4k 60-65'' co hmmm 5000-6000zł

PawelE30

New member
Witam, poszukuje TV raczej 65 ew. 60 cali. Kiedyś za czasów CRT więcej=lepiej;) oczy też nie będą coraz lepsze... ale doradzcie

Budżet na to jest elastyczny ale wiadomo że chciałbym tanio i dobrze ;) więc coś optymalnego cena/jakość. Mogę dołożyć do zakładanego budżetu parę zł ale to juz naprawde musi być warto.

Ostatnio w dobrej cenie reklamują przykładowo te 2 modele:
LG LED 65UH6257
LG LED 65UH6507
jednak czytalem ze to nie jest pełne 4k a sprzedawca zapytany o ten feler twierdzi że tego nie widać że nie jest to pełne 4k a cena atrakcyjna.... jednak chciałbym wydając niemałą dla mnie sumę mieć produkt pełnowartościowy.

Podoba mi sie Philips i jego ambilight ale niewiem czy to nie jest tylko zbędny bajer.

Zakup TV mogę ew. przełożyć do max września ale wątpię żeby np oledy 65 we wrześniu były po 6000 zł a obecne 65 LCD spadły do 3000 ;) zebym odkladając zakup mogł troche oszczędzić


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
~17m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
~2,5-2.7 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Głównie na wprost, z boku tylko podczas stania przy kuchni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju?
w srodku, dnia z prawej są drzwi balkonowe i okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
samsung hdready 32''
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
nie jestem pewien co musi miec a co mozę, 100MHz?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
dvb-t
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Dekoder DVB-T, XBox, laptop, ew. dysk/pendrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
3-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
Raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
ja filmy i mecze, żona filmy i seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
dokładnie niewiem bo nie mialem nigdy smart tv i niewiem jak sie to sprawuje i na ile jest użyteczne
15. Czy zamierzasz grać w gry?
Okazyjnie .
16. Preferencje co do marki?
Brak,
17. Preferencje co do wielkości? wychodze z założenia ze oczy nie bedą coraz mlodsze więć więcej=lepiej? nie mniej jak 60 i najchetniej 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Zdecydowanie wieczorami przy lekkim świetle lampki
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciałbym jak najlepiej wydac cena/jakosc nie wiecej jak 6000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
Jak się zepsuje
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
na TV nie mialem okazji na laptopie tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D?
zdecydowanie nie
+24. Nie potrzebuje soundbara ale nie wykluczam jego zakupu

możecie pytać i sie rozpisywać, dziękuje z góry za dzielenie się swoją wiedzą, wszystkie rady i propozycje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale modele które opisałeś są 50Hz . Na ekranie 65" płynność
ma znaczenie, czyli lepiej brać model z matrycą 100Hz.
W klasie cenowej 4K i 100Hz masz Philipsa 65PUS6521 za 6599 zł z kalibracją.
Jest na matrycy VA, 10bit, z HDR, VP9, Kodi 17, MxPlayer.
 

PawelE30

New member
Ale modele które opisałeś są 50Hz . Na ekranie 65" płynność
ma znaczenie, czyli lepiej brać model z matrycą 100Hz.
W klasie cenowej 4K i 100Hz masz Philipsa 65PUS6521 za 6599 zł z kalibracją.
Jest na matrycy VA, 10bit, z HDR, VP9, Kodi 17, MxPlayer.


rozumiem, jednak przy meczach płynność jak najbardziej wymagana,

ew. chętnie coś 60cali żeby bardziej wpasować się w budzet
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale modele 60" są tylko fullhd, a Ty napisałeś, że rzadko wymieniasz telewizor, więc kierunek jest tylko na 4K i 100hz.
 

PawelE30

New member
Ale modele 60" są tylko fullhd, a Ty napisałeś, że rzadko wymieniasz telewizor, więc kierunek jest tylko na 4K i 100hz.

zrobiłem symulacje kartonową, wieszając 65'', 60'' i 55'' calowy karton na ścianie i zajmując pozycje na kanapie... jestem lekko przytłoczony wielkością z tej odległości 65 cali...

mogę prosić kiki o jakiś model w rozmiarze 55?

55 to jest optymalne minimum które w sumie teraz dopuszczam, oglądałem np KD55XD8505 i wydalał się ok i zarówno menu jak i solidnie wykonany, postawili specjalnie go koło KD65XD7505 żeby wydawał się malusieńki chyba bo od razu zaatakował mnie tekstem "lepiej dopłacić do większego" :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrobiłeś tak samo źle jak inni.
Karton nie oddaje rzeczywistości.
Zdecydowanie powinieneś zostać przy 65"- telewizor świeci , a karton - nie !.

