nawet na ogladanie tv co tu mowic zeby cos komus podpowiedziec :)

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie grasz profesjonalnie to Philips spełni najwyższe oczekiwania.
 
Do góry