5.0 lub 2.0 dla Denon AVR-2113 (cena ma znaczenie)

indigo80

New member
Cześć,
Zdecydowałem się na zakup AVR-2113 Denona (myślałem też o Yamaha RX-V773, ale w końcu trzeba coś wybrać).

Chcę razem z ampli kupić kolumny (może jakąś zniżkę gdzieś wynegocjuję). Sprawa oczywiście rozbija się o stosunek cena/jakość.
Pokój to prostokąt 18m2 - 3.6m x 5m. Tv i sofa na przeciwległych dłuższych bokach. Odległość sofa - TV to 2.6m (fronty będą stały oczywiście obok tv - więc podobna odległość do nich). Niedużo.

Szukam kolumn z nastawieniem na tv/film/komputer/ps3, do muzyki mam już Yamaha PianoCraft i ... śmiejcie się :) ... jestem zadowolony. Ale być może czegokolwiek nie podłącze do tego Denona to zabrzmi lepiej od pianocrafta (?) - wtedy pewnie bym się go pozbył.

Chcę na kolumny wydać max 2500zł, chętniej koło 2000zł. Mam dylemat - czy zostawić pianocrafta do muzyki i iść w kierunku kolumn 5.0 wyłącznie pod kino (będą tańsze), bo ten ampli Denona i tak nie jest do muzy. Czy może jednak powoli zastępować yamaszkę i kupić na początek lepsze kolumny 2.0 z myślą też o muzyce i potem dokładać do 5.0.

Jeśli 5.0 w tych cenach to obecnie mógłbym kupić np. zestawy:
-KLIPSCH F10+C10+B20 ZESTAW 5.0: 2400zł
-Quadral Quintas 6000 ZESTAW 5.0: 2300zł
-Roth Audio 1self OLi310 5.0: 2400zł
całe zestawy 5.0 oparte np. na Dali zENSOR 5, albo Monitor Audio MR4 lub Roth Oli 30 kosztują powyżej 3k i odpadają.

Albo mogę zacząć od 2.0 i wtedy są opcje na lepsze fronty (no ale nie ma tego efektu w kinie..):
-2 x Monitor Audio MR4 (w sumie ok 1800zł) albo MR6 (w sumie ok 2400zł)
-2 x Roth Oli 30 (w sumie ok 2000zł) albo Oli 40 (w sumie ok 2400zł)
-2 x Jamo C 605 (w sumie ok 2200zł)
dali concept 6, zENSOR 5 czy KLIPSCH F20 nawet w opcji samych frontów też odpadają, bo te kolumny kosztują ok 1400 zł/sztuka.

Co myślicie? Dowolny z tych zestawów 5.0 i tak pokona pianocrafta w muzyce? I załatwione - nic nie trzeba dokupować. (zwróćcię uwagę, że pisze to człowiek dla którego pianocraft gra ładnie ;)
Czy jednak lepiej zacząć od 2.0 z lepszymi frontami?
Co byście z tych opcji polecili pod ten ampli i wymiary pokoju, które podałem? - wiem, że za mocnych kolumn też nie ma co kupować. (może w ogóle nie ma sensu kupować "podłogowych" frontów? - wtedy cena spada na łeb na szyję)
Dzięki za pomoc niezdecydowanemu!
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja byłbym za Denonem 2113 + Oli40. Stopniowo skompletujesz cały zestaw. Myślę, że ze stereo też będziesz mile zaskoczony.
 

indigo80

New member
czyli wg. Ciebie te Oli40 biją na głowę fronty z dowolnego zestawu 5.0, który wymieniłem (chyba muszą bo same kosztują tyle co taki zestaw..)?
Tylko zwróć uwagę na wymiary mojego pokoju i odległość od kolumn - to nie będzie przerost formy nad treścią, czy Oli30 nie zagrają tak samo w tym pomieszczeniu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jednak byłbym do pomieszczenia tego za zestawem -KLIPSCH F10+C10+B20 ZESTAW 5.0: 2400zł. On wypełni takie pomieszczenie dźwiękiem.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z zestawów wymienionych przez Ciebie uważam że zagrają najlepiej. Ja na 19m2 mam Oli40 i nie są za duże. To zależy jak głośnio lubisz słuchać i czy lubisz dużo basu. Jak nie słuchasz za dłośno to Oli30 wystarczą. Do odsłuchu polecam też MR6. Trochę łatwiej je ustawić w pomieszczeniu.
 

