4K Ultra Blu Ray Atmos

Big-Apple

New member
Pozycje już są dostępne na rynku Niemieckim UK Włoskim itd

2 przykłady z ebaya

$_57.JPG

$_57.JPG


Nie wszystkie pozycje będą natywne w 4k nie które będą jedynie upscalowane.
Jak widze upscalowany Blu Ray z DVD jeśli tak ma wyglądac upscale do 4k to ja dziękuje

Pytanie jest jedno jaka struktura plików z tego Blu Raya jest oraz ile GB mają te nośniki.
BO 100GB płytke można już dostać poniżej 90zł a jeszcze pamiętam gdy nikt o 4k nie mówił to taki nośnik był to 230zł. Nagrywarka do 350zł. Odtwarzacz stacjonarny 700 jurków. Czyli na chwile obecną spory koszt by odpalić 4k na TV bez posiadania odtwarzcza. Z kompa też nie puścimy jeśli nie mamy karty graficznej bez obsługi 4k60fps a koszt takiej karty także niecały 1000zł.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To nic, ludzi i tak kupia bo sprzedawca w sklepie tak oczy namydli że będą oglądać full hd i powiedzą że to 4k.
Spajdercieć... pozycja dla gimnazjalistów a im zwisa czy jest to 60 cali w 4k czy monitorek i dvd rip. Pozycja kompletnie nie trafiona, a cenowo to już w ogóle jakiś sajens-fikszyn
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Płytki będą na razie po 66 GB.
Czy dana produkcja jest upscalem...można sprawdzić wchodząc w specyfikację techniczną filmu na IMDB ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Z kompa też nie puścimy jeśli nie mamy karty graficznej bez obsługi 4k60fps a koszt takiej karty także niecały 1000zł.
A po kiego grzyba mi karta graficzna do komputera 4k@60Hz, skoro filmy z BDUHD sa w 24 Hz?!
Nie wspominajac o tym, ze przy pomocy komputera, na chwile obecna, zawartosci takiej plyty nie obejrze. Gdyby natomiast pojawila sie ona w postaci odkodowanej, jest kilka odtwarzaczy na rynku ( +nowe niebawem), ktore ja odtworza i kosztuja mniej niz wspomniana karta graficzna.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz Bubufat dać Ci wódki :) a tych filmów 4k jest znacznie więcej tylko z tego co można wyczytać to na razie to są "upscalingi" w większości wypadków.. Choć teraz jak nowe filmy będą to już raczej powinno być prawdziwe 4k.. poczekamy zobaczymy..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak czytałem wiesz na konkurencyjnym forum i troszkę w necie to tak wnioskowałem z tego co ludzie pisali o tych filmach które już zostały wydane, że w większości wypadków to nie jest 4k, a upscaling ale wiesz nie mam zamiaru się o to spierać :) ja osobiście chciałbym żeby jak najwięcej było filmów w 4k to wtedy jest mała szansa na to że filmy na BR będą tańsze - choć w tym kraju to w cale nie Koniecznie to musi być - zresztą kiedyś o tym już pisałem w innym temacie. A jak będzie to czas pokaże..
 

Big-Apple

New member
To nic, ludzi i tak kupia bo sprzedawca w sklepie tak oczy namydli że będą oglądać full hd i powiedzą że to 4k.
Spajdercieć... pozycja dla gimnazjalistów a im zwisa czy jest to 60 cali w 4k czy monitorek i dvd rip. Pozycja kompletnie nie trafiona, a cenowo to już w ogóle jakiś sajens-fikszyn


Wiesz filmy sci fi w kategorii Spidershit itp to jest kierowane głownie dla typowego widza poniżej 25 roku zycia za oceanem bo tutaj chodzi o kase. A wiadomo że to jest hollwyood i dzieci aktorów pójdą na premiere i będą słodzić i jeszcze za to dostaną kase. To samo jest z cała seria fast & furious chociaż tutaj od części 5 jest już totalne dno merytoryczne.

co do dvdrip to już raczej mkv 720 i TV 40' :)
 

Big-Apple

New member
A po kiego grzyba mi karta graficzna do komputera 4k@60Hz, skoro filmy z BDUHD sa w 24 Hz?!
Nie wspominajac o tym, ze przy pomocy komputera, na chwile obecna, zawartosci takiej plyty nie obejrze. Gdyby natomiast pojawila sie ona w postaci odkodowanej, jest kilka odtwarzaczy na rynku ( +nowe niebawem), ktore ja odtworza i kosztuja mniej niz wspomniana karta graficzna.

No to sobie korzystaj z 24hz bo filmy będa w HEVC + HDR 59fps . Co innego na sat.. Jeden słynny rezyser znowu chce 48hz. Ciekawe czy będzie to kolejny fail ze strony reżyserów.

4K Blu-ray discs arriving in 2015 to fight streaming media - CNET

Jest nagrywarka BD XL przecież oraz aplikacja anydvd

jakieś inne pytania?
 

Big-Apple

New member
Tak jak piszesz Bubufat dać Ci wódki :) a tych filmów 4k jest znacznie więcej tylko z tego co można wyczytać to na razie to są "upscalingi" w większości wypadków.. Choć teraz jak nowe filmy będą to już raczej powinno być prawdziwe 4k.. poczekamy zobaczymy..