Modele 55" z bardzo dobrych :
- Sony 55XE9005
- Sony 55XD9305
 

PawelE30

New member
masz racje co do tego 4K i 65 cali i przy tym zostaje, może i nie robie najlepiej ale... zdecydowałem jednak patrząc na to co jest i zapowiedzi tego co obiecują przełożyć zakup do października licząc na upolowanie czegoś lepszego, więc z tematem wrócę za pół roku

dodatkowym motywatorem jest to że szybko mi zleciał bo akurat na pare miesięcy mam wyjazd zagraniczny
 

PawelE30

New member
Witam, jak pisałem wcześniej mija rok i wraca temat TV bo już muszę, a raczej chce cos kupić:)
Początkowo planowałem rozszerzyć maksymalną kwotą do 12-13k i celować już w OLED ale jednak ta technologia jest w moim odczuciu jeszcze nie warta takich pieniędzy i ograniczyć się chce do 7500zł.
„Zaoszczędzone” w ten sposób 5500zł (+ pewnie parę zł) przeznaczę na OLED’a za 4-5lat. Liczę na 2 pieczenie na 1 ogniu, wymienię TV na nowy i OLED będzie bardziej dopracowany (spokojnie, kasa mi się nie rozejdzie na inne wydatki)

Co do wymagań to podoba mi się na zgaszonym TV czarna ramka i taki minimalizm totalny oraz chce TV „przyszłościowy” dzięki któremu coś luz liznę trochę tego HDR

Co oglądałem ew. zwróciło moją uwagę:

Sony KD65XD9305 – przekraczam budżet ale marketingowa papka mówi ze jest duuuuzo lepszy od xe9005 ale czy aby na pewno warto dopłacać?
Sony KD65XE9005 – wpasowuje się w budżet seria 9
Sony KD65XE8505 – +/-ta sama cena co 9005 dlaczego? przecież to seria niżej?
Sony XE7096 i XD7505 propozycja najtańsza, w sklepie na nich demo wyglądało w moim odczuciu tak samo jak na droższych sony ale pewnie gdzieś jest haczyk oglądałem obraz może 1-2min i tylko klip demo
Panasonic TX65EX780E – cenowo prawie budżet (obraz w sklepie OK., generalnie w sklepie na szybko + klip demo nie jestem w stanie rozróżnić TV za 9k od tego za 5…
Panasonic TX65DX750E - tańsza alternatywa (nie widziałem na żywo)
LG – 65UH7707 trochę tak na siłe bo chyba LG odpuszczę ze względu na nie pełnowartościowe matryce 4k
Philips PUS8102 – nowość, ponad budżet i ten ambi ale… punkt 16. na liście poniżej
TCL 65C70 - cena była i w sumie jest atrakcyjna ale już po obniżkach innych producentów nie aż tak, na plus najbardziej cena i dobre głośniki ale a minus… głośniki :) że są listwą pod ekranem a nie z tyłu

Generalnie na nic się nie napalam, jestem otwarty na porady, propozycje i krytykę, kupić chce do końca listopada licząc na magię co rok wcześniejszych listopadowych promocji świątecznych ;) oraz magię liczb 11.11, czarne piątki itp. naganiające promocje

