4k HDR 55' do około 5k

narsilek

New member
Witam, potrzebuję pomocy przy wyborze nowego telewizora. Najważniejsze parametry to:

- 4k HDR
- 55'
- cena do 5k
- niski input lag (gram sporo online)
- oglądane głównie filmy i sport
- ramka niebłyszcząca się (lepiej szara, ale może być też ciemna)

Sam wyłapałem modele Sony KD-55XD8599 oraz Philips 55PUS6561/12, ale z tego co widzę Philips ma sporo negatywnych opinii na temat smużenia, nierównego podświetlenia itd. "Lepszy" Philips - Philips 55PUS7181/12 odpada przez ten dziwny głośnik na dole (ponoć nie da się go zdemontować).

Co do Sonego nie jestem do końca przekonany, ze względu na wyższą cenę - ponad 5k. Widziałem też model Sony KD-55XD8005, ale ten ma chyba tylko 50Hz, także trochę słabo...

Wcześniej byłem już w sumie zdecydowany na Panasonica z serii CX7X0, ale niestety pozostały same wystawowe modele...

Także tak wyglądają moje dylematy, byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł coś doradzić.
 

tedzikooo

New member
czlowieku co Ty w ogole wypisujesz ?! cx 700 slaby ? Tobie philips placi za reklame ? badz bardziej obiektywny na inne marki a nie zaslepiony jestes filipsiakami ...Panasonica model ten dobrze znam i w obrazie to w tamtym roku konkurowal z sonym 8509c i samsugiem j 7000.
 

narsilek

New member
A coś na temat tego Sony 55XD8599? Philipsa szczerze mówiąc odpuszczam, za dużo negatywnych opinii w necie, nie chce się denerwować czy trafie na dobry, czy zły egzemplarz...

Czy w ogóle są w tym roku jakieś propozycje na matrycy VA? Z tego co widzę, to teraz wszystko na IPSie...
 

tedzikooo

New member
8599 to tez ips tylko ze 100 hz matryca. model ze nieznacznie poprawionym system andorid bebechy czyli procek i ram w tegorocznych modelach sony troche bardziej wydajniejsze i stabilniejsze. Ostrośc czy plynosc zawsze na korzysc tej marki jedynie jestem scepttycznie nastowiony co do androidow w tv.
matryca va jest w samsungu 6470 i panasiu dx 700 (50hz). wyższe modele przekroczaja twoj budzet o ponad 1000 zł.
 

narsilek

New member
Dzięki za odpowiedzi. Czyli najbardziej się skłaniam ku temu Sony.

A jeszcze ewentualnie Panasonic TX-55CX750E? Jak ma się w porównaniu do tego Sonego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Panasonic jest słaby, nie produkowany i nie wiadomo co FireFoxem.
Sony też jest dobry i mieści się w klasie cenowej. Kosztuje 5099 zł z kalibracją gratis.
 

tkg

New member
czlowieku co Ty w ogole wypisujesz ?! cx 700 slaby ? Tobie philips placi za reklame ? badz bardziej obiektywny na inne marki a nie zaslepiony jestes filipsiakami ...Panasonica model ten dobrze znam i w obrazie to w tamtym roku konkurowal z sonym 8509c i samsugiem j 7000.

Oglądałem Panasonica CX750, włączyłem białą planszę i co? I klapa, świeci strasznie nierówno, a byłem nim zainteresowany
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Wszystko jest kwestią egzemplarza na jaki się trafi. Moja siostra użytkuje Panasa 55CX750 na IPS i obraz jest naprawdę dobry - w mojej ocenie lepszy niż na Philipsach 6561 i 7101, a poziom czerni jak na matrycę IPS nie jest taki zły. Nie ma problemu z nierównomiernym świeceniem. Za to czerń na Philipsach 6561 i 7101 to jak dla mnie - prawdziwa tragedia - zamiast czerni jest ciemna szarość. No, ale niech każdy kupuje TV pod siebie. Pamiętajcie ludzie, żeby przed podjęciem decyzji o zakupie przetestować danym model i dany egzemplarz. Kierowanie się wyłącznie cudzymi opiniami i sugestiami nie zawsze musi oznaczać dokonanie trafnego wyboru i co najważniejsze może, ale nie musi oczywiście, przynieść wielkie rozczarowanie.
 

narsilek

New member
Wstępnie zdecydowałem się na Sony XD8599, ale po przeczytaniu recenzji:

flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1462946905

trochę mi mina zrzedła... tv nie kosztuje mało, a został mocno pociśnięty. Wiadomo, że to tylko recenzja, ale jednak...

Czy ktoś mógłby zaproponować coś innego w podobnej cenie z prawdziwym HDR, VA itd?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Philipsa 55PUS6561 ma 4K, 100HZ, HDR, Vp9 - kosztuje 3599 zł dla niebieskich członków forum z kalibracją.
Jest jeszcze TCL 58S7806 za 3199 zł i Philips 55PUS7101 za 3999 zł .

Na najtańsze modele innych firm musisz dozbierać od 1-2,5 tyś zł.
Wówczas wystarczy na :
- Panasonic 58DX750 za 6299 zł
- Sony 55XD8505 za 5099 zł
- LG 55UH8507 za 5799 zł
- Samsung 55KS7000 za 5799 zł
 

narsilek

New member
Hej, ta odpowiedź na pewno miała być do mnie? XD8599 kosztuje ponad 5k, więc chyba nie muszę zbierać do podanych modeli, bo to podobna klasa cenowa.

Jeśli chodzi o Philipsa to zraża mnie masa negatywnych opinii na forach.

Ten Samsung jest godny polecenia?
 

mataman

New member
Bez reklam
Z tych podanych wyżej tylko Panas dx750, Sony xd85 i Samsung ks7000. Najlepszy stosunek jakości obrazu do ceny ma samsung.
 
Do góry