50-55 cali dla fana piłki nożnej

Areczan

New member
Potrzebuje przesiąść się z TV 42'' na jakiś większy. Głównie oglądam telewizję z ncplus (głównie piłka nożna, ale także film, serial czy programy kulinarne) Lubie obejrzeć film (usb, komputer pod hdmi) i zagrać w grę. Jednak bardzo sporadycznie. Zatem dobra byłaby pewna uniwersalność.

Dobrze byłoby puścić coś z YouTube czasem, zatem funkcje Smart mile widziane. Jednocześnie nie oczekuje cudów, bo zdaje sobie sprawę, że w tych pieniądzach trudno wymagać nie wiadomo fajerwerków. Najchętniej jak największa przekątna :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pokój 4m x 5 m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-4m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost, możliwy jednak też kąt ok 20-30 stopni

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku z jednej strony

7.Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakość obrazu przy dynamicznych scenach (piłka nożna)

8.Jakie urządzenia? Dekoder ncplus, Ps3,

9.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? do 5 godzin

10.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? trudno powiedzieć, w laptopach na przykład wybrałbym tylko matowa

11.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport przede wszystkim, kanały informacyjne

12.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czemu nie? ;)

12.Czy zamierzasz grać w gry? Od czasu do czasu

13.Preferencje co do marki ? bez preferencji

14.Preferencje co do wielkości? 50-55

15.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wyrazna pikseloza, przesycenie kolorów (szczególnie przy sporcie), w jakiś filmach przyrodniczych jest ok

16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami.

17.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Możliwie jak najmniej, 4000 to totalny max

18.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Pasywne, ale raczej jako dodatek ewentualnie

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
 
Witam

Ja stojąc przed bardzo podobnym wyborem kilka miesięcy temu zdecydowałem się na Sony kdl 55w829b.
Do sportu i komputera jest super. Jedyne do czego się można przyczepić to funkcje smart w innych tv lepiej się sprawują i trochę katy widzenia ale ja kupując ten tv o tym wiedziałem i były to dla mnie minusy nieistotne( tv oglądam tylko na wprost, a smarta nie używam gdyż mam podpięty komputer do tv, tak samo mimo kilku miesięcy nie użyłem nawet ani razu okularów 3d).Jeżeli masz możliwość to sprawdź również nowe modele, opisany przeze mnie model jest z zeszłego roku.
 

agass

New member
Kolego dobrze wybierz tv , ja osobiście nie widziałem z budżetowych tv dobrego do futbolu , tu plazma miała gigantyczną przepaść. Murawa niestety zlewa się i robi zielony dywan .... Może jakiś sharp ... lub oled lg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sięgałbym po model z matrycą natywną 100Hz- Philipsa 50PFH 6550 .
Masz potrójny ambilight, Android, Kodi, MxPlayer.
Najważniejsze, że jakość czerni jest dobra.
 

Areczan

New member
odkopuję temat.

można jeszcze dostać tego Philipsa?

zastanawiam się, czy 55 calowy, który jeszcze gdzieś widzę może być za duży do oglądania z odległości 3m. jak myślicie?
 

Areczan

New member
no właśnie zastanawiam się nad tym, bo jestem wrażliwy na pikselozę, a przy odległości 2,7-3,0 m mogę ją widzieć na full hd. jednocześnie przyznam szczerze, że nie wiem co myśleć o 4k. wg teorii można je oglądać z mniejszej odległości, ale nie wiem czy jest sens się w nie pakować, kiedy moje oglądanie sprowadza się w 80% do telewizji satelitarnej nadawanej z nc+
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość 55" będzie extra.
Są dostępne 55PFT6510, lub 55PUH 6400 a wchodzą droższe 55PUS6561
 
Do góry