5.0 chyba najlepszym wyjściem?

Pekal

New member
Witam forumowiczów.
Niestety w tym momencie nie dysponuję większymi środkami na kolumny głosnikowe. Napiszcie czy w tym przedziale cenowym te głosniki htp://allegro.pl/kolumny-voice-kraft-vk7890-zestaw-5-0-vk-7890-i1327006641.html (dodatkowe t w linku :)) z harmanem avr 142 jakoś się będa prezentowały. Mam nadzieję że też trochę basu z nich się wydobędzie :)
Proszę o opinie. Może ktoś ma i poleca lub wręcz przeciwnie
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
to ciułaj zamiast wydawać kasę na śmieci - pamiętaj biednego nie stać by xxxxxxxxxx kupować
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pekal

New member
W takim razie może jakieś podłogówki w tej cenie dadzą radę ??? ...jestem w stanie zrezygnowac z 5.0 na rzecz lepszych podłogówek, zawsze w przyszłości można dokupić resztę.
 

salata

Member
Ja jak bylem na twoim miejscu to odpuscilem kino i kupilem uzywanego wzmaka stereo i dobre podlogowki. Teraz patrzac z perapektywy czasu to do swojego metrazu kupilbym lepsze podstawkowce zamiast. Od czasu do czasu nosi mnie by kupic KD ale musialbym wydac 3x tyle na zestaw, ale szkoda mi tyle kasy wydawac.
IMO kup wzmaka stereo z pre-in i dobre kolumny i jak zachcesz 5.1 to dokupisz ampli i reszte kolumn.

--
regards
salata
 

Pekal

New member
Rozchodzi się o to że Harman avr 142 już jest na stanie i do tego muszę coś dobrac, coś takiego co w miarę da radę do 800 zł :). Tu jest pies pogrzebany
 

pkomp

New member
dziadostwo.....

naprawdę kolego kup sobie jakieś porządne fronty na początek a jak chcesz cos na surroundy to poszukaj w uzywanych od jakiejś wieży - przynajmniej mała strata finansowa będzie
 

Pekal

New member
pkomp-porządne fronty to np jaki według Ciebie?
Zastanawiałem się tez czy nie ograniczyć się, na razie, do samych lepszych frontów-później dokupić resztę, jak budżet pozwoli. Mogę pójść na to, bo chciałbym wyciągnąć z amplitunera co najlepsze, a wiem, że stać go na wiele (może nie koniecznie chodzi o moc ale np scene-harmany słyną z nisamowitej sceny). Temat tylko - jak same fronty, to jakie?

może na razie takie fronty http://stx.pl/kolumny-stx-f-280-czarny.html - jak się spiszą według Was (zależy mi żeby też trochę basu dały) a później będę sukcesywnie dokupywał satelitki i suba.

Jeszcze jedno, jak te fronty spiszą się z moim amplitunerem http://allegro.pl/amplituner-harman-kardon-avr-142-5-1-i1316917514.html ???
 
Ostatnia edycja:

cezar1972

New member
Mając 800 PLN masz moim zdaniem dwie możliwości:
1. Zacisnąć zęby i zbierać kaskę dalej na lepszy zestaw kolumn (warto rozejrzeć się w ofercie firm Koda i Taga, które robią przyzwoite głośniki za rozsądne pieniądze)
2. Rozejrzeć się za zestawem kolumn używanych. W tej cenie możesz trafić nieźle grający zestaw kolumn 5.0 (Kody, Tagi, Eltaxa).
3. Kupowanie najpierw zestawu 2.0 a później dokupowanie reszty może okazać się niezbyt dobrym pomysłem, ponieważ zanim dozbierasz na centrala i efektowe z tej samej serii firma może zaprzestać jej produkcji i później zostanie Ci mozolne poszukiwanie brakujących głośników na rynku wtórnym (a raczej rzadko ktoś sprzedaje samego centrala lub tyły).
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Popieram zdanie Pkomp-a. Jak masz już coś kupić to weź sobie dozbieraj troche kasy, kup jakieś normalne fronty pokroju Klipscha, Cantona, Dali i możesz być pewien, że surroundy dokupisz, bo ich serie (w Twoim zasięgu cenowym) nie zmieniają się wiele, są nadal kontunuowane, a masz pewność, że w ciągu kilku lat nie upadną te firmy, poza tym chyba w ciagu roku (mniej więcej przez taki okres czasu są na rynku dostępne okreslone serie) uzbierasz 1000 zł, a tak to wydasz 800 zł na jakieś "bibułowe" głośniki. Chyba, że kupujesz ten sprzęt na kilka miesięcy to spoko, bo w innym wypadku nie widzę sensu wydawania takiej kasy na coś co i tak zmienisz, bo na Tagach i Kodach nie wyciągniesz nawet 1/100 "tego najlepszego". Jeżeli nie chcesz mieć dość głośników w swoim kinie i chętnie do nich wracać, cieszyć się nimi kilka lat to niestety musisz ruszyć zaskórniaki i coś dołożyć. Kilka stów zrobi wielką różnicę. Szukaj jakichś promocji, przecen, pytaj o ceny i na pewno znajdziesz.
 

fazer58

Member
Bez reklam
"Pekal" jeżeli nie masz możliwości posłuchania tych kolumn,a jednak bardzo chcesz...to wybierz takie,które Ci się najbardziej podobają. Dźwięk raczej będzie podobny,chociaż czytałem dużo dobrego o nowszych zestawach STX. Nie musisz tak bardzo bać się,jak sugerują Ci koledzy z forum,ponieważ głośniki te nie są produkowane "w garażu", lecz zapewne w tych samych fabrykach co te markowe,tylko może "po godzinach" lub "na nocną zmianę". Myślę.że w kinie będziesz zadowolony,a jak się "osłuchasz", to sam będziesz wiedział,czego brakuje Ci w muzyce i mówiąc kolokwialnie "w którą stronę masz się udać" :)
 

pkomp

New member
takie stx'y to sobie sam skręci w domu jak zechce.....to jest taki sam badziew jak koda taga ostatni tonsil czy voice kraft - zwykła obudowa ze schematów najprostsze najtańsze zwrotnice i najtańsze przetworniki

bac sie nie trzeba ale to zadna rewelacja
 

Pekal

New member
 
Ostatnia edycja:
Do góry