JanekM

New member
No właśnie tu wchodzimy w kwestie indywidualnych upodobań (z którymi oczywiście nie dyskutujemy :) ) U mnie oli30 grają w pokoju 19m2 otwartym na korytarz i w zupełności mi wystarczają, ale rzeczywiście nie lubię słuchać za głośno. Nie odważyłem się jeszcze przekroczyć 80% skali - reszta rodziny by mnie z domu wyrzuciła, robi się naprawdę niezły hałas.
Ceny kolumn, które podajesz to ceny katalogowe, myślę, że jak poszukasz to kupisz sporo taniej.
 

indigo80

New member
Dzięki za pomoc (i proszę o jeszcze - więcej uwag mile widziane ;)
Nie jestem fanem głośnego słuchania/oglądania filmów - nie mam takich możliwości (blok itd.) Także nie potrzebuję sprzętu, który będzie mi powietrze w pokoju mieszał :) Mega basu też nie.
Kusząca ta propozycja KiKi'ego - cały zestaw 5.0 KLIPSCHa za ok 2400zł.. dużo gorsze te fronty F10 od Oli30 (w aspekcie AVR-2113) do średnio-cichego oglądania filmów/muzyki? Bo jak przepaść to Oli30 i z czasem reszta kompletu.

(ps. wspominałem jeszcze o innych opcjach: 5.0 Quintas 6000 albo 5.0 1self OLi310 - ktoś się wypowie? Ten 5.0 KLIPSCH F10+C10+B20 jednak z nich najlepszy?
ps. JanekM - to najniższe ceny z Ceneo - to gdzie mam taniej szukać? :) )
 
Ostatnia edycja:

JanekM

New member
Nie patrz tylko na ceny katalogowe w sklepach, ale pisz, dzwoń i pytaj o konkretne Ciebie interesujące zestawy. Natomiast tutaj na forum pytaj kolegę Blackninja - sam zobaczysz, jak bardzo można się zdziwić (pozytywnie oczywiście).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki za pomoc (i proszę o jeszcze - więcej uwag mile widziane ;)
Nie jestem fanem głośnego słuchania/oglądania filmów - nie mam takich możliwości (blok itd.) Także nie potrzebuję sprzętu, który będzie mi powietrze w pokoju mieszał :) Mega basu też nie.
Kusząca ta propozycja KiKi'ego - cały zestaw 5.0 KLIPSCHa za ok 2400zł.. dużo gorsze te fronty F10 od Oli30 (w aspekcie AVR-2113) do średnio-cichego oglądania filmów/muzyki? Bo jak przepaść to Oli30 i z czasem reszta kompletu.

(ps. wspominałem jeszcze o innych opcjach: 5.0 Quintas 6000 albo 5.0 1self OLi310 - ktoś się wypowie? Ten 5.0 KLIPSCH F10+C10+B20 jednak z nich najlepszy?
ps. JanekM - to najniższe ceny z Ceneo - to gdzie mam taniej szukać? :) )
Zacznij zbieranie czyli na start AVR2113 + MR6 i za chwilę reszta do kina.
 

