4k Ultra HD ciekawe materiały z netu i sat tv

ambra

New member
Witam

W sprawie kodowania sygnału 4k przez sieć ,wypowiadał się ostatnio expert od systemów kodowania strumieniowego Jan Ozer na seminarium Huntington Beach, California, stwierdził wyraźnie, że Netflix ma problem ze średnim przesyłaniem sygnału na poziomie 2,5Mbps a najwyższa średnia w Stanach to 3,4Mbps., Netflix chce przesyłać sygnał 4k z średnią minimum 15 Mbps ale to niemożliwe w dzisiejszej infraktusturze.( chodzi o czas tzw.prime time)
pełny tekst wypowiedzi experta tu;

4K HEVC Video Is Years Away From Being a Streaming Reality - Streaming Media Magazine

Generalnie mnie te probiłemy nie obchodzą, ale jest to przestroga dla oczekujących szybkiego wprowadzenia systemu 8k.,

Netflix cenię za błyskawiczny wielki sukces na rynku,z małej wypożyczalni dvd do wilomiliardowego obrotu w ciągu kilku lat .,nie znaczy,że mam ich wspierać finansowo, Smerfy 2 już mam na blu-ray , a innych ciekawych pozycji UHD nie widzę .,
pozdrawiam
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Czyli zawartosc merytoryczna na poziomie "niekompresowanego video 4k od Google".
Pomimo iz ogladam 4k od z Netlixa od poltora roku, a Google raczej nie bedzie powszechnie broadcastowac nieskompresowanego 4k, za mojego zycia, mimo wszystko nadal bede czytal te Twoje "opowiesci z mchu i paproci", nie tyle ku pokrzepieniu serca, co z obowiazku prostowanie bzdur. Ktos to musi robic. Tak jak ktos inny zbierac smieci.
Powtorze jeszcze raz, gdyby ktos nie zwrocil uwagi wczesniej. Moja predkosc uploadu do serwera Netflixa, zamyka sie ponizej 4Mbps. To wystraczy aby w sposob niezaklocony ogladac streamy 4K, jakie oferuje Netflix.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bubafat,a masz możliwość wrzucenia przykładowego "file info" z jakiegoś serialu na Netflix ?
Poza tym,również nie wydaje mi się aby tam ten lepszy bitrate,był rzędu 3000 kbps :wink:
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Piramida.
Co masz na mysli?
Nie ma zadnego file info, poza testowym filmikem, ktory pokazuje jakas tam rzekoma predkosc (maksymalna dla FHD), albo zdjeciem z info telewizora, pokazujacym rozdzielczosc i format audio. Jedyne co mozna zrobic, to podejrzec predkosc downstream na routerze, albo zmierzyc sredni bandwidth filmu, z ilorazu zarejstrowanej ilosci sciagnietych danych, do czasu filmu. To juz zrobilem dawno temu, na przykladzie Marco Polo, upubliczniajac wyniki. Nietrudno je znalezc ;)
Co do zas wynikow testow transferu UP/DWN pomiedzy serwerami mojego ISP, a Netflixa UK , moge je wstawic w przyszlym tygodniu, jak tylko wroce z wakacji, wraz z linkiem do wlasciwego narzedzia, zeby kazdy mogl sobie przetestowac potencjal swojego wlasnego lacza, w tym zakresie oraz porownal z cudzymi benchmarkami.
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
Top Ten

Moja lista przebojów materiałów 4k Ultra HD z netu.,

Miejsce 1.
TokyoStreetView.com Japan The Beautiful
Ponad 130 krótkich filmów, wszystkie o jakości 4k ,łącznie ponad 10godz. najwyższej jakości materiałów głównie z Japonii.
2.
Quang Nguyen
Ponad 240 krótkich filmów pokazujących cały świat, łącznie z firmowymi demami od Sony, LG,Skyworth,Hisense,Changhong i innych wielkich producentów tv.,(też z sat.Astra i Canal+4k)
łącznie ponad 20godz. materiałów 4k .
3
Around The World 4k
Własne materiały 4k z różnych miejsc świata, z własnym scenariuszem
4
Amazing Places on our Planet
Perfekcyjnie sfilmowane miejsca na Naszej planecie ,łącznie ponad 170 filmów, większość 4k,
Autor video głównie Milosh Kitchovitch
5
NASA Goddard
Kilka ciekawych materiałów w Ultra HD
Doskonałe do pokazania zalet oled tv (kosmiczna czerń )
6
Jacob + Katie Schwarz
Wzorcowe materiały Ultra HD
7
StockFootage.com
Kilka godzin mat.4K głównie Timelaps
8
Dustin Farrell visual concept
Niesamowite efekty nocnego filmowania ,materiały 4k
9
jennifergala
Materiały 4k od kilku min. do ponad godz. - filmy relaksujace z odpowiednio dobraną muzyką
10.
GoPro
Materiały 4k robione specjalną małą kamerą Hero 4

