4K a 3D

rafcisz

New member
Witam. Chcę kupić tv 60 cali i jak tak cały czas patrzę na ofert to cały czas pokazują mi się że są one w 4k , i tu moje pytanie czy jak kupie tv który ma 4k to mogę oglądać też podobnie jak 3d ? I czy do 4k są potrzebne okulary?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
To dwa różne systemy. 3D wymaga okularów, może być i w tv Fhd jak i 4K czy Uhd (zamienne określenie). No i musisz mieć sygnał 3D z blu ray, z neta z YT.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
4K = UHD, czyli Ultra High Definition. Jest to standard wyświetlający materiał w czterokrotnie wyższej rozdzielczości 3840×2160 niż FHD (Full High Definition) 1920X1080
To tego nie trzeba okularów, potrzeba za to materiału obsługującego tak wysoką rozdzielczość.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
4k to rozdzielczość a 3d to oglądanie filmów w trójwymiarze.
Zadaj sobie pytanie czy chcesz mieć 3d a żeby oglądać 3d trzeba mieć okulary.
czy kupisz 4k czy full hd zależy od ciebie tylko czy jest sens na 4k jak żadna tv tego nie nadaje a filmy będą drogie
 

maryś

Member
rafcisz, czy Ty nas tu nie wkręcasz ?
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Telewizja 2D - obraz dwuwymiarowy (płaski)
Telewizja 3D - obraz trójwymiarowy (przestrzenny) - okulary 3D

Rozdzielczość obrazu Full HD - 1920 x 1080 pikseli
Rozdzielczość obrazu 4K - 3840 x 2160 pikseli

Tak więc TV o rozdzielczości Full HD lub 4K może być 2D lub 3D.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
MOże KOlega ie wiedzieć ... pytać to nie grzech :) gorzej jeśli się człowiek mądrzy w czymś na czym się nie zna...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Konkretnie napaliłeś sie na 4k ?? To tylko rozdzielczość, kupisz tv full hd z 3d w większym rozmiarze i nie zauważysz różnicy
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedno jest pewne większa radość z 3d będzie w większym tv FHD niż miałoby to miejsce przy oglądaniu w tv 4k ale w mniejszym rozmiarze.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Możesz kupić TV z 4K i 3D tylko musisz pochwalić się jaki masz na to budżet.

Jeżeli chodzi o 4K to oglądanie filmów w tej rozdzielczości póki co ogranicza się do youtube'a / ściągania z neta. Z czasem będą filmy na bluray, ale wtedy trzeba będzie też kupić odtwarzac bluray z 4k, który tani raczej nie będzie i filmy też do tanich nie należą.

Zainwestuj lepiej w duży TV z 3D bo 4K w Polsce to daleka przyszłość, u nas nie ma porządnego kanału FULL HD:D
 

pantomima

Banned
Konkretnie napaliłeś sie na 4k ?? To tylko rozdzielczość, kupisz tv full hd z 3d w większym rozmiarze i nie zauważysz różnicy

Sorry Caparzo , ale to nie jest tylko rozdzielczosc .
4k to jest super sprawa ,to zupelnie inny obraz.
Za kazdym razem jak wjade np do Sony Center to wyjsc nie moge ;)

Obraz uhd wciaga na maxa , full hd ma sie nijak'do'4k - to moje odczucia ;)

Gdyby nie to zamieszanie z hdr w oledzie (brak odp janosci), jak i boloczka z malymi przekatnymi to juz dzis bym bral tv 4k .
O 8k nie mysle, mega odlegla przyszlosc .
 
Ostatnia edycja:
Do góry