4K Ultra HD czy potrzebny inny odtwarzacz?

xgutti

New member
Bez reklam
Posiadam odtwarzacz bluray BDT 30 a także AVR 760, przymierzam się do zakupu nowego telewizora o rozdzielczości 4K UHD. Czy abym mógł się cieszyć tą jakością obrazu to czy prócz odpowiednich filmów nagranych w 4K muszę posiadać jeszcze odpowiedni amplituner i odtwarzacz bluray?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Posiadam odtwarzacz bluray BDT 30 a także AVR 760, przymierzam się do zakupu nowego telewizora o rozdzielczości 4K UHD. Czy abym mógł się cieszyć tą jakością obrazu to czy prócz odpowiednich filmów nagranych w 4K muszę posiadać jeszcze odpowiedni amplituner i odtwarzacz bluray?

To zależy jak na to popatrzeć, bo filmów na razie nie ma nagranych w 4k więc zwykły odtwarzacz Ci wystarczy żeby odtworzyć film w full hd. A sam tv podniesie sobie do rozdzielczości 4k aczkolwiek to nie będzie 100% 4k.. A jeśli odtwarzacz podłączysz do amplitunera to jeśli amplituner posiada skaler do 4k to on podniesie film nagrany w FHD lub film oglądany z płyty dvd do 4k... i również to nie będzie 100% 4k.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Nie mam żadnych materiałów tylko zwykłe filmy na bluray. Jestem zielony jeśli chodzi o rozdzielczość 4K. Czy zwykłe filmy bluray będą lepszej jakości na telewizorze z 4K niż na telewizorze Full HD ?
 

xgutti

New member
Bez reklam
W sklepie jak widziałem na 4K trailer filmu to obraz był żyleta i robił wrażenie, więc raczej lipą Ultra HD nie jest. Tylko mam pytanie czy zwykły film na bluray lepiej będzie wyglądał na telewizorze Full HD czy Ultra HD ?
 

Saszku

New member
Jak zwykłe filmy hd , to jeden kit na które szkiełko będziesz patrzał. Ani na jednym ani na drugim nie zobaczysz 4k, prawa fizyki nie przeskoczysz. Na TV 4k dalej będziesz miał zwykłe hd. Jak puszczasz film 480p na TV HD, to też w magiczny sposób nie masz nagle obrazu Full HD, chyba że masz efekt placebo i jak patrzysz na nowszy TV, to masz super zajebi...y obraz, ;)
 

xgutti

New member
Bez reklam
A jest coś takiego w telewizorach jak konwersja do 4K ? Odtwarzacz OPPO 105D konwertuje sygnał do rozdzielczości Ultra HD.
 

collider

New member
Bez reklam
Jak zwykłe filmy hd , to jeden kit na które szkiełko będziesz patrzał. Ani na jednym ani na drugim nie zobaczysz 4k, prawa fizyki nie przeskoczysz. Na TV 4k dalej będziesz miał zwykłe hd. Jak puszczasz film 480p na TV HD, to też w magiczny sposób nie masz nagle obrazu Full HD, chyba że masz efekt placebo i jak patrzysz na nowszy TV, to masz super zajebi...y obraz, ;)

Jezeli telewizor ma dobry upscaler to jest widac roznice na korzysc 4K. Oczywiscie nie ma to nic wspolnego z prawdziwym materialem nagranym w 4K.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jest coś takiego w telewizorach jak konwersja do 4K ? Odtwarzacz OPPO 105D konwertuje sygnał do rozdzielczości Ultra HD.

Jeśli taki odtwarzacz ma konwersję do 4k to podniesie sygnał do niby rozdzielczości 4k ale to nie będzie prawdziwe 4k. To tak jak teraz weź film na dvd i ten sam film na bluray i włóż te filmy do odtwarzacza bluray i sam się przekonasz że ten sam film nagrany na bluray będzie miał znacznie lepszy obraz od tego który jest nagrany na dvd. I to samo tyczy się tv 4k. Do tego tez dochodzi wielkość tv i z jakiej odległości będziesz oglądał, bo to tez istotne gdyż jeśli np. będziesz miał tv 4k w 55 calach a będziesz oglądał go z odl. 3- 3,5 m to praktycznie nic zobaczysz różnicy bo nasze oko ma pewne tylko możliwości (przejdź się do dobrego okulisty i Ci to wytłumaczy).
 

DeeBass

New member
Bez reklam
... To tak jak teraz weź film na dvd i ten sam film na bluray i włóż te filmy do odtwarzacza bluray i sam się przekonasz że ten sam film nagrany na bluray będzie miał znacznie lepszy obraz od tego który jest nagrany na dvd. I to samo tyczy się tv 4k...

Moim skromnym zdaniem różnica pomiedzy dvd a blu jest dużo bardziej zauważalna niż pomiędzy blu a 4K. Co do samego tv to patrząc na to co pokazują producenci 4K jest nieuniknione i wejdzie pod strzechy niezależnie od obecnej dostępności materiałów w 4K. Przypominają mi się dyskusje gdy wchodziło FHD. Też wielu nie widziało sensu i wykazywali ułomności ludzkiego oka a dziś to standardowy format tv. Nie da się ukryć że w 4K jest więcej pixeli i np. kontury obrazu, napisów są dokładniejsze a materiały 4K robią wrażenie ; -)
 

xgutti

New member
Bez reklam
4K UHD robi wrażenie hmm to mało powiedziane, kiedyś jak przechodziłem z DVD na BluRay to był mega skok jakości a teraz jak widziałem w MediaMarkt telewizor 4K i trailer filmu Transformers w UHD to był taki sam skok w obrazie jak pomiędzy DVD a Bluray. Po prostu obraz zrobił na mnie oszałamiające wrażenie, do tego stopnia że postanowiłem wymienić swój obecny telewizor na coś co posiada UHD tylko że tym razem nie będę przepłacał by mieć 3D bo jest to zbędny gadżet.
 
Ostatnia edycja:
Do góry