Aby obejrzeć te materiały tak płynnie jak ogląda się program tv, potrzebna jest aplikacja YouTube w tv 4k, prędkość stabilnego łącza net min. 50Mbps ,wbudowane kodeki VP9 i HEVC, .
Dzisiejsze przeglądarki www w komputerach czy tabletach , nie pozwalają na płynny przekaz (bez utraty ani jednej klatki) materiałów 4k.

pozdrawiam
 

ambra

New member
Miejsce 10
zajmuje nowa strona

haruyuki onoue z 4K Nagano Japan

Ponad 470 filmików 4k z różnych miejsc głównie Japonii. ,
Doskonała jakość i montaż. Zamiłowania do jesiennych pejzaży, swoją drogą tam to jest dosłownie złota jesień. ,
 

ambra

New member
nowe w Ultra HD

Witam

Jak podaje portal 4revolution.de ,18 listopada 2015 ma być ogłoszony początek nadawania programów Ultra HD poprzez Sky na teren W.Brytani,Niemiec i Włoch. Odbiornik ma się nazywać SkyQ, umożliwiać odbiór strumieniowy z netu,nagrywanie kilka programów naraz, i inne

SkyQ 4K: Enthüllt Sky am 18. November sein Ultra HD-Angebot?

Niedługo też ma zostać ogłoszona nowa wersja PS4 z możliwością odczytu standartu Ultra HD blu-ray, dolby Atmos, HDR ,odczyt strumieniowy Ultra HD,gry 4k i inne

4K: Neue PS4-Version mit Ultra HD Blu-ray-Support in Planung?

Neue Playstation 4 mit 4K Blu-ray Laufwerk, Dolby Atmos & HDR?

Pojawiają się w sprzedaży kolejne pozycje 4k Ultra HD, w opakowaniu wersja 1080p na płycie blu-ray i wersja Ultra HD na nośniku USB ,materiał z kodekiem HEVC h.265, cena 29,90€

Best of 4K + UHD-Stick Volume 2 jetzt vorbestellen - 4K Filme

13 listopada ma ruszyć w Japonii ,sprzedaż odtwarzaczy Ultra HD blu-ray firm Panasonic i Sharp.
Ciekawostką ,że w ogłoszonych specyfikacjach materiałów Ultra HD blu-ray nie ma już kodów regionalnych.tak jak to było na blu-ray disc

Kein Regionalcode für die Ultra HD Blu-ray - 4K Filme


W Chinach jeszcze w tym roku rusza sprzedaż telewizora 8k firmy Hisense. Ciekawe, że technika 8k (inaczej nazywana Full Ultra HD) już ma nowe hasło reklamowe, 8k to maximum tego ,co potrafią zobaczyć nasze oczy.

,Hisense plant 8K Fernseher noch in 2015

Pozdrawiam
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ambra,fajnie że wrzucasz różną tematykę....,jednak większość podanych przez Ciebie stron,bazuje tylko na Youtube :wink:
 