Dlatego przydała by się jakaś bilbioteka gdzie wszystko było by podawane gdzie upscale gdzie natywne 4k.Bo te pudełka z logiem mastered 4k to nie ma nic wspólnego z 4k. Mastering? Wiem że koszty wydania takiego filmu też są duże. Taka pozycja z Cruisem Oblivion. Jeśli się pojawi to będzie upscalowany. Gdzieś czytałem że nagrany jest tak by zmieścił się wyłącznie w 2k.No i chodziło o koszty.

Film który mnie kompletnie nieinteresuje ze względu na aktora to ten co wygrał oskara czyli The Revenant. Co prawda już wyciekł ale jestem bardzo ciekawy czy ta pozycja będzie w 4k.

Pytanie kto będzie u nas takie filmy wydawał? Żałosny Monolit?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie jaki dystrybutor zacznie wydawać w RP 4k skoro nie wydaja wszystkich filmów nawet na BR -a le trzeba poczekać ...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No to sobie korzystaj z 24hz bo filmy będa w HEVC + HDR 59fps . Co innego na sat.. Jeden słynny rezyser znowu chce 48hz. Ciekawe czy będzie to kolejny fail ze strony reżyserów.

4K Blu-ray discs arriving in 2015 to fight streaming media - CNET

Jest nagrywarka BD XL przecież oraz aplikacja anydvd

jakieś inne pytania?

Tak.
Mam pytanie jedno nie retoryczne pytanie: co bierzesz?

Nie ukazaly sie dotychczas filmy w 59 fpsach i prawdopodobienstwo, ze takie sie ukaza, jest rowne zeru. ( 60Hz wzglednie 59.94 Hz sa zgodne ze standardem)
Chetnie zobacze tytuly, ktore Twoim zdaniem, dotychczas ukazaly sie ( lub zostaly zapowiedziane) na BDUHD w 60Hz.
Ktore to AnyDVD zdejmuje zabezpieczenie AACS 2.0 ?
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Kolego @Big-Apple, chyba Cię rozczaruję i zawiodę, ale....
Format 4K Blu-ray, definitywnie zakończy/ł czas kopiowania płyt.
Fengtao Software Inc, producent DVDFab HD Decrypter poinformował, że nie zamierza „walczyć” z kodowaniem AACS 2.0. A żeby było jeszcze ciekawiej to po 13-tu latach SlySoft, twórca AnyDVD HD złożył oświadczenie, że kończą swą działalność - strona domowa SlySoft już nie istnieje. Czyli, dwaj najwięksi potentaci na tym polu złożyli broń. A czy ktoś inny się tego podejmie?
Tak więc, skończyła się pewna epoka i o kopiowaniu płyt tego formatu, raczej można zapomnieć.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Film który mnie kompletnie nie interesuje ze względu na aktora to ten co wygrał oskara czyli The Revenant. Co prawda już wyciekł ale jestem bardzo ciekawy czy ta pozycja będzie w 4k.

Znaczy nie lubisz Lonardo ?? W filmie ma brode i wygląda inaczej niż Jack Dowson :D
a większość poleca film więc czemu go odrzucasz ?? TO nie Ben Stiller że trzeba na dzień dobry mu podziękować za gówniane role komediowe


firestorm tzn że piractwo umrze ?? Czy co masz na myśli ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To była by naiwność, wierzyć w coś takiego. Mówimy tu o konkretnej sytuacji, o ewentualnej chęci kopiowania tego typu nośników, co zapowiada się na niemożliwe. Jak widać, twórcy poradzili sobie z piractwem np. bez Cinavii. A przecież są jeszcze gry i muzyka. Wygląda na to, że nie zobaczymy w Sieci prawdziwych ripów Blu-ray 4K, a jedynie jakieś żałosne wynalazki, nie mające nic wspólnego z prawdziwym 4K, a których już teraz jest w Internecie dość dużo.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
A wiesz dlaczego Cinavia jest tylko w kilku produkcjach ?? Bo zastanawia mnie to, skoro piractwo jest, to czemu mało kto to stosuje ?

Moim zdaniem, znajdą się ludzie którzy zrobią kopie, ale to będzie tak samo jak teraz, niby plik 40 gb a tak naprawde nie jest to 100% jakość. I będą pisać rip 4k... ludzie będą ściągać i się podniecać obrazem, co kompletnie nie będzie miało odzwierciedlenia :D
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No nie w kilku.
Cinavia to wynalazek Sony, co można zobaczyć w tytułach a te, to przede wszystkim wydawnictwa właśnie Sonego. Poza tym, dochodzą koszty licencji.
A czy będą kopie takich płyt – długo nie, jeśli w ogóle. Chętni pewnie i będą, ale co z tego, skoro nie będzie odpowiednich ku temu narzędzi. Pisałem o tym wcześniej. Ale co przyniesie przyszłość w tej materii, tego nie wie nikt.
Lecz nie zaśmiecajmy wątku, a Cinavia to już historia.
 
Do góry