Podpunkty zaktualizowane:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
~17m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
~2,5-2.7 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
99% na wprost, ewentualne zerkanie na programy śniadaniowe z kuchni wiec bez znaczenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju?
w środku dnia siedząc na wprost po prawej są drzwi balkonowe i okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Samsung hdready 32''
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
z tego co się orientowałem to raczej 100Hz by piłka nie wyglądała jak kometa z ogonem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
dvb-t, może kiedyś jakąś kablówka, czy tam jakiś VOD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
XBox, laptop, ew. dysk/pendrive
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
3-5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
Raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
ja filmy (z laptopa) i mecze, żona śledzi parę seriali, cześć ogląda z lapka na TVN player
14. Czy zamierzasz serfować po Internecie?
youtube, ew strony z wiadomościami i pogoda
15. Czy zamierzasz grać w gry?
Xbox sporadycznie
16. Preferencje co do marki?
Brak, lecz jakoś ostatnio jak widzę uszkodzony TV to zawsze Philips… 2 tyg. temu oddałem do naprawy rodziców 32” LG i lokalny fachowiec od RTV (facet ma naprawdę fach w rekach) miał na warsztacie podejrzaną ilość względnie nowych Philipsów zdecydowanie więcej jak innych marek… zapytany jednak dlaczego tak powiedział że teraz już prawie wszędzie w środku jest chińczyk i podął nazwę układu nawet w Panasonicu;)
17. Preferencje co do wielkości?
zdecydowanie nie mniej jak 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
duży wybór i sytuacja że zawsze „warto” dołożyć 1000zł bo następny model ma to i to a potem znów 1000zł bo naste pn to ma jeszcze to i to… a ja w tym bełkocie nie wiem już co będę używał i co mi się spodoba a c to tylko bajer do zabawy na pierwsze 3 dni
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Zdecydowanie wieczorami przy lekkim świetle lampki
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Budżet wzrasta do 7500+
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
Jak się zepsuje
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
na TV nie miałem okazji na laptopie tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D?
zdecydowanie nie
+24. Soundbar jest mi zbędny
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jeśli głośniki są z przodu do masz pełny naturalny dźwięk.
I każda firma o to właśnie walczy.

W klasie cenowej masz extra modele:
- Philips 65PUS81002 za 8599 zł - najlepszy model w tej klasie.
- TCL 65Oled X2 za 6599 zł
- Sony 65 Xe9005 za 7750 zł i nie musisz dopłacać do XE 93005
- LG 65Sj850 za 7500 zł
Do każdego kalibracja gratis, dostawa gratis.
 

PawelE30

New member
dzieki kiki, ale... eh a co w 55 calach jak nie chce OLED?

bo zona dzis cos planowała zrobić wyspę w kuchni i trochę racji ma bo usprawni to np jedzenie :) ale mi to ściane zabiera i 65 sie juz nie zmieści :/

osobi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie chcesz OLeda to będzie w grudniu Philips 55PUS8602 z QD, oparty na matrycy 8102 która jest chyba najlepsza w telewizorach LCD w historii.
Powinna być MOC !
 

mml23

New member
im wiekszy telewizor tym lepiej uwież mi. mam w salonie 65" przy 3m i w sypialni 58" przy 3m. roznica bardzo duza na korzysc mojego soniak 65"
 

mml23

New member
to LG 55C7 masz za 8k

taniej masz lg 55b7v.

przy 7.5k i 55" oled zniszczy kazdy lcd.

Zwlaszcza ze ogladasz wieczorami tv.

taniej masz Soniaka 55XE9305.
ew poczekac na Philipsa PUS8602 z VA i ambilightem.

Jednak Oled to oled. zwlaszcza modele z 2017r. Naprawde zastanow sie. Masz idealna czern. rewelacyjne katy widzenia.
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Ja kupiłem Sony 65XE9305 i według mnie jest świetnym telewizorem i najlepszym w technologi LCD. Ale jeżeli wyspa w kuchni i 55 cali to wziąłbym od kikiego tego Oleda Philipsa. PUS9002 jak dobrze pamiętam. Oled i Amblight. Dobre połączenie.
 

PawelE30

New member
jeszcze nie jest na 100% pewne ze 65 wypada i muszę zadowolić sie 55 jednak w razie co potrzebuje opcji

ok czołówka jest już wyklarowana, jak plan przebudowy kuchni wypali to się w czasie jeszcze zakup tv przesunie i akurat 55PUS8602 (ciekawi mnie czy będzie czarny kolor obramowania?) powinien być w sprzedaży ew. xe93 xe90 jako kolejne na liście

jak jednak 65 to wybiore miedzy pus8102, xe90

ciekawi mnie dlaczego xe85 jest też tak mocno przeceniany, ceny spadają do 6300zł a xe90 nic a nic :)
 

PawelE30

New member
w maju kiki w temacie o TV do 5k pisałeś ze dopłata do xe90 względem xe85 jest adekwatna do roznicy tych tv

a jak teraz przy obecnych cenach uważasz? (takie tyko lużne pytanie)
 

PawelE30

New member
aha

zostaje przy 65 calach
i
co mi powiesz jak do gry dołączy jeszcze Panas EX780E bo dodają do niego konsole... (którą i tak sprzedam myśle bo już jedną mam) jak u niego z obrazem w porównaniu do innych tu omawianych?
 
Do góry