49-50 cali 4K ewentualnie FullHD

ptaqx

New member
Szukam TV jak w temacie będzie do oglądania wszystkiego po trochu nie wliczam tylko konsol i PC.
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 34m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno po prawej od tv
9. Jaki sygnał? nc+,filmy FullHD,4K
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4 godzin dziennie, w weekendy 6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Piłka nożna, seriale, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
17. Preferencje co do wielkości? 49-50
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
21. Czy telewizor ma mieć 3D? nie
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Nie koniecznie

Czytałem wiele różnych opinii i wydaje mi się, że Panasonic 50EX700e to będzie złoty środek jak na moją kieszeń i potrzeby. Jako, że tv jest chyba z początku zeszłego roku może macie jakieś świeże opinie na jego temat? Ewentualnie jakieś inne propozycje do max maxów 3000zł. Skłaniam się też bardziej do matryc VA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś sięgać po modele 55"- wejdzie Ci taki ?
Tym bardziej, że mieści Ci się w klasie cenowej.
Masz 55C7006 za 2699 zł z pakietem.
Philips 55PUS7303 za 3099 zł

Jeśli wyłącznie do 50":
Philips 50 PUS7303 za 2699 zł
TCL 49C7006 za 2250 zł
LG 49 UK75 za 3199 zł
Philips 49PUS8303 za 3399 zł
TCL 50S7906 za 1999 zł
LG 49UK64 za 2599 zł
ZA 3,5 tyś masz Oleda 55G910
 

ptaqx

New member
Mam nadzieję, że nie podałeś mi wszystkich TV lepszych od tego, w który celuję czyli Panasonic 50EX700e a po prostu alternatywę:) Niestety 50 to max ze względu na miejsce, nawet wolałbym 49"

Philips 50 PUS7303 za 2699 zł To może być ciekawa alternatywa,cena ta sama, jest VA i do tego ambilight
TCL 49C7006 za 2250 zł -to był mój pierwszy wybór ale odstraszył mnie zupełny brak upłynniania
LG 49 UK75 za 3199 zł - szukałem początkowo w LG bo teraz mam od 8 lat LG 42LH3000 i jest bezproblemowy, niestety uk75 i 64 maja IPS a ja oglądam na wprost tv i bardziej mi zależy na czerni.
Philips 49PUS8303 za 3399 zł - IPS ale za to 120Hz jednak również za drogo,
LG 49UK64 za 2599 zł - j.w. UK75
ZA 3,5 tyś masz Oleda 55G910 za duży i za drogo.

Czyli zostały mi chyba 2, Panasonic 50 EX700e i Philips 50 PUS7303.
Plusy na korzyść Philipsa to Ambilight i Android. W którym będzie się lepiej oglądało piłkę nożną a w którym filmy wieczorem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chodzi o aplikacje to każdy jest dużo lepszy. Panasonic pod względem aplikacji ma mniej niż Manta.
Panasonic nie inwestuje już nawet w multimedia.

TCL - sprawdź upłynnianie na własne oczy.
Nikt kto kupił się nie skarży.

Widziałeś PUS8303 ?
Ale rozumiem że za drogi .

Oled - to najlepsza cena na rynku.

ANdroid i Ambilight z jakością - lepiej sobie poradzi.
 

agricola

New member
Autorze, ja polecam Ci serię 7. A konkretnie model 7303. Android na pokładzie to numer 7. Bardzo dobra jakość obrazu, dzięki matrycy VA. Ambilight to wiadoma sprawa. Napisałeś dość lekceważąco o smartTV, natomiast wiedz, że ja też nie chciałem się w to bawić, a teraz mam 30% telewizja, 70% smart.
 

ptaqx

New member
Na smart TV patrzę niekoniecznie bo wystarczy mi Vu+ Uno 4K do oglądania filmów po NAS. Ze smarta interesowałby mnie jedynie Netflix a tego ma każdy z tych TV. 7303 wychodzi najdrożej, upłynniania TCL 49C7026 nie widziałem, bazuję tylko na opiniach, a zależy mi oczywiście na mistrzostwach. Ciągle jednak zostaję przy 3 opcjach TCL 49C7026(plusem są głośniki, nie mam kina ani soundbara), Philips chyba najlepszy z tych 3 ale i najnowszy więc może być niewiadomą(na ambilight mi aż tak nie zależy) no a Panasonic chyba spadł na 3 miejsce.
Tak na marginesie to z którym z ww będę mógł użyć słuchawek Bluetooth?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zacząć od Philipsa - jak Ci się nie wkręci , wymienimy na Twój nr 2 czyli TCLa. I bez stresu sprawdzisz sobie spokojnie w domu sam !
 

borsooq

New member
Ja dzisiaj porównywałem TCL C70, Panasonica EX700, Philipsa 6561, 6262 i parę innych. Tak naprawdę, porównywalny jeśli chodzi o kontrast obraz jest tylko na EX700 i C70 z racji matrycy VA. Wg mnie Panasonic ma trochę lepszą biel. Skalowanie w C70 jest fatalne. Z SD jest naprawdę źle. W EX700 jest dużo lepiej. Dzisiaj sam stwierdziłem, że EX700 jest moim głównym wyborem, ale ten ich system smart powstrzymuje mnie od decyzji. Jest marny, czytam w necie i płakać mi się chce. Bieda.
Obejrzałbym jeszcze chętnie TCL DP660, bo on mnie intryguje. Jednak, jeśli software jest na podobnym poziomie, co C70, to skalowanie z SD będzie równie marne.


