5.1 i stereo - da sie pogodzic??

cicik

New member
koledzy!
przede wszyskim chcialby sie przywitac - jestem tu nowy. :)
a teraz do rzeczy...
chcialbym pogodzic 2 rzeczy ... KD i stereo - mozna??
na AV chcialbym/moge wydac jakies 2500, prosze poradzcie mi cos.
chcialbym zeby mialo hdmi (w lcd mam jedno wejscie a musze podlaczyc dvd i tuner)
do teraz odsluchuje cd na kupionym jakis xlat temu topowym zestawie stereo sony (wiem ze to u niektorych moze wywolac usmiech ale "to" naprawde gra swietnie)
czytam wasze rozmowy na temat av w stereo i zaczyman obawiac sie ze jak juz cos kupie to w domu sie zalamie :( a tego bym bardzo nie chcial.
zreszta u znajomka slyszalem zestaw yamahy kupiony jakies 3 lata temu za fortune i w stereo bylo kiepsciutko...
moze cos sie zmienilo w w cenie 2500 kupie cos??
raz jeszcze prosze o rade
pozdro all
cicik
 

jarom

New member
Ja używam Harman_Kardon dosc podstawowego modelu AVR330 i daje rade. Głownie dzięki temu, ze do stereo pracuje w trybie soundround off. Czyli przy wyłaczonych procesach dziweku przestrzennego. Na moich B&W brzmi naprawdę dobrze.
 

roslonp

New member
Witam jeżeli to SONY działa dobże to nie zmieniaj tylko dokup sobie kino domowe. Zeby mieć dobry porównywalny dźwięk z tym SONY musiałbyś tą cene którą wtedy zapłaciłeś pomnożyć co najmniej przez 2-3 żeby mieć to samo teraz.
 

JaCkyLL

New member
witam i potwierdzam slowa kolegi.
jakis czas temu sam zastanawialem sie nad jakims ampli ktory fajnie zagra w stereo i w kinie. zakupilem HK 235 ( gdzies wczesniej na forum pisalem ze mam 230 - pomylka :) ). niestety moj model czyli 235 nie ma ( przynajmniej nie znalazlem ) wyjsc HDMI - gra jednak zajefajnie - polecam !!!

j
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam
Posiadam Yamahe 440 (nieprodukowany juz model) i , jak dla mnie gra dobrze w stereo i jeszcze lepiej w KD. Dobre notowania ma amplituner CAMBRIDGE AUDIO Azur 540 R v.2. W cenie sie zmieścisz.
 

cicik

New member
dzieki wszystkim za odp...
pomysl zeby dokupic kd i uzywac dalej sprzetu do st. jest intrygujacy, jednak boje sie że z amplitunera + wzmacniacza st + dvd + cd + tunera sat zrobi mi sie w pokoju mala piramida cheopsa :)

a co myslicie o sonym STR-DG700 i DVP-NS92V ?? (sprawdzalem na forum i nikt jeszcze nie pisal). pytam bo cenowo jest w miare atrakcyjnie (hdmi) (razem jakies 2000zl) no i mam sentyment do marki chociaz wiem ze to nie nad czy acram :)
pozdr
cicik
 

masaj007

New member
O HDMI raczej bym nie walczył. Na horyzoncie masz już wersję 1.3 tego interfejsu. Poza tym są przełaczniki np. Belkina dzięki temu do jednego wejjścia w TV podłaczysz więcej urządzeń.
Zdecydowanie wybrał bym CA 540R v2 i potwem ewentualnie dołozył wzmacniacz dla frontów. CA właśnie teraz stoi przedemną i naprawdę świetnie wygląda
 

cicik

New member
ostatnia sprawa ...
troche lamerskie pytania ... ale jak to mowia kto pyta nie bladzi.
czy pod 1 kolumne moge podpiac wzmacniacz st i av ??
pozdr
cicik
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak, ale z przełącznikiem. Jednak odradzam. Lepiej podpiąć pod wzmacniacz stereo, a ten połączyć a amplitunerem przy pomocy gniazd pre-out.

ArtS :)
 

agnieszka

New member
Ja mam Onkyo 504 na kolumnach Quadral - Quintas 500. Dzwięk w stereo jest bardzo dobry! Zrezygnowałam z HK 130 i z Denona 1706. Ale wszystko zależy od muzyki jakiej słuchasz i czy to ma grać głóśno. Ja słucham raczej cicho i cały przegląd muzyczny.
Najważniejsze to odsłuchaj sobie w sklepie a wtedy zdecydujesz.
 

cicik

New member
raz jeszcze dzieki :)
pozdr
cicik
ps.
podsumowujac ... chyba nie mam zbyt czulego sluchu bo po odsluchaniu "n-stu" zestawow nie widze roznicy... wiec po co przeplacac ;-)
ps.bis ;-)
kiedys byl art. w Wybiórczej na temat audiofili... konkluzja byla m/w taka ze ktos kto "czuje" muzyke bedzie delektowal sie nią z radyjka a glusi jak pien potrzebuja zestawow zbudowanych w NASA.
nie komentuje - tylko przytaczam :)
 

peetus

New member
Witam

Ja niegawno kupiłem amplituner Pioneera 516 z głośnikami firmy Koda model 707. Zetaw naprawdę bardzo fajnie spisuje się w kinie domowym jak i w odsłuchu stero. Cały zestaw kosztował mnie 1700 zł
 
Do góry