indigo80

New member
Dzięki - ale jednak zdecyduję się na coś tańszego czyli od razu 5.0 KLIPSCH F10+C10+B20.
Znalazłem pozytywne opinie na temat tych frontów F10 w sieci. Myślę, że nawet w muzyce sprawią się lepiej od mojego obecnego Pianocrafta. (i zdaje się, że grają ładniej od np. Quintasów 6000)
(jeśli ktoś stanowczo uważa, że te F10 to kicha to niech pisze teraz, albo zamilknie na wieki ;) - najgorzej jak już po zakupie zobaczę serię komentarzy "Chłopie co ty kupiłeś za szajs!" ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Popełnasz błąd sugerując się tylko opiniami z netu, powinieneś udać się gdzieś na odsłuch. Klipsch to fajne kolumny, ale nie wszystkim podoba się ich brzmienie za sprawą tubowych wysokotonowców. Nie można się sugerowac tym że np. Klipsch ma 10 pozytywnych opinii a QQ 8. W sieci jest dużo osób, które zarabiają na tym że robią antyreklamę innym produktom, żeby tylko sprzedać towar na którym mają lepszy zysk. Nic nie zastąpi własnego ucha. Są kolumny można powiedzieć uniwersalne typu Roth, MA, które grają raczej wyrównanym pasmem, no może Roth bardziej eksponuje dół. A są kolumny typu JBL, Klipsch, KEF, Paradigm które muszą trafić w nasz gust. Jedne bardziej eksponują górę, inne dół. W jednych bas jest szybki i twardy a w innych bardziej miękki i ciepły. Nie możesz zwalać na innych forumowiczów całej odpowiedzialności za swój zakup, to ty kupujesz a my tylko doradzamy czym warto się zainteresować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

indigo80

New member
hej Krzysiek gdzie ja coś zwalam? :) - radzicie mi z dobrej woli, a ja te rady przyjmuję (lub nie ) , ale ani w głowie mi mieć do kogoś pretensje.
Z odsłuchem masz rację - tyle,że nie mam na to czasu, pracuję po 12h dziennie i czasem się zastanawiam kiedy ja te filmy oglądał będę na tym zestawie w ogóle :) Zdaję się na Wasze doświadczenia - wiem, że recki na sieci z różnych pobudek są pisane, ale to już coś skoro nie znalazłem opinii na temat tego KLIPSCHa typu "Tandenty plastikowy badziew grający jak boombox Philipsa". Skoro nie ma tego typu opinii to znaczy, że sprzęt - tak sądzę - przynajmniej przyzwoity i jednak w brzmieniu większości osobom odpowiadający. To mi musi wystarczyć. (ps. pamiętaj - ja te kolumny przede wszystkim do kina kupuję - tam chyba pewne niuanse nie mają takiego znaczenia jak przy muzyce).
Pozdrawiama
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

indigo80

New member
No i kupiłem. Na razie 2.0: avr-2113 i dwa ZENSORy 7 :) Póki co nie gra zbyt ładnie (ciut za dużo basu). Muszę popracować nad rozmieszczeniem kolumn i konfiguracją ampa. (inna sprawa, że jako cd-player służy mi ps3 podłączona do ampa przez hdmi - ale czy to ma znaczenie, w końcu player jaki by nie był tylko zczytuje i śle do ampa - ?)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
CD ma większe znaczenie przy konfiguracji ze wzmacniaczem, przy ampli do KD już mniejsze. Lepszy CD coś tam może poprawic, ale nie spowoduje że bas przestanie dudnić czy go jakoś przybędzie. Kombinuj z ustawieniem, bo kolumny te są ok i nie mają charakterystyki dudnienia.
 

indigo80

New member
Odsunąłem głośniki trochę od ściany i rozstawiłem tak, by tworzyły +/- trójkąt równoboczny z miejscem odsłuchu (idealnie się nie da niestety w przypadku mojego pokoju) i PRZEDE WSZYSTKIM porządnie wykalibrowałem Audyssey - efekt: znaczna poprawa brzmienia. Jedyna rzecz, która mnie denerwuje to to, że krótką chwilę po uderzeniu basu słyszę delikatne "pukanie" - jakby pogłos po basie. Praktycznie równoczesny z basem, odseparowany może o 50ms, dużo cichszy i głuchy. Nie wiem co może być tego przyczyną. Odsunąłem głośniki od ściany, ale stoją bok w bok z szafami - jakieś 5cm. Może to powoduje ten pogłos, ale nie mam jak inaczej ustawić. Kolumny są dobrze wypoziomowane i stoją twardo na "szpilkach" (czy jak to zwać...)
Sam amplituner świetny - trudno mi powiedzieć jak wypada pod względem jakości dźwięku - nie mam porównania - opcje i intuicyjność na plus.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jest jedna rzecz której nie przeskoczysz - akustyka w pomieszczeniu. To ona może powodować niechciane odgłosy i podbicia. Jedynie co, to można maty wygłuszające zastosować. Możliwe że meble też w jakiś rezonans wpadają. Ja też mam bloki z płyty i akustyka jest fatalna. Wiesz ile się musiałem nakombinować i naprzestawiac aby osiągnąć w miarę dobry efekt? I tak jest, że w jednym końcu pokoju basu jest dużo a a innym gdzieś ucieka. Nic na to nie poradzimy. W salonach specjalnie adoptują pomieszczenia pod odsłuchy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