Czytam na displayspecifications, że 50PUS6262 jest na matrycy VA. Ciekawe, bo ten TV jakoś szarawy był w sklepie. Jak bym nie przeczytał, o tym, to przysiągłbym, że jest tam IPS. No i sprawa wyjaśniona - 55PUS6262, którego widziałem, jest na IPS, a 50PUS6262 na VA. Nono, Philips, brawo...
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Kup sobie android box-a i problem smart TV zostanie rozwiązany a co do TCL-a to on potrzebuje kalibracji , obraz wygląda wtedy o wiele lepiej co nie zmienia faktu że ten Panas jest bardzo dobry
 

ptaqx

New member
Ja dzisiaj porównywałem TCL C70, Panasonica EX700, Philipsa 6561, 6262 i parę innych. Tak naprawdę, porównywalny jeśli chodzi o kontrast obraz jest tylko na EX700 i C70 z racji matrycy VA. Wg mnie Panasonic ma trochę lepszą biel. Skalowanie w C70 jest fatalne. Z SD jest naprawdę źle. W EX700 jest dużo lepiej. Dzisiaj sam stwierdziłem, że EX700 jest moim głównym wyborem, ale ten ich system smart powstrzymuje mnie od decyzji. Jest marny, czytam w necie i płakać mi się chce. Bieda.
Obejrzałbym jeszcze chętnie TCL DP660, bo on mnie intryguje. Jednak, jeśli software jest na podobnym poziomie, co C70, to skalowanie z SD będzie równie marne."


Gdybys wybieral miedzy ex700 a c7026 nie patrzac na skalowanie do sd ani cene? Mam nc+ i wlasciwie ogladam tylko kanaly w hd, filmy z dysku przez dekoder vu+ tez w hd. Smarta niekoniecznie potrzebuje. Wiec jak wyglada skalowanie do hd?
 
Ostatnia edycja:

borsooq

New member
Mam android boxa. Używam już drugie takie urządzenie i nie są one doskonałe. Taki Showmax np. nie działa. Dopiero Mi Box będzie akceptowanym urządzeniem przez apkę Showmax. Poza tym TVP stream, np. też nie działa. Sporo jest wad takiego urządzenia. Z tego, co czytałem, Samsung 50mu6172/6102 jest na podobnej matrycy, co ten Panasonic, jest tańszy i ma tizena. Muszę go obejrzeć w sklepie.
 

borsooq

New member
Ja dzisiaj porównywałem TCL C70, Panasonica EX700, Philipsa 6561, 6262 i parę innych. Tak naprawdę, porównywalny jeśli chodzi o kontrast obraz jest tylko na EX700 i C70 z racji matrycy VA. Wg mnie Panasonic ma trochę lepszą biel. Skalowanie w C70 jest fatalne. Z SD jest naprawdę źle. W EX700 jest dużo lepiej. Dzisiaj sam stwierdziłem, że EX700 jest moim głównym wyborem, ale ten ich system smart powstrzymuje mnie od decyzji. Jest marny, czytam w necie i płakać mi się chce. Bieda.
Obejrzałbym jeszcze chętnie TCL DP660, bo on mnie intryguje. Jednak, jeśli software jest na podobnym poziomie, co C70, to skalowanie z SD będzie równie marne."


Gdybys wybieral miedzy ex700 a c7026 nie patrzac na skalowanie do sd ani cene? Mam nc+ i wlasciwie ogladam tylko kanaly w hd, filmy z dysku przez dekoder vu+ tez w hd. Smarta niekoniecznie potrzebuje. Wiec jak wyglada skalowanie do hd?

Jeśli nie brać pod uwagę smarta, ani ceny, to wziąłbym Panasonica, bo ma wg mnie lepszą biel i jeden cal więcej :).
Skalowanie do HD - niestety nie wiem. Potrzebowałbym jeszcze jednej sesji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zła bzdura , TcL ma słabe skalowanie....
Chyba że sygnał z kija.
Ale w jakim sklepie widzialeś skalibrowany TcL ?
Przecież wymaga kalibracji.

Panasonic lepszą biel ?
A jakie miałeś podświetlenie matrycy na porównaniu ?
Jakie kanały w SD wybrałeś ?
Bo większość kanałow jest już w Hd.
A cel zakupu to raczej już 4K.

