50" 4000zł

qn29

New member
witam wszystkich

Mam kilka pytań

Otóż w zeszłym roku zakupiłem, po przewertowaniu tego forum, Toshibe 40TL939.
Byłem zadowolony do ostatniej burzy, takiej z grzmotami i błyskawicami.
Niestety, po burzy, okazało się że Toshiba nie żyje a dodatkowo 2 tunery sat. i playstation.
Pomyślałem sobie, że może właśnie pojawiła się okazja do zmiany na coś większego :)
I w związku z całą sytuacją mam pytanie.

Nie interesują mnie bajery typ Ambilight, oraz wszystkie internetowe dodatki.

Zależy mi na jakości obrazu i niezawodności. Mam NC+.
Fajnie byłoby gdyby tv umożliwiał odczyt filmów HD z USB.
Oglądam piłkę nożną a dzieciaki playstation .
Wyczytałem na forum dwa modele: sony KDL-50W829B i Samsung UE55H6400.
Będę miał ok 4000zł.
Jak się mają te 2 modele do Toshiby 40TL939. Może jeszcze coś innego w tej cenie?
Czy jakoś obrazu będzie podobna???

We wtorek pojeżdżę po marketach w Radomiu i będę oglądał.
Ale myślę że jakości obrazu nie porównam w markecie.
 

qn29

New member
Dzięki za odpowiedź.
Przeczytałem wszystko na temat tego tv. I mam wątpliwości co do złego wyświetlania murawy boiska podczas transmisji meczów.
Oglądam dużo piłki nożnej.
Czy te problemy wynikają z jakości sygnału czy z wady tv?
Mam nc+ i najczęściej oglądam transmisje z ligi angielskiej.
Może się ktoś wypowiedzieć jak takie transmisje wyglądają na tym tv???
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Ogólnie płynność zajebista, ostrość zajebista, tylko jak kamera zaczyna się ruszać, to się "brudzi ekran". Nie jest to wina sygnału, lecz matrycy. Ja to dostrzegam, mój ojciec nie, zależy od wymagań użytkownika. Gdyby nie ten mankament, to wisiał, by u mnie do dzisiaj.
 

eLBeG

Member
Bez reklam
No akurat 7509 do piłki, to nietrafiona propozycja moim zdaniem. Jest wiele komentarzy odnośnie tego TV i piłki...
 

qn29

New member
Na tą chwilę czekam na firmę ubezpieczeniową. Dom jest ubezpieczony, sprzęt elektroniczny również. Zobaczymy co powiedzą.
A gwarancja??? Mam troszkę wątpliwości czy zechcą to naprawić. W końcu to nie usterka tv tylko czynniki zew. W trzech domkach obok siebie elektronika wysiadła. Sąsiad już odesłał swojego tv (też gwarancja), zobaczymy jaki będzie efekt.
Na razie zrobiło się zamieszanie, bo Toshiba twierdzi że potrzebna jest karta gwarancyjna a EURO RTV AGD twierdzi że reklamuje się towar na podstawie paragonu.

eLBeG napisałeś ze oddałeś Toshibę. Wybrałeś coś innego???

kiki dzięki za kolejne wskazówki. Tego Panasa to znam. Chciałem go, gdy wybierałem Toshibę. Rodzicom kupiłem wersje VT.

Dzięki za info. Dziś poczytam, jutro poogladam.
 

firekage

New member
Bez reklam
Z ciekawości - ta burza, to jest piorun, jak rozumiem, trafił w instalację***antenową czy sieć energetyczną (główny transformator)? W rodzinie mieliśmy niedawno dwa podobne przypadki. W pierwszym przypadku, poszło wszystko w całym 10 piętrowym bloku (strzeliło w główny transformator), a w drugim, w 2 budynkach oddalonych od siebie u rodziny. W pierwszy dom strzelił piorun..ale to jest ogromne wyładowanie i w tym drugim też***wszystko się***upaliło...łacznie ze sprzętem ciężkim.
 

eLBeG

Member
Bez reklam
Wybrałem, ale też się nie sprawdził. U mnie pod UPC wybrany jako kolejny Phil 7509 nie dał rady. Teraz tv musi chwile poczekać, bo wypadł nirzaplanowany remont, ale na tą chwilę chyba się zdecyduje na H7000. Tez szukam tv głównie do piłki.
Pozdrawiam.
 
Do góry