ambra

New member
Witam

W oledzie lg smart tv jest tylko jedna wyszukiwarka plików video w postaci aplikacji You Tube z wbudowanymi kodekami i korzystająca z szybkiego serwera .Ani wyszukiwarki internetowe www w tv oparte na sys. oper. Linux ani komputerowe z Windows 10,ani szybki tablet z Androidem, nie umożliwiają szybkiego przesyłu danych obrazu bez utraty ani jednej klatki powyżej rozdzielczości 1080, .
Wszystkie inne aplikacje w smart tv oleda mają system płatnego odbioru materiałów, z tym ,że aktualnie w Europie tylko Amazon video i Netflix ma materiały nazwane Ultra HD W Stanach też VuDu.,,Na szczęście dla mnie i dla oleda 4k lg po zarejestrowaniu urządzenia na stronie amazona ,odbiór od września jest bezplatny,dotyczy też filmów w wersji HDR, które ostatnio (od 5 listopada ) wysypały się licznie.dot.prod. Amazon studios.,
Aplikacja YouTube w tv ,tak jak inne aplikacje w tym tv korzysta z dynamicznego przydziału rozdzielczości w zależności od przepustowości serwera .W Amazonie po włączeniu filmu pojawia się napis SD,wszystko jest rozmydlone,po chwili w zależności od pory dnia pojawia się napis HD ,już obraz lepszy, potem napis 1080p ,już super,ale na koniec jest Ultra HD, i już liście na drzewach dalekiego planu ,można policzyć co do sztuki.,Taka sekwencja pojawia się za każdym razem,czasem trwa kilka sek, czasem kilka minut.,ale nigdy obraz ani na chwilę się nie zatrzyma.,(łącze net 100Mbps ).
Najciekawiej jest z obrazem HDR ,w starszych filmach jest to wyraźnie nakładka postprodukcyjna dla obrazu Ultra HD.,pisałem już, że wtedy pojawia się zamiast czarnego siwy rozmyty kolor,ale kiedy krytycznie zmniejsza się prędkość przesyłu danych podstawowy obraz przechodzi do SD a nakładka jest w Ultra HD ,wygląda to śmiesznie i cudacznie.,

Pozdrawiam
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Najciekawiej jest z obrazem HDR ,w starszych filmach jest to wyraźnie nakładka postprodukcyjna dla obrazu Ultra HD.,pisałem już, że wtedy pojawia się zamiast czarnego siwy rozmyty kolor,ale kiedy krytycznie zmniejsza się prędkość przesyłu danych podstawowy obraz przechodzi do SD a nakładka jest w Ultra HD ,wygląda to śmiesznie i cudacznie.,

Pozdrawiam

To bardzo ciekawe co napisales. Poniewaz kloci sie to z zasada dzialania HDR, AFAIK efekt HDR realizowany jest poprzez translacje przestrzeni barwnej, czy praktycznie ujmujac, dostarczenie odbiornikowi danych na temat przestrzeni barwnej uzytej podczas color gradingu materialu video, lub wymuszenie jej alternacji poprzez algorytm playera/odbiornika. W zwiazku z tym, jakos nie jestem sobie w stanie wyobrazic takiej transmitowanej, na dodatek w innej rozdzielczosci "nakladki". Czy moglbys prosze udostepnic krotki film obrazujacy ta rozbieznosc rozdzielczosci. Nie musisz go nakrecac, wystarczy ze taki znajdziesz online i podlinkujesz.
Faktem jest, ze chwilowe odbarwienie (rozjasnienie) obrazu, wystepuje dzisiaj chyba na wszystkich telewizorach, kiedy wlaczamy dowolna probke HDR. Byc moze o ten efekt Ci chodzi?
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
Witam
Aktualizacja z 15.10.2015 Amazon video na lg , spowodowała wprowadzenie po raz pierwszy techniki HDR na tv lg 4k,Początki juz opisywałem .Casanova Untold przez pierwsze dni ,był nie do oglądania w wersji HDR,nie dość, że nie było czerni,to chwilami obraz się rozdwajał.,po paru dniach przywrócono czerń, było już bardzo dobrze,ale chyba mają jakieś problemy ,skoro w tym tytule wycofano się z wersji HDR.,(na dzień dzisiejszy)
Natomiast ,są nowe produkcje.,Najbardziej rewelacyjnie wygląda Edge:The Loner - Nowa produkcja Amazon studios.Calkowicia wygląda tak ,jak żaden film do tej pory,Jest niesamowita czerń i słońce które razi w oczy,.Aplikacja HDR włącza się automatycznie i blokuje wszystkie inne nastawy trybu obrazu.,Jedyne co można zrobić z obrazem to ustawić w trybie eco, czy innym, ale i tak przy średnim ustawieniu oszczędzaniu energii, po godzinnym seansie ,lekko ,bolą oczy jak przy 3d lub tp. Ogólnie wrażenia pozytywne.
pozdro
 
Do góry