Sprawdź na własne oczy bo ktoś Cię bajeruje.
 

borsooq

New member
Nie zła bzdura , TcL ma słabe skalowanie....
Chyba że sygnał z kija.
Ale w jakim sklepie widzialeś skalibrowany TcL ?
Przecież wymaga kalibracji.

Panasonic lepszą biel ?
A jakie miałeś podświetlenie matrycy na porównaniu ?
Jakie kanały w SD wybrałeś ?
Bo większość kanałow jest już w Hd.
A cel zakupu to raczej już 4K.

Sprawdź na własne oczy bo ktoś Cię bajeruje.

Kolego kiki, proszę bez osobistych wyjazdów.

W sklepie mediaexpert. Co ciekawe sprzedawca był dobrze doinformowany, co mnie zbiło z tropu.

Na pewno jeśli chodzi o nastawy, to był typowy sklepowy dynamiczny, czy inaczej nazwany sklepowy, o co pana wyraźnie zapytałem i wyraźnie potwierdził. Obraz SD był zapewne z lokalnej kablówki - TVP info i coś jeszcze, nie bardzo się orientuję, bo telewizji nie oglądam.
Nastawiony byłem na TCL 49c70, bo go wcześniej porównywałem w tym samym sklepie z Philipsem 6561 i Samsungiem 55 cali z serii 61 ale nie pamiętam którym. TCL był zdecydowanie najlepszy. To, co jednak zobaczyłem wczoraj w sklepie na sygnale SD było słabe. Śmiem twierdzić, nie wręcz jestem pewien, że polecony 11 lat temu tu na forum mój stary Toshiba 37 C3500pg potrafi to zrobić zdecydowanie płynniej.
Obejrzałem sobie też te telewizory na nastawach bardziej naturalnych w 4K. Jak dla mnie c70 i ex700 to ta sama liga. Za Panasonica wcale bym nie chciał dopłacać, nie w tym rzecz. Nie jestem uprzedzony, zwłaszcza, że fabrykę TCL mam pod nosem i lata świetlne temu też tam pracowałem. Wiem, że to nie jest szmelc. Zwyczajnie - skalowanie z SD w c70 nie jest zadowalająco płynne.
Sam się zastanawiam, czy to brać pod uwagę, ale biorąc pod uwagę, że w lokalnej kablówce mam na 81 kanałów w pakiecie podstawowym 28 HD, to czasem jednak warto wziąć to pod uwagę, zakładając, że ten pakiet wykupię, oczywiście.

Co do tej bieli - nie wiem, może to czepianie się. Wg mnie w ex700 mniej wpadała w ciepłe kolory, ale zgadzam się, że może to być kwestia ustawień. Ustawienia jednak były standardowe sklepowei jakieś inne standardowe, predefiniowane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry.
Jak oglądałeś w trybie dynamicznym - to współczuję !
Piszesz o skalowaniu czy o płynności - bo się pogubiłem.
 

borsooq

New member
Sorry.
Jak oglądałeś w trybie dynamicznym - to współczuję !
Piszesz o skalowaniu czy o płynności - bo się pogubiłem.


O płynności po przeskalowaniu. Generalnie efekt był taki, ze w reklamie gdzie jakiś stworek pchał piłkę/kółko z prawej strony ekranu do lewej, patrząc z bliska widziałem w jednym momencie 4 piłki. Nie wiem, jakby to wyglądało z daleka, ale efekt był bardzo odrzucajacy.
Piłka ciemnoniebieska, tło białe. Więc kontrast duży.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To grubo. To faktycznie obraz z kija nie z anteny. Zapewniam, że z normalnej anteny dachowej, nie ma takiego efektu.
Kania się obowiązkowa kalibracja obrazu,
Proszę nigdy nie korzystać z trybu dynamicznego sklepowego do jakichkolwiek porównań. Równie dobrze można porównywać telewizory wyłączone.
 

borsooq

New member
kiki, a co byś powiedział na 50PUS7303? Czy to jest porównywalny telewizor? Widziałem twoją recenzję, ale jest dość lakoniczna. Napisałbyś coś więcej? W sumie ten TV ma wszystko, co fajne w tym segmencie - matrycę VA, upłynniacze, androida, a na dodatek ambilight.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy system dla użytkownika.
Zamawiasz, sprawdzasz u siebie w domu - nie podoba się, wymieniasz lub zwracasz. To Ty masz być zadowolony !

Opisz dokładniej jakie masz oczekiwania płynności w klasie cenowej - postaram się odpowiedzieć !

TCL- tu masz przedwczorajszą wypowiedź:

Rozumiem, że polecałbyć tego TCL?

Wczoraj oglądałem u kolegi finał LM na 55 C70 (kupił od Ciebie - dałem mu namiary ze 2mce temu) i było naprawdę OK - No i cena fajna .
=================================

Więc też nie jest źle !
 
Do góry