4K HDR do 5000 zł

doradca87

New member
Xe850 ma krawędziowe ja pisałem o xe900 ..ale jest jeszcze xe930 który też ma krawędziowe a lepiej działa niż xe900

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

nie ten bilon Panie
czyli rozumiem ze jesli chodzi o HDR to w cenie 5000 zł Samsung rządzi ? Tizena bać sie nie mam> ?
 

bobtong

Member
nie ten bilon Panie
czyli rozumiem ze jesli chodzi o HDR to w cenie 5000 zł Samsung rządzi ? Tizena bać sie nie mam> ?
Tizen jest bardzo szybki tylko nie ma tylu apek co android ...Zawsze możesz sobie dokupić tv box z andkiem

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Cellstar

New member

hennepin78

New member
MU to niższa półka od KS, brak kropek kwantowych przez co dużo węższa paleta barw, niższa o ponad połowę jasność, owszem KS spada po kilku sekundach do 500 nitów ale ważny też jest peak brightness w HDR, czyli takie chwilowe, miejscowe momenty gdzie wyświetli Ci ponad 1000 nitów, jak promyki słońca, wybuchy, strzały, iskry, światła latarki etc, tutaj to robi mega wrażenie na KS. W tej cenie nie znajdziesz lepszego pod względem jakości obrazu i efektu HDR TV.
 

doradca87

New member
Byłem dzisiaj z rana w MM i EURO
Okazuje się, że nie ma już fabrycznie nowych 55KS7000 więc odpuszczam temat.
Zostaje więc 55MU7002 - mega jakość wykonania, cienki porostu sliczny TV - porównałem z KS 8000 który stał i powiem szczerze widać że nie ma Quantum Dot ale jasność ta sama - PRacownik mówił że przedstawiciel samsunga mówił, że ilość nitów jest taka sama w KS i MU
- No i XE85 - to samo jakość pierwsza klasa - jednak obraz na plus w samsungu w moich oczach - jednak tu android .... czyli wiecej możliwości.
 

FoX88

New member
(...) jasność ta sama - Pracownik mówił że przedstawiciel samsunga mówił, że ilość nitów jest taka sama w KS i MU

W tym samym calarzu (55" oraz w obu przypadkach na panelu Samsunga, FA01; bo bywają też AU Optronics więc wtedy mogą być różnice mylące):

z rtings HDR dla KS7000:
Ocena: 8.5/10
HDR Real Scene Peak Brightness
: 453 cd/m2
HDR Peak 2% Window
: 1472 cd/m2
HDR Peak 10% Window
: 1431 cd/m2
HDR Peak 25% Window
: 964 cd/m2
HDR Peak 50% Window
: 513 cd/m2
HDR Peak 100% Window
: 509 cd/m2
HDR Sustained 2% Window
: 505 cd/m2
HDR Sustained 10% Window
: 508 cd/m2
HDR Sustained 25% Window
: 509 cd/m2
HDR Sustained 50% Window
: 513 cd/m2
HDR Sustained 100% Window
: 510 cd/m2

z rtings HDR dla MU7000(7002):
Ocena: 7.9/10
HDR Real Scene Peak Brightness
: 416 cd/m2
HDR Peak 2% Window
: 527 cd/m2
HDR Peak 10% Window
: 583 cd/m2
HDR Peak 25% Window
: 574 cd/m2
HDR Peak 50% Window
: 429 cd/m2
HDR Peak 100% Window
: 411 cd/m2
HDR Sustained 2% Window
: 400 cd/m2
HDR Sustained 10% Window
: 500 cd/m2
HDR Sustained 25% Window
: 505 cd/m2
HDR Sustained 50% Window
: 405 cd/m2
HDR Sustained 100% Window
: 395 cd/m2
 

hennepin78

New member
Pracownik wprowadził Cię w błąd, jak większość w marketach nie ma pojęcia o czym mówi. MU jest sporo ciemniejszy od KS, nawet 3 krotnie w peak brightness, czyli w takich momentach jak wcześniej pisałem nie będzie już tego efektu w HDR. KS spokojnie znajdziesz jeszcze jak poszukasz.
 