indigo80

New member
Zaczynam się zastanawiać czy to głucha "pukanie" (ciężko się dźwięki opisuje ;) ) razem z basem to nie charakterystyka tych kolumn. Ew może postawienie na tych szpilach to nie dobry pomysł i lepiej zwyczajnie na podłodze na filcowych podkładkach położyć.

ps. z innej beczki - pytanie - oglądam dvb-t, są tam różne audio do wyboru (polish, orig, aux, mul). Skoro mam tylko fronty (na razie) to lepiej żebym wybierał podczas filmów np. aux/mul gdzie jest DD Plus (a amp sam da wszystko na fronty), czy wybierał zwykłe stereo (np. na ścieżce dźwiękowej polish) - bez DD, skoro i tak mam 2.0 ? Czy DD daje lepszą jakość dźwięku w 2.0 od zwykłego sygnału stereo? (rozumiem, że to stereo nadawca zrobił "u siebie" z oryginalnego DD).
 

robs85

New member
Witam wszystkich.
Chciałbym podpiąć się pod temat ponieważ szukam kina domowego do swojego mieszkania. Chciałbym zaznaczyć, że jestem w tym wszystkim raczkujący a już zaczyna mnie to przerażać. Po tym jak czytam temety na tym forum mętlik w główie mam taki że żona stwierdziła żebyśmy na razie nic nie kupowali :p.
Wstepny wybór padł na Denona avr 1713 lub avr 2113 chociaż wydaję mi się że 1713 było by lepsze poenieważ nie mam zamiaru rozbudowywać kina do 7.1. Schody zaczynają się w kolejnym kroku.. Na razie chciałbym do tego amplitunera kupić tylko 2 kolumny przednie.. I zastanawiam się czy to w ogóle ma sens.. Pokój ma 17,7 m2 otwarty jest na kuchnie 8,8 m2 i korytarz 8,4 m2.
Chciałbym kupić dobre kolumny przednie ale na razie tylko te dwie ze względu na fundusze. Mam budżet 5000zł ale w tym chciałbym już mieć odwarzacz BRay, amplituner no i kolumny przednie.
Sprzęt ma być wykorzystywany w 70% na muzykę 30% na filmy. Wiem, większość powie żebym kupił sobie stereo ale wydając takie pieniądze chciałbym to wypośrodkować żeby mieć możliwość podłączenia z czasem reszty głośników no i słuchania koncertów w 5.1. Niestety na razie nie dysponuję większą gotówka dlatego chciałbym się poradzić kogoś kto może tak już wcześniej zrobił i jak to się sprawdziło. Czy jeśli kupie 2 kolumny przednie to czy uzyskam dobry bas bez suba przy tym amplitunerze, na czym bardzo mi zależy (czysty głęboki bas)? Jeśli tak w jakich kolumnach? Dochodzi tutaj też aspekt wizualny ponieważ żonie ten Denon podoba się najbardziej.
Dodam że wcześniej nie miałem żadnego profesjonalnego sprzętu ale sluchałem muzyki na kompaktowym sprzecie kina domowego za 2000zl i w ogóle mnie to nie przekonało..
Proszę Was powiedzcie czy w ogóle ma to sens i doradzcie mi jaki sprzęt wybrać. Z góry dziekuję.
Pozdrawiam wszystkich!
 

Attachments

  • audio-page-001.jpg
    audio-page-001.jpg
    484,4 KB · Wyś: 68
Ostatnia edycja:
Do góry