5.0/5.1 a wielkość pokoju

Dziku89

New member
Witam serdecznie!

Chciałbym na dniach kupić kino domowe w systemie 5.0 lub od razu 5.1 jednak mam spore problemy z podjęciem pewnej decyzji a co sprzedawca to przedstawia swoją propozycje krytykując inną od konkurencji. Temat dotyczy głośników które zostaną podpięte pod Denona 1612 lub 1912 a problem jest następujący:

Mój pokój mierzy 11m2. Pierwotna wersja zakładała Monitor Audio MR 6/1/center. Sprzęt brzmiał super i byłem zdecydowany (po wizycie u sprzedawcy 1) jednak na forum dowiedziałem się że za duże są te głośniki i mogą spowodować 'dudnienie'. Dodatkowo sprzedawca nr 2 powiedział mi że jak wyciszę sprzęt to nie koniecznie będę już słyszeć bass (a w takim pokoju raczej z głośnością nie poszaleje) i lepiej zdecydować się na MR4/1/center +sub dzięki któremu indywidualnie dopasuje poziom basu i przy niskiej głośności będzie on dobrze zaznaczony na co ponownie sprzedawca nr 1 stwierdził że to 'idiotyczne'.

Bardzo prosił bym o waszą pomoc gdyż promocja denona dobiega końca a wiadomo że w zestawie taniej. Czy można przyjąć że oba zestawienia będą brzmiały tak samo dobrze z tym że propozycja numer 2 da mi większe możliwosci dopasowania do potrzeb indywidualnych? Jak sami byście postąpili?

Pozdrawiam
Michał
 

ranczo

New member
Bez reklam
MR6 nie będą za duże. U kolegi na 10m2 stoi kino na MA RX6 5.0 i nic nie dudni.
Mimo głośnego słuchania przez dłuższy czas głowa nie pęka (kolumny grają z AVR460)
 

fazer58

Member
Bez reklam
Możesz zrobić tak, weź zestaw 2,zapłać,ale nie bierz paragonu,umów się,że przesłuchasz w weekend i zdecydujesz. Jeżeli będzie za mało "dźwięku",zamienisz na zestaw 1. Nikt nie powie Ci w ciemno,co u Ciebie lepiej zagra.Troszkę z tym polatasz,ale będziesz pewny,że dokonałeś właściwego wyboru.
 

Dziku89

New member
Stosunek film/muzyka wynosi w granicach 40/60. Skłaniałbym się ku wyborowi mr4 + sub ale bardzo potrzebuje odpowiedzi na jedno pytanie. Gdy usłyszałem mr6 brzmiały dla mnie dynamicznie, 'z życiem' dokładnie i ciekawie i to w każdym gatunku muzycznym, stwierdziłem 'te i żadne inne'. Gdy wybiorę mr4 + sub czy stracę cokolwiek z tego czym się zachwyciłem? Z tego co się orientuje to na papierze różnica wychodzi tylko w jednym przetworniku niskotonowym (co uzupełnie sobie subem), jednak jak to będzie wyglądało w praktyce?

Fazer, pewnie tak by było najlepiej i na pewno wysunę taką propozycje zwłaszcza że aż tak daleko nie mam, a mało pieniędzy dla mnie to to nie jest, ale chcę mieć jakieś rozeznanie gdy będę musiał podejmować decyzje bez takiej możliwości



 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
MR4 to też nie ideał na 10m ale z pewnością zagrają lepiej w tym pokoju od MR6, bardziej przestrzennie i lekko, dźwięk nie będzie się tak zlewał jak w przypadku większych kolumn, które gdy są za duże w stosunku do pokoju - zalewają "ścianą" dźwięku
w przypadku basu - poza głośnością również powinna być różnica na korzyść MR4 (w tym pokoju)
 
Do góry