doradca87

New member
no własnie z tego co czytałem to jest jasniejszy - szczerze wolałbym KS7000 ale nie ze zwrotu czy expo - nowego bym wciągnął do 5000 zł
 

bobtong

Member
Byłem dzisiaj z rana w MM i EURO
Okazuje się, że nie ma już fabrycznie nowych 55KS7000 więc odpuszczam temat.
Zostaje więc 55MU7002 - mega jakość wykonania, cienki porostu sliczny TV - porównałem z KS 8000 który stał i powiem szczerze widać że nie ma Quantum Dot ale jasność ta sama - PRacownik mówił że przedstawiciel samsunga mówił, że ilość nitów jest taka sama w KS i MU
- No i XE85 - to samo jakość pierwsza klasa - jednak obraz na plus w samsungu w moich oczach - jednak tu android .... czyli wiecej możliwości.
Jak kupujesz tv nieużywany a stoi w sklepie 3 miesiące to fabrycznie jest nowy [emoji16] ..jest jeszcze możliwość zamówienia w sklepie ..nie pchałbym się w tą serie MU to już lepiej weź tego sony xe850

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

doradca87

New member
rozmawiam z MEdia Expert - maja parę sztuk na magazynie ale po prawie 5500 - zargumentowałem że wszedzie cena poniżej 5000 i czy zrabatują do 4800-4900 zł - czekam na telefon
 

mervik

New member
A można wiedzieć dlaczego?

... ma lepszą płynność i ostrość ruchu
... nawet w testach pisali że w soniaczach dwa lata temu była lepsza
... zobacz sobie w markecie oglądając Sonego i Panasa
widać to przy ruchach z tyłu głowy i żadne ustawienia nic nie dają
...miałem przez tydzień ex700 50Hz i miał lepszą płynność i ostrość ..tylko te kolory coś w nim były nie tak...nie wiem czy to w tych modelach jest tak czy tylko w moim
...oglądając ex 780 miał o wiele lepsze kolory ale też i cenę :roll:
 

doradca87

New member
OK TV kupiony :)
Fabrycznie nowa sztuka KS7000 - za 4500 zł po rabatach w Media Expert :) Przez chwilę miałem wątpliwość czy nie brać MU7072 - bo ma Supreme Local Dimming ale jasność i QD zwyciężyło :)
Dzięki za podpowiedzi - mam nadzieje że bede zadwolony
 

strazakp

Banned
OK TV kupiony :)
Fabrycznie nowa sztuka KS7000 - za 4500 zł po rabatach w Media Expert :) Przez chwilę miałem wątpliwość czy nie brać MU7072 - bo ma Supreme Local Dimming ale jasność i QD zwyciężyło :)
Dzięki za podpowiedzi - mam nadzieje że bede zadwolony
Gratuluję uzyskania super ceny, bo rozumiem że chodzi o 55". Cena naprawdę fajna i do tego nówka sztuka. Oby tylko nie zaczął się rozchodzić w obudowie a będzie to chyba najlepszy zakup w cenie do 5000zl. Sam bym go kupił ale jakoś miałem obawy.
 

bobtong

Member
OK TV kupiony :)
Fabrycznie nowa sztuka KS7000 - za 4500 zł po rabatach w Media Expert :) Przez chwilę miałem wątpliwość czy nie brać MU7072 - bo ma Supreme Local Dimming ale jasność i QD zwyciężyło :)
Dzięki za podpowiedzi - mam nadzieje że bede zadwolony
Gratuluje bardzo dobrej ceny ...posprawdzaj tylko czy wszystko w porządku

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena bardzo dobra tylko sprawdzaj codziennie jeśli długo korzystasz, czy Ci się nie rozłazi z tyłu obudowa i piksele czy nie wypadają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie irytuj się bo to nie Twój telewizor.
Davide wymieniał już 5 razy i został bez telewizora - więc uwaga akurat na miejscu.
 
Do góry