49-50" ~3000zł

koniu82

New member
Potrzebuje TV max 50". Wiecej nie zmieszczę. Kasa to 3000-3300zł



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 2,25x5,25m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój lekko nasłoneczniony z boku, rolety w czasie oglądania
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 32H5500 oraz 50MU6100
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?Matryca VA, 100Hz było by super jeśli jest sens
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka przed dekoder HDMI,
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy/seriale, w tle czesto leci kanał informacyjny,sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie, bo mam tablet, laptop, telefon
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, LG
17. Preferencje co do wielkości? 49-50 - brak więcej miejsca
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ---
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? całą dobę ale często zaciemniam pokój
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-3300 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 6+ lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Netflix, HBO GO, Youtube


Sprzedawca w sklepie dzisiaj wskazał mi 4 modele - Tańszy i droższy
Sony 49xh85
Sony 49xh80
Samsung 50Q67T
i jakiś LG NANO ale nie pamiętam modelu

Proszę i pomoc i info czy np dopłata ~700 od Samsunga do Sony h85 jest warta. Sony to już granica mojego budżetu i będę musiał poszukać drobnych w kanapie
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Ja bym dopłacił. Z qledów Samsunga warto dopiero od Q80, Q60 i Q70 to bardzo przeciętne modele, Q67 jest podobno najbardziej wadliwy. Z wymienionych brałbym XH85, bo matryca VA, w ostatnim czasie często była na niego promocja w cenie 3099, pewnie już się kończy na magazynach.
 

koniu82

New member
Musze pomyśleć jak podejść do tematu i przedyskutować sprawę z "księgową" :)

Na XH85 jest obecnie promocja w SonyCentre za 3099 z dostawą (kod rabatowy do aktywacji w koszyku)
LG 49Nano863 kosztuje 2700( no i ma IPS) a to już "tylko" 400zł różnicy miedzy tymi dwoma TV wiec do przełknięcia zwłaszcza ze Sony chyba sporo lepszy


Jeszcze opcja wstrzyma się 1-2 miesiące i poczekać na modele na 2021. Ale tutaj pewnie będzie sporo drożej Taki taki 50X85J pewnie z 4000 będzie na starcie. Ciekawe jak bardzo bedzie sie róznił od modelu z 2020 i czy np aktualizacji do Google TV jest warta czekania
 
Ostatnia edycja:

koniu82

New member
Szybki update.

TV Sony 49XH8505 dotarł w poniedziałek. Po dwóch dniach zabawy muszę potwierdzić ze mega TV


-Kolory i kontrast super(potwierdzam matryca VA), dobra wysoka jasność
-Podświetlenie matrycy jednolite bez wycieków światła na krawędziach - jak na podświetlanie krawędziowe to jest bardzo dobrze
-płynność interfejsu Android TV bardzo dobra
-Płynność obrazu (bez upłynniaczy) bardzo dobra, brak widocznego smużenia
-Ostrość obrazu statycznego i ruchomego bardzo dobra zarówno sygnał z kablówki, Netflix czy Video z USB - dodam ze nie używam żadnych upłynniaczy czy ulepszaczy obrazu
- Matryca stan idealny zero martwych czy zablokowanych pixeli



Dzięki za doradzenie dołożenia do tego modelu.
 
Ostatnia edycja:

koniu82

New member
Ustawiłem sobie na oko i na podstawie tego co na necie znalazłem:

Tryb obrazu własny (podobna mały błąd kolorów)
Tryb obraz auto off
Czujnik światła off
Jasność 10
Kontrast 90
Gamma 0 - tu nie jestem pewien czy nie powinno być -2
Poziom czerni 50
Dopasowanie czerni off
Zaawansowane zwiększanie kontrastu off
Nasycenie 50
Odcień 0
Temperatura Expert 1
Żywy kolor off
Ostrość 50
Redukcja losowych zakł off
Cyfrowa redukcja zakłóceń off
Motionflow off
Tryb kliszy off
 

Rav-X

New member
Ja bym dopłacił. Z qledów Samsunga warto dopiero od Q80, Q60 i Q70 to bardzo przeciętne modele, Q67 jest podobno najbardziej wadliwy. Z wymienionych brałbym XH85, bo matryca VA, w ostatnim czasie często była na niego promocja w cenie 3099, pewnie już się kończy na magazynach.
Wybaczcie ten odkop, ale zaintrygowała mnie ta wypowiedź. Dlaczego Q67T jest najbardziej wadliwy z tej serii? Skąd taka informacja?

Jestem poważnie zainteresowany zakupem modelu QE50Q67T i z tego co wyczytałem to jest to samo co Q60T, Q65T, a różnica wynika z pilota i koloru ramki. Ostatnio dużo siedzę na różnych forach w tym zagranicznych i nie spotkałem się z opiniami ludzi, żeby mieli jakieś poważne problemy z tym modelem.
 

Rav-X

New member
Nie jest bardziej wadliwy od innych.
Ma znacznie słabsze parametry do innych.
Mogę prosić o więcej szczegółów? Naprawdę jestem zainteresowany tym telewizorem i każda informacja jest dla mnie drogocenna.

Q67T ma gorsze PQI (Picture Quality Index) od reszty, polecany jest Q65T. Ale żeby nie było tak kolorowo, to na AVForums jest narzekanie na płynność ruchu i inne dziwne rzeczy w Samsungach.

Naprawdę dużo szukam na temat tego TV, czytam specyfikacje, itp. Na samej stronie Samsunga podane jest, że Q60T ma PQI 3100, Q65T/Q67T PQI 3200.
https://www.samsung.com/pl/tvs/qled-tv/q60t-50-inch-qled-4k-smart-tv-qe50q60tauxxh/
https://www.samsung.com/pl/tvs/qled-tv/q65t-50-inch-qled-4k-smart-tv-qe50q65tauxxh/
https://www.samsung.com/pl/tvs/qled-tv/q67t-50-inch-qled-4k-smart-tv-qe50q67tauxxh/

Więc na korzyść Q67T (jaki Q65T) wypada wyższe PQI i fajniejszy metalowy pilot (wg mnie) względem Q60T. Chyba, że jest coś jeszcze co wyróżnia (oprócz ramki) ten telewizor w specyfikacji, co mogłem przegapić?

Dzięki za wasze odpowiedzi.
 

Rav-X

New member
@kiki Dostanę, jeszcze jest dostępny na rynku. Myślę, że jutro go zamówię, bo faktycznie lada moment może "wyparować". Za bardzo nie widzę dla niego konkurenta w tej cenie.

Bardziej zależało mi na doprecyzowaniu informacji, dlaczego Q67T jest gorszy czy bardziej wadliwy od pozostałych odmian tej serii. 2 razy spotkałem się z taką opinią i to tylko na tym forum, nigdzie indziej nie było takiej opinii.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę polał wody ów recenzent.
Widocznie nigdy nie był w fabryce !

Q67 ma słabsze parametry, ale są ludzie którzy je kupują bo mają mniejsze potrzeby.
 
Do góry