49-55" max do 5.500 zł

Idaho70

Member
Chciałbym prosić o radę w dwóch kwestiach:
1. 49" czy 55" - czy oglądając TV z 2,5m 55" nie będzie za duży? Chciałbym kupić coś co naprawdę będzie dopasowane do potrzeb. Oglądałem telewizory w sklepach, ale to coś innego niż w warunkach domowych, jednak 50" "na oko" wydaje się wystarczający. Nie wiem czy przy 55" rodzinka nie dostanie wytrzeszczu oczu?

2. FHD czy 4k? - Oczywiście napaliłem się na 4K jak arab na kurs pilotażu, ale czy przy ogladaniu kablówki UPC i filmów na zwykłym Bluray, FHD nie wystarczy? Faktem jest, że nie zmieniam telewizorów za często (ostatni zakup 9 lat temu :) to może przyszłościowo 4K lepszy?
Ogólnie nie muszę wydać całego zaplanowanego budżetu, tylko chciałbym dopasować coś co odpowiada moim potrzebom.

Odrobiłem pracę domową: przeczytałem forum i odwiedziłem "wiodące" sklepy RTV i moje strategie zakupu są następujące:
1. Strategia główna: jeżeli 55" i 4K to Sony KD55XD8505 (najbardziej mi podpasował). Samsung UE55KS7000 jest OK, ale zniechęciły mnie opowieści o rozłażącej sie obudowie, potwierdzone o dziwo przez panów z S i MM, efekt podświetlenia i dziwne białe przebarwienia na ekranie. Nie znalazłem nic odpowiedniego w Panasonic'u, a szkoda bo mam teraz Panasa, nie mam nic do zarzucenia (ale to stara plazma). Ewentualnie, rzutem na taśmę LG 55UH8507.

2. Jeżeli 49" to tutaj mam problem, bo nie widzę za dużego wyboru, chyba niestety zostaje Samsung UE49KS7000 albo Sony KD-49XD8305, którego jednak nie widziałem w sklepie (ale to półka niżej niż 8505). Ewentualnie LG 49UH8507.

3. Plan B: jeżeli FHD by wystarczył to może LG 55EG910V, w końcu to już OLED, pomijając zakrzywiony ekran, do którego jakoś nie jestem przekonany

4. Plan C: poczekać aż Sony KD55XD9305 stanieje do 5,5k :). Pan w MM straszył, że za chwilę wszystkie modele z 2016 przestaną byc dostępne i zabawa z wyborem może zacząc się od początku. ale może warto chwilę poczekać na coś innego?

Na koniec ankietka
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po lewej stronie.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 42" plazma HD ready z 2008r.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? co najmniej 3 porty HDMI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka UPC, Bluray, PS3
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? j/w
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2~3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Filmy z bluray (Sci-Fi, fantazy - czyli dużo efektów specjalnych :)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Okazjonalnie
15. Czy zamierzasz grać w gry? PS3, sporadycznie
16. Preferencje co do marki? Sony, Panasonic, LG, Samsung
17. Preferencje co do wielkości? 49"-55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W LED-ach "teatralna" jakość obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5k-5,5k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Ostatni zakup 9 lat temu, także nie za czesto
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Rzadko
23. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie korzystam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie możesz sięgać po najlepsze modele w klasie.
Ale jeśli zakup nie natychmiastowy to poczekałbym na nowe modele i myślę że spełnią Twoje oczekiwania.
Mam na myśli serię Sony EX która ma być już w lutym.
Jak będziesz niebieski to masz i extra cenę i kalibrację gratis.
Tyle zw trzeba poczekać kilka dni.
 

Idaho70

Member
@Kiki

Właściwie to jestem praktycznie zdecydowany na KD55XD8505.

Pytanie co mi nowego da KD55XE8505 i ile bedzie kosztował, ale sadzę że grubo powyżej mojego budżetu. Chyba, że masz na myśli jakis inny model.
Do końca lutego mogę poczekać.
 
Do góry