4k do 4000

maciego

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.2m kanapa, 3-4m stół (za kanapą)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? kanapa na wprost, z dalszych odległości możliwe kąty do 40 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z tyłu i z prawej strony (duże przeszklenia)
7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma LG 50
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?/10 .Jakie urządzenia ? UPC Horizon, serwer na ubuntu + wzmacniacz + 2 kolumny, PS3 - VOD, trochę TV, sport, sporadycznie granie
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 0-10
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? netflix/hbo go
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
16. Preferencje co do marki? DELL ;)
17. Preferencje co do wielkości? od 55 w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ustawienia filtrów w tanich hotelowych TV
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół, aczkolwiek wieczorami tylko z kanapy
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? nie często
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tak

Sprawa jest tu trochę skomplikowana bo to ma być TV do wszystkiego. Dwie strefy do oglądania. Światła w dzień potrafi być sporo, więc odrzuciłem OLEDa. Większość czasu na wprost, ale jednak z boków też się zdarza. Brak płynności też byłby przeszkodą (sport/gry). Przyzwyczaiłem się do prostej plazmy, nic jej nie brakowało - ale trzeba było zasłaniać okna. Nie mam problemów z rozmiarem ekranu - ekran w sypialni ma 79 cali (z odległości 2.3m). Sygnał obsługuję poprzez urządzenia peryferyjne - obecny TV nie ma bajerów, więc na tym mi kompletnie nie zależy.
 

strazakp

Banned
Jak 55cali to starczy i jeszcze zostanie na Sony 55xf9005 a jeżeli 65cali to też starczy Panasonic 65gx800/810/820/830 (te same tv tylko różnią się kolorem i stopą)
 

janusz

New member
Bez reklam
Sony 55xf da radę, ale chyba lepiej coś większego. Panasonic odpada bo ciemny obraz, warto rozważyć TCL 65ES780 ewidentnie starsze modele z nagrodami EISA lub Philipsa 70PUS73.. z dobrymi kątami.
 

janusz

New member
Bez reklam
Użytkownicy w tym tygodniu sami o tym pisali, nawet można tu na forum sprawdzić, ktoś wyraźnie napisał, że nie nadaje się do oglądania przy świetle padającym na wprost z okna. W testach też to wychodziło. Zresztą to się da zobaczyć nawet w sklepie.
agmuz pisał o tym tu (ktoś inny też, wystarczy przejrzeć posty z ostatniego tygodnia):
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/145112-tv-65-va-do-4000-a-2.html
Twierdzisz, że na papierze producent zaniża parametry własnego tv, czyli co, idioci tam pracują?
 
Ostatnia edycja:

maciego

New member
Szczerze powiedziawszy to chyba bym wolał coś mniejszego, ale co poradzi sobie ze światłem słonecznym. 55xf9005 w testach wypada bardzo dobrze z tego co widzę (za tę cenę).
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli chcesz taką kwotę wydać na 55 calowy Led to chyba ciężko o coś lepszego od 55xf9005. Ja bym za 55 calowego Leda nie dał więcej jak 2,5 tys., za 4 tys. to albo OLED albo coś dużo większego, 65 cali jest aż o 40% większy od 55 cali.
 

maciego

New member
Najchętniej kupiłbym OLEDa, ale to by nic nie zmieniło - nadal musiałbym wszystko zasłaniać. Jeżeli w tej cenie przyzwoite 65 cali da się kupić to też czemu nie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem większość 65 calowych w przedziale 3,5-4 tys. to dobre TV. Nie tylko te które wymieniłem wcześniej. W tej cenie można dostać QLED Samsunga i TCL-a.
 
Ostatnia edycja:

adhd_dvd

New member
Ale nie kupisz dobrego TV 65 za kwotę do 4k zł. Taki XF9005 kosztuje około 5 !
A nie mówię o model wyższym XG9505 bo jest tysiaka droższy i bije na łeb Qleda.... <- to jest stwierdzenie większości osób na tym forum
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program

TCL 65EC780
LG 65SM8600
Sony 65XG8096
LG 65SK8100
TCL 65X815
LG 65UK7750
Philips 70PUS7304
LG 70UM7100

Za dopłatą Sony 65XF9005
DO każdego , jak będziesz niebieski - masz pakiet gratisów o wartości dodatkowej 500 zł
 

maciego

New member
Po weekendowych dysputach z żoną zostaniemy przy 55 calach. Maila zaraz wyślę, a kolor też już powinienem zmienić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko napisz proszę co wybierasz.
Spokojnie możesz sięgać nawet po 70".
 

maciego

New member
Ja zupełnie nie mam problemów z dużymi ekranami, ale małżonki chyba już nie przekonam. Udało mi się namówić ją na ekran 79 cali w pokoju obok, więc tu nie muszę naciskać. W weekend idę obejrzeć na żywo co mi się uda z tych poleceń i będę próbował podjąć jakąś decyzję...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci którzy wybrali LCD 82", są mega zadowoleni, szczególnie po kalibracji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 70PUS7304
- LG 70MU7100
- Sharp 70UI76
- TCL 65EC780
- LG 65SM8600
- Philips 65PUS7304
Dla niebieskich masz specjalne ceny i pakiet gratisów do każdego o wartości 500 zł .
I ceny też wybierasz samemu.
 
Ostatnia edycja:

maciego

New member
Udało mi się dziś zrobić rekonesans. Oczywiście obraz w jakimkolwiek OLEDzie bije na głowę pozostałe. Ale lustro niestety odpada.
W sumie prawie się już zdecydowałem na 55FX9005, ale jeszcze na horyzoncie pojawił się Samsung z serii Q80 z powłoką antyrefleksyjną. Sony jest jaśniejszy, ale widać na nim odblaski (ale mniej niż w innych modelach), na Samsungu nie widziałem nic. Na tygodniu wezmę żonę i zdecydujemy czy warto dopłacić.
 

robertokot25

New member
Porównywałeś stefowe wygasznie na sony i samsung?, ja robiłem w sklepie puściłem ten sam materiał jedncześnie i w samsunga zdaża się że prawie wcale nie widać szczegółów w ciemnych scenach, bo tak agresywanie wygasza, za to w sony jest wiekszy cloudnig, jasne poświaty i słabszą czerń, qled pewnie chciał iśc w stronę Oleda i stąd pewnie tak agresywne wygaszanie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry