49PUS7101 Rozłącza Wi-Fi

miet55

Member
Bez reklam
Od pewnego czasu mam problem z rozłączaniem Wi-Fi. W zakładce sieć włączam a po pewnym czasie następuje wyłączenie. Przez wiele lat nie miałem z tym problemu. W miesiącach wakacyjnych aktualizowałem system do: QM163E_U_0.26.70.1 i być może właśnie od tego czasu następują rozłączenia. TV przywróciłem do ustawien fabrycznych ale nic nie pomogło. Starszej wersji oprogramowanie nie da się zainstalować. Proszę o pomoc.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uruchom punkt dostępowy na telefonie i spróbuj się połączyć z nim na telewizorze.
Przynajmnie będziesz wiedział, które urządzenie jest przyczyną.
 

miet55

Member
Bez reklam
Etharr, mogę prosić o dokładne wskazówki jak to zrobić. Dodam, że w ostatnim czasie podłączyłem do TV inne peny. Do nagrywania i z zawartością do odczytu.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powieneś w ustawieniach telefonu mieć opcję
Hotspot i tethering
Poszukaj tych haseł w Internecie jak nie możesz sobie poradzić.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Może też być przyczyną jakieś nowe urządzenie zakłócające ten kanal (np mikrofalówka u sąsiada 2 piętra niżej). Przedstaw router na inny bardziej odległy i może coś się poprawi.
 

miet55

Member
Bez reklam
Hotspot nie wiem czy coś pomoże. To się rozłącza co jakiś czas, np. raz na dzień. Zauważam brak netu po włączeniu TV. Za mało mam danych żeby w telefonie mieć włączony router na stałe. Gwoli ścisłości nie gubi sieci tylko wyłącza Wi-Fi.
 

Attachments

  • 20211102_165828.jpg
    20211102_165828.jpg
    18,6 KB · Wyś: 22

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może to być problem z kanałami WiFi lub przegrzewaniem się modułu lub ze sterownikiem.
Zainstaluj na telefoni jakiś program do analizy WiFi i sprawdź czy na Twoim kanale nie mai nnych sieci.
Może to być też problem z routerem/punktem dostępowym.


Hotspot zaproponowałem po to, aby wykluczyć problem z telewizorem, bo równie dobrze problem może być po stronie routera.
 
Ostatnia edycja:

djrzz

Member
No przecież miet55 napisał i pokazał że mu samo się wyłącza wifi w tv. Dla mnie to wygląda na jakiś błąd w sofcie tv. Wiem że te tv Philipsa dość często tak mają że pewne funkcje przestają działać normalnie. Gdzieś były poradniki jak zainstalować starszy soft.
 

miet55

Member
Bez reklam
Gdzieś były poradniki jak zainstalować starszy soft.
To chyba by przerosło moją wiedzę. Miałem kiedyś 42PFL6007 i tam nie było problemu żeby wrócić do starszego softu.


Router działa prawidłowo, dwa telefony nie mają najmniejszych problemów z komunikacją. Przełączają się z LTE do Wi-Fi kiedy jestem w zasięgu. Jeden z penów o których pisałem wcześniej jest dośc problematyczny. Bardzo długo jest zczytywany w PC i długo trwa zapis. Odłączyłem go i zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry