4K 50-55" do gier, filmów i youtube

Call_me

New member
TV używam tylko do konsoli, youtube'a i filmów z pendrive'a. Czasem oczywiście zdarzy się włączyć dekoder i chciałbym, żeby upscaling działał poprawnie i żebym nie musiał wkładać śrubokrętów w oczy oglądając jakość SD na tak dużym ekranie. Cały czas zastanawiam się, czy warto pchać się w 4K. Konsola to zwykłe PS4, a nie wersja PRO, więc efekt z gier będzie pewnie ten sam co na FullHD, a filmy i tak dobrze mi się ogląda na 1080p na moim obecnym Panasonicu. Będzie to już inwestycja na lata, więc myślę że warto do tego 4K dołożyć, ale nadal się waham. Interesuje mnie obraz ostry, wyraźny i oczywiście jak najbardziej płynny ze względu na czeste użytkowanie konsoli. Kolenja ważna sprawa to szybkość działania Smart TV. Nic nie wkurza mnie bardziej, niż czekanie aż łaskawie aplikacja youtube raczy się włączyć ;) To chyba tyle. Nasuńcie mi proszę propozycje modeli, a poczytam głębszych testów i recenzji.

PS. Nie mogłem znaleźć odpowiedzi, a może wiecie. Czy jeśli z PS4 popłynie do TV z 4K obraz FullHD to czy taki telewizor również będzie próbował podnieść 'sztucznie' tą rozdzielczość do 4k i czy to coś w ogóle daje?

PS2. Jeśli to ulta HD okaże się jednak mało sensowne w moim przypadku, to proszę o propozycja TV z FullHD

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na telewizor praktycznie nie świeci, ale okno jest z prawej strony.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? CP przez HDMI, PS4 przez HDMI
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, myślę o jakimś audio
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 6-8h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Zdarza się.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? muzyka, youtube
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tylko to co w smart tv, bez przegladarki
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak.
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, LG
17. Preferencje co do wielkości? min 50, chętnie 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? długie ładowanie smart tv, słaby obraz przy filmach SD, HD
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Raczej do 3.000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak, youtube
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele :
- Thomson 55UC6406 za 2850 zł z pilotem do obsługi głosowej
- TCL 55P 60 za 2799 zł z pilotem do obsługi głosowej
- Philips 55PUS6101 za 2999 zł
- Hitachi 55HZT66 za 2599 zł
 

Call_me

New member
Youtube będzie grał najczęściej. Wychodzę z założenia że telewizor to telewizor. Chcąc coś sprawdzić w internecie sprawdze to na komórce lub laptopie, ale chwale sobie szybkość działania Smart TV, żeby youtube odpalał natychmiastowo.
 

Call_me

New member
Nie chcę Androida. Nie chce TLC, Hitachi i innych wynalazków.
Chciałbym uzyskać jakieś konkrety co do matryc, Hz, płynności w telewizorach LG i Samsunga do 3.000zł, żeby nie musieć słuchać paplaniny w sklepie
 

Call_me

New member
Pytanie czy warto napalać się na 4K w tak tanim telewizorze. Wiadomo, że różnicę i HDR chciałbym widzieć gołym okiem stawiając nowy TV obok mojego obecnego Panasonica z FullHD w filmach a nie statycznych zdjęciach. To ruch jest przecież najważniejszy. Nikt nie będzie na telewizorze oglądał zdjęć z wakacji. Jeśli mam kupić tandetę, to chyba wolę lepsze Full HD. Zazwyczaj nie mam problemów w doborze elektroniki. Radzę sobie przy kupnie komputera czy telefonu, ale z telewizorami zawsze mam problem, bo ciężko znaleźć informacje o tym co najważniejsze. Fajnie się czyta że Picture Quality Index wynosi 1300Hz, ale przecież to tylko chwyt mający na celu przyciągnąć uwagę. Napisałem już do czego będzie TV wykorzystywany. Konsola, Youtube, filmy z pendrive'a i sporadycznie kablówka.

Czy w takim Samsungu KU6072U bądź LG H605V odczuję różnicę podczas włączenia filmu w FullHD względem telewizora bez 4K do 3000zł ?
 

Call_me

New member
TCL odpada. Jak już mam brać 4K to z HDRem

Miłoby było, gdybyście pisali przy danych modelach, krótki komentarz dlaczego. Ile Hz matryca, czy jakiegoś dodatki poprawiające obraz, IPS czy VA